Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Streiks turpinās; LIZDA un valdībai atšķirīgi redzējumi par streika prasību izpildi

Pirmdien, 24. aprīlī, ar protesta gājienu un sapulci Doma laukumā, kurā piedalījās vairāki tūkstoši izglītības un medicīnas iestāžu darbinieku, sākās pedagogu trīs dienu streiks. Pēc policijas aplēsēm, pasākumā piedalījās aptuveni 6000- 8000 dalībnieku. Gājienā piedalījās arī vairāki simti Bauskas novada izglītības darbinieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadībai un valdības pārstāvjiem joprojām ir atšķirīgi redzējumi par streika prasību izpildi, tāpēc par domstarpību jautājumiem diskusijas vēl turpinās.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga pēc pirmdien notikušās tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un izglītības ministri Andu Čakšu (JV) stāstīja, ka domstarpības, piemēram, ir par algu pielikumu pašlaik labāk atalgotajiem pedagogiem.

Kā žurnālistiem sacīja Ministru prezidents, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izpratnē vienošanās paredzēja, ka ir jāceļ zemākās pedagogu algas, bet arodbiedrības uzstāj, ka līdzīgi jāceļ ne tikai zemākās, bet arī lielākas algas. Pēc Kariņa vārdiem, IZM galvenais mērķis bijis celt tieši zemākās algas un panākt to izlīdzināšanos, bet arodbiedrība uzskata, ka tas nav vienīgais mērķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kariņš atzina, ka pieauguma aprēķini veikti uz minimālo stundu likmi, tāpēc IZM tagad veikšot jaunus aprēķinus un valdība domāšot, kur rast vēl finansējumu – vai pārdalīt budžeta naudu, vai palielināt budžeta deficītu.

Arī Vanaga klāstīja, ka sarunās IZM apņēmusies veikt jaunus aprēķinus par stundas likmi arī pedagogu lielākām algām.

Otrdien plkst.10 ir plānota vēl viena IZM un LIZDA tikšanās, kur ministrija prezentēšot jaunos aprēķinus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vanaga uzsvēra, ka streiks netiek pārtraukts, jo visas streika prasības neesot izpildītas. Tālākais esot atkarīgs no rītdienas sarunām, precizētajiem aprēķiniem un no tā, vai valdības pārstāvji radīs iespēju nodrošināt papildus finansējumu, lai izpildītu streika vienošanos. 

Otrdienas pēcpusdienā tiekot plānota arī LIZDA, IZM un premjera tikšanās. Ja izdosies vienoties, tad Kariņš sasaukšot valdības ārkārtas sēdi trešdien, lai apstiprinātu vienošanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Visiem skolotājiem atvaļinājumu pielīdzināt citu strādājošo atvaļinājumiem un arī darba stundas – 40 nedēļā pilnas (ne akadēmiskās). Algu attiecīgi paveiktajam – sākot ar minimālo. Skolotāji var nepadarīt savu darbu kvalitatīvi, bet algas apmērs viņiem vienmēr par mazu… Skatos uz šo streiku – cik daudz egoistisku liekēžu te savācies!

  49
  16
 2. Palielam visai Latvijai ir jāstreiko, kādēļ tad citās profesijās ir 600 bruto? Vai citas profesijas ir mazāk svarīgas? Lai pastreiko sētnieki, pārdevēji, pavāri, autobusu vadītāji un citas mazāk apmaksātas profesijas. Gribētu redzēt kā izskatītos uz ielām ….

  51
  2
 3. Skatos uz tavu un tev līdzīgo komentāriem – cik daudz stulbu idiotu te ir savācies!

  10
  31
 4. Piekrītu – visai Latvijai ir jāstreiko. Tie, kam algas ir no valsts budžeta, vajadzētu priecāties, ka maksā tik cik maksā. Pamēģiniet izdzīvot kā uzņēmējs, pats nopelnīt tik daudz, lai pietiek gan nodokļus nomaksāt, gan sev nopelnīt pieklājīgi! Uzņēmējus putina ārā valsts politika, līdz ar to nodokļu maksātāju skaits sa-ma-zi-nās! Kur lai tā nauda rodas? Mazais “bizness” kā var “velk dzīvību”, bet vismaz kaut ko dara un neprasa pabalstus no valsts + vēl kaut ko budžetā iemaksā! Bet skolotāji – pārstrādājušies? Lai vai kā – liela daļa Skolotāju (ar lielo burtu, jā!) sen jau prom un ne jau dēļ tā, ka mazas algas. Skolu “optimizācija”, reforma “Skola 2030”, viss mācību process, kas ir tā degradēts, ka tālāk vairs nav kur un galu galā skolotāju obligātā vakcinācija – reti kurš uz šo varēja izturēt. Bet te – “Paaugstiniet mums algas un mēs darīsim visu, ko vien no mums prasa!”, apmēram tā sanāk?! Fui!

  31
  5
 5. Dēļ tādu noderīgu idiotu kā “re kā” attieksmes pret skolotājiem, nebrīnieties par to, ka pēc gadiem 5, kad aizies pensijā liela daļa tagadējo pirmspensijas vecuma skolotāju, nebūs vairs, kas strādā skolās, jo skolotāja amata prestižs tiek grauts ar daļas sabiedrības attieksmi, ko var labi redzēt komentāros un viņu atbalstītājos!

  19
  26
 6. Pa lielam, kāda izglītības kvalitāte? Bauskas Valsts ģimnāzija intrigu perēklis, atbrīvojas no izciliem skolotājiem, bet vietā ieliek skolotāju izstrādājumus, pieļauju, ka drīz vien no sava ģimnāzijas statusa atvadīsies.

  26
  3
 7. Katrai profesijai savi plusi, savi mīnusi. Katras profesijas pārstāvis vēlas saņemt cilvēka cienīgu algu un attieksmi. Kāpēc vienmēr kāds iedomājas, ka ir vienlīdzīgāks?
  Dzīvojam vienā sistēmā, kurā procesi tiek grozīti atbilstoši valdošo iegribām, kurus paši vēlējām. Viss ir saistīts! Ja vienam iedos, tad kādam noņems.

  7
  4
 8. Vai jūs visi strādājat piespiedu kārtā vai idejas vārdā?! Tikai nevajag!!! Citus aiciniet pastrādāt par skolotājiem, un, “tad jūs redzēsiet…” Jums taču arī ir izvēles tiesības. Ejiet un atrodiet labāku darbu! Kādas problēmas?

  16
  2
 9. Uz priekšu, skolotāju nīdēji! Uz saulaino nākotni bez izglītības, jo dēļ vispārējās attieksmes pret skolotājiem daudzi labi skolotāji jau pametuši nozari, bet viņu vietā nav kam nākt! Super! Tā turpināt!

  8
  16
 10. Cik meistarīgi Latvijā tiek sarīdīti cilvēki viens uz otru – covid laikā bija vakseri pret antivakseriem, tad karš Ukrainā sadalīja pretējos ierakumos sēdošos, tagad pret skolotājiem, kam “milzu privilēģijas”, tiek rīdīta daļa sabiedrības u.t.t.

  13
  5
 11. Cik labi, ka es jau labu laiku kā esmu prom no skolas – bija jāpacieš tā skolnieku visatļautība, kam klāt arī visparējā sabiedrības nicinošā attieksme, ko tagad arī var pa pilnam lasīt komentāros. Cik labi, ka mani tas vairs neskar!

  17
  4
 12. Galvenā audzināšana nāk no ģimenes. Te var lasīt komentārus un saprast kāda audzināšana ir ielikta katrā rakstītājā.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.