Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Smaiļotāji un kanoe airētāji sacenšas Mēmelē

Latvijas Kanoe federācija Bauskā rīkoja šī gada pirmās airēšanas slaloma sacensības Latvijā – Baltijas kausa izcīņu, kur piedalījās arī sportisti no Lietuvas un Igaunijas. Atšķirībā no vasaras sacīkstēm, šoreiz airētājiem bija jāpierod pie pavisam cita veida uzvedības trasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības notika Otrajās Lieldienās 18. aprīlī četrās olimpiskajās kategorijās – vīriešu un sieviešu smailītes un vīriešu un sieviešu kanoe, kā arī C2 jauktajā laivu klasē, kur vienā laivā startē vīrietis un sieviete.

Ļoti daudz darba trases sagatavošanā sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību ieguldījis airēšanas kluba «Baldone» vadītājs Edgars Grāvītis. Viņš arī priecājās par šī pavasara sacensībām, norādot, ka Latvijā līdzīgā līmenī ir tikai vēl viena šāda trase.

«Tik ātrā un sarežģītā, tiesa, arī priecējošā Mēmeles plostu ceļa airēšanas slaloma trases krāčūdenī sacensības norisinājās pirmo reizi, pulcējot uz sezonas sākumu gatavākos sportistus. Atsevišķos vārtos kļūdas pieļāva pat daži pārstāvēto kategoriju vadošie atlēti, nepiepildoties prognozēm par sportistu izvietojumu uz goda pjedestāla,» tā sacensības komentē Latvijas Kanoe federācijas pārstāvji. Atšķirībā no vasaras, kad ik pa brīdim laiva jāpaātrina no vārtiem līdz vārtiem, šoreiz lielākā daļa braucēju centās ātrumu sabremzēt, lai var pagūt izbraukt cauri vārtiem.

Bauskas novada pārstāvju pagaidām nav to vidū, kas cīnās par godalgām, tāpēc nosauksim vienkārši tos sportistus, kas pamanījās izcīnīt visvairāk godalgu, – Mārtiņš Plaudis, Emīls Varslavāns, Daila Grāvīte, Jurita Ķeire. E. Grāvītis atzina, ka ir interese par šo sporta veidu arī no Bauskas novada iedzīvotāju puses, bet pagaidām pietrūkst stabilas laivu bāzes. Ja izdosies tādu izveidot, tas šis sporta veids varētu ienākt arī mūsu novada sporta dzīves ikdienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. ja jau vajag, tad tad vajag un uz iepriekš pieņemtiem likumiem un noteikumiem visiem nospļauties. Šos vārdus saku par jau sen kā pieņemto Zvejniecības likumu, kurā teikts, kā jārīkojas vispārējā lieguma laikā vimbu nārsta laikā, kas ilgst no 01.04 līdz 30.05. Kā arī it pieņemti noteikumi licencētās makšķerēšanas sakarā lieguma vietā Mūsā, Mēmelē un Lielupē, kuros minēts, ka laikā no 15.04. makšķernieks, lai netraucētu nārstojošās zivis, nedrīkst upē iebrist pat līdz potītēm, kur nu vēl rīkoties ar laivu. Bet citi drīkst ne vien tieši nārsta vietā laivoties, bet arī lieguma laikā vēl zivju ceļā oficiāli murdus turēt. Redzot visu šo, ZM un atbildīgā par zvejniecību Riekstiņa rīcibu jau daudzus gadus, var vien secināt, brekši, nēģi jau šeit, Bauskas pievārtē izzuduši, atliek vien gaidīt, cik gadus līdz mums vēl peldēs par Latvenergo naudu pavairotās vimbas, jo šeit kas svarīgāks ļaužiem darāms par vimbu un citu zivju nārstu straujtecē aiz tajā atrodošajiem akmeņiem

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.