Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svētā Georgija Bauskas pareizticīgo baznīcā atzīmē Lieldienas

Svētdien, 16. aprīlī, dievnamu zvaniem skanot, pareizticīgie cits citu sveica Kristus augšāmcelšanās svētkos. Svētkus atzīmēja arī Svētā Georgija Bauskas pareizticīgo baznīcā. Draudzes vecākā Anna Tanasijčuka akcentēja, ka šie ir lielākie svētki gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Katru gadu svētītais uguns tieši šajā piektdienā nonāk no debesīm un iededzas. Piektdiena bija skumjā diena, bet sestdienas vakarā mēs gaidām īpašo brīdi – kad Kristus ir augšāmcēlies,» stāsta A. Tanasijčuka. 15. aprīlī pirms pusnakts sākās dievkalpojums, kuru vadīja priesteris Nikolajs Prikazjuks. Pusnaktī dziedāja svētās dziesmas un sekoja krusta gājiens apkārt baznīcai un lūgšanas.

Kā jau Lieldienās, svarīga loma ir olām. Daudzi uz dievnamu nāk ar savu cienastu un dāvina olas citiem. Jeļena Beinerte atzīst, ka tas ir svarīgs atdzimšanas simbols. Viņa vērtē, ka Lieldienu komercializācija šajā jomā traucē. «Bērniem ir svarīgi stāstīt un rādīt, kāda ir patiesība. Kā Bībelē – visam ir savs stāsts,» saka J. Beinerte.

Pareizticīgajiem, kas pulcējas šajā vakarā, ir savi stāsti par to, kā nonākuši līdz ticībai. Citam tā ģimenē jau ieaudzināta, bet cits līdz ticībai ticis ar savu dzīves gājumu. Tā pirms pieciem gadiem līdz pareizticīgo baznīcai nonācis Valdis Rusiņš no Bārbeles pagasta. Pirmo reizi Bībeli lasījis pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, meklējis sevi pat Indijā, bet pēdējos gados atradis aicinājumu pareizticīgo baznīcā. Tāpēc arī viņam šis vakars ir īpašas svētku noskaņas piepildīts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Man ļoti patīk šī mājīgā, mazā baznīciņa. Bieži vien aizeju,kad ir grūti…..
    Kristus ir augšāmcēlies!
    Patiesi augšāmcēlies!
    Lai miers un saticība Jūsu mājās!
    Āmen!

    16
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.