Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Saulaines tehnikumā jaunieši “pielaiko” profesiju

Piektdien, 12. aprīlī, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība organizēja profesiju festivālu, lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar profesionālās izglītības daudzveidību, priekšrocībām un iespējām, informēja iestādes vadītāja Iveta Leitlante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka pasākumā ielūgtas visas Bauskas novada izglītības iestādes. «Tehnikuma audzēkņi un pedagogi ar lielu atbildību gatavojās šim festivālam, tāpēc mēs esam lepni par paveikto!» teic I. Leitlante. Viņa nosauc profesijas, kuras var apgūt Saulainē: pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, datorsistēmu tehniķis, lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, augkopības tehniķis (jaunākais agronoms).

«Šīs profesijas tiek piedāvātas, domājot par mūsu jauniešiem, uzņēmējdarbības un darba tirgus iespējām novadā, iespējamo Bauskas novada attīstības redzējumu,» skaidro I. Leitlante. Piektdien viņa klātesošos iepazīstināja ar pamatinformāciju par skolas ikdienu, par stipendijas apmēru, par iespējām praktizēties Eiropas Savienības programmas «Erasmus+» projektos.

Katram interesentam bija iespēja, radoši un izglītojoši darbojoties un izmantojot dažādas metodes, pārbaudīt savas spējas un zināšanas noteiktā profesijā, lai saprastu, kurš varētu būt nākotnes arods.
Datorsistēmu tehniķu audzēkņi bija saporgrammējuši datorspēles, interesenti tās izspēlēja, kā arī veica uzdevumus ar datora tastatūras taustiņu salikšanu pareizajās vietās pēc atmiņas. Interesi izraisīja rakstīšana, veidošana ar 3D pildspalvu. Savukārt lauksaimniecības mehanizācijas tehniķi organizēja aktivitāti, kurā bija pareizi jāpieslēdz akumulators kā strāvas avots, lai var ieslēgt traktoram domāto simulatoru. Pasākuma dalībnieki labprāt arī izmantoja iespēju pedagoga pavadībā izmēģināt praktiskās traktora vadīšanas iemaņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Leitlante stāsta, ka skolā viesos bija arī sadrabības partneri no SIA «Dojus Latvija» ar pilnībā aprīkotu mobilo automehāniķu busu, kas dodas novērst tehniskas problēmas lauksaimniecības tehnikai. Liela piekrišanu un braukšanas prasmes norisinājās, demonstrējot vienu no «John Deer» zāles pļāvēja modeļiem. Augkopības tehniķi iepazīstināja ar graudaugu daudzveidību, piedāvājot aplūkot dažādus diedzētos augus un mikrozaļumus.

Viesmīlības pakalpojumu speciālisti bija sagatavojuši izzinošas aktivitātes tūrisma nozarē un iespēju praktiskajos vingrinājumos iepazīt dažādos dvieļu locīšanas paņēmienus. Īsta festivāla sajūtu ar smaržu radīja virtuves pavēlnieki – pavāru specialitātes apguvēji, viņi piedāvāja iemēģināt roku vafeļu cepšanā un dekorēšanā ar svaigām ogām un šokolādi, kā arī vegānisko avokado trifeļu pagatavošanā.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.