Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sarīkojums Mežotnes baznīcā kopā ar fondu «Nāc līdzās!» – pateicībā atbalstītājiem, labdariem, ziedotājiem

Kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” Rundāles pagastā notika īpašs pasākums, kura mērķis bija    Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicināt līdzcilvēkus jūtīgāk palūkoties uz pasauli sev līdzās. Pateicības sarīkojums labdariem un ziedotājiem, organizēts kopā ar fondu “Nāc līdzās!”, informē Rundāles apvienības pārvaldes kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā “Tici brīnumam!” tika teikti paldiesvārdi cilvēkiem, kuri atbalstījuši tad , kad nepieciešama palīdzība: Anna Truntika, Agnese Graudiņa, Inita Lībiņa, Antra Zelmene, Edijs Pipars, Agnese Gulbe, Marina Zakule, Anita Leitlante, Pilsrundāles vidusskolas 3.a klase, audzinātāja Baiba Strautniece un vecāki.

Pasākumu organizēja Rundāles apvienības pārvaldes kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece, Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles  struktūrvienība, kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”, fonds “Nāc līdzās!”.

Apmeklētāji tika cienāti ar siltu tēju un piparkūkām, čaklie  sociālā dienesta “rūķi” piedāvāja sasildīties ar karstu zupu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma rīkotāji saka lielu paldies visiem atbalstītājiem!

Fonda “Nāc līdzās!” koris šogad svin savu desmitgadi un ārkārtīgi emocionālā kora programma, dziļi izjustais izpildījums ,  solisti  un  ukuleļu grupa veidoja īpašu saikni ar pasākuma laikā atklāto fotogrāfa Valtera Poļakova izstādi “Piedzimis piederīgs?”  

Izstādē apkopoti 20 fotostāsti par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, ko papildina arī viņu atziņas par dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde Mežotnes baznīcā aplūkojama līdz 21.janvārim.

Ekspozīcija iekļaujas sociālajā projektā “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem”, kas rīkots Latvijas sadarbībā ar Zviedriju. Projekta mērķis ir mazināt sabiedrībā valdošos stereotipus par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.  Izstāde ir projekta idejas autora un koordinatora Pētera Martukāna un fotogrāfa Valtera Poļakova  kopdarbs.

Pasākuma noslēgumā , izskanot ”Klusa nakts…” kopīgam kora un apmeklētāju  dziedājumam, fonda “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga novēlēja gaišus un mierīgus svētkus, sirdssiltumu katrā mājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī stāsta, ka fonda „Nāc līdzās!” koris jau pirms kāda laika tika lūgts ar koncertu uzstāties jaunajā kultūrtelpā Rundāles pagastā “Mežotnes baznīca”. Taču dažādu apstākļu varējuši šurp doties tikai tagad – Ziemassvētku gaidīšanas laikā – 3. Adventes svētdienā.Bez kora dziesmām programmā tika iekļauti arī spilgti solo priekšnesumi, ko sniedza Renāte Jakovļeva, Antons Sņegovs, Marta Ramāne un Ieva Brokāne, Edvards un Inga Ramāni un Roberts Reingolds. „Pirmo reizi izbraukumā devās arī mūsu ukuleļu grupa Ilzes Vikmanes vadībā,” piebilst S. Freiberga.

Kā īpašs pārsteigums fonda “Nāc līdzās!” vadītājai bija ilggadēji atbalstītāji – zemnieku saimniecība “Medīgas”, kuras saimnieki noklausījās koncertprogrammu un dāvāja fondam ziedojumu. Fonds „Nāc līdzās!” dibināts 1998. gadā, fonda domubiedru aicinājums ir dot bērniem ar īpašām vajadzībām iespēju parādīt savus talantus sev un citiem, tādējādi ar mākslas palīdzību veicinot integrēšanos sabiedrībā.

Visi foto: Ivars Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.