Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Skaistkalnē piemin barikāžu laiku

Piektdien, 19. janvārī, Skaistkalnes vidusskolas audzēkņi, skolotāji, kā arī vietējie iedzīvotāji pulcējās atceres pēcpusdienā, lai kopīgi pieminētu un godinātu 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas zālē pēcpusdienā sapulcējās 6. līdz 12. klašu skolēni, lai klausītos Latvijas Universitātes maģistrantūras studenta Edvarta Krusta fundamentālu stāstījumu par vēsturi un dažādiem tās laika posmiem. Stāstā tika ietvertas arī dažādas sadzīviskas situācijas no E. Krusta ģimenes un paziņu loka, kurās atspoguļojās attiecīgā laika perioda autentiskums un brīžiem arī ironiski sūrā patiesība.

«Caur izglītību mēs nākamajām paaudzēm nododam tādu cilvēka ideāla tēlu, kādu vēlamies saglabāt cauri laikiem un kas ir ļāvis sasniegt kādas augstākas cilvēka dzīves virsotnes – kas neaprobežojas tikai ar materiālo izteiksmi, bet kam ir metafizsisks, garīgs pamats. Barikādes ir viens no šiem izpausmes veidiem, ko vēlamies nodot nākamajām paaudzēm, lai arī tās saglabātu to tēlu, kuram ir līdzinājušies mūsu tēvi un vectēvi,» uzskata E. Krusts, «šīs lietas ir jāstāsta, lai arī viņi būtu gatavi stāvēt barikādēs, ja tas būs nepieciešams, citādāk visi upuri būs bijuši velti. Kā mēs kā tauta izskatāmies globāli, ja neesam gatavi aizstāvēt paši savu zemi?»

Pēc aizvadītās lekcijas skolēni un pārējie pasākuma dalībnieki devās uz skolas pagalmu, lai baudītu siltu tēju pie jaunsargu un skolas darbinieku kurtā ugunskura. Laikā, kad sarīkojums vēl notika iekštelpās, laiks aiz loga bija krasi mainījis savu iepriekšējo izskatu, jo, izejot ārā, apkārtne ietinās pamatīgā sniegputenī. Šie laikapstākļi piedeva Barikāžu laika piemiņai pietuvinātu noskaņu, un, par spīti stindzinošajam vējam, pasākuma dalībnieki kopā izpildīja dziesmu «Bēdu, manu lielu bēdu» un «Karavīri bēdājās».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Kas tam visam ticēja,(es arī viens no tiem) pliki un nabagi palikuši…Latvija nolaista līdz ceļiem tagad,nēkā mums nav.Visu lēnām likvidē,cenas kosmiskās.

    10
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.