Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svētku koncertā uz skatuves kāpj “Pigoriņu” un “Mēmelītes” paši mazākie dalībnieki

Bauskas Kultūras centrā otrdien, 13. decembrī, norisinājās Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas «Mēmelīte» un vokālās studijas «Pigoriņi» svētku ieskaņas koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertu atklāja «Smaidu darbnīcas» rūķi, kuri palīdzēja kārtīgi sagatavoties gaidāmajiem priekšnesumiem. Apmeklētāji tika lūgti piecelties kājās, lai izkustinātu rokas, kājas, kā arī ievingrinātu balsi, lai pēcāk varētu kārtīgi atbalstīt koncerta dalībniekus. Šoreiz uzstājās paši jaunākie deju kopas «Mēmelīte» un vokālās studijas «Pigoriņi» audzēkņi, tāpēc iedrošināšana arī no publikas puses bija īpaši svarīga.

Uz skatuves kāpa vokālās studijas «Pigoriņi» ansambļi – «Dāmītes», «Jaunkundzes», «Knīpas», «Bizmārītes», «Spārītes», «Tipiņi», «Kukaiņi» un arī «Pelēni». Tikpat mīļi, cik ansambļu nosaukumi, bija arī dziedātāju izpildījums.

Ar vairākām dejām – «Mazais kamoliņš», «Ak, mīļo lācīt», «Gailīts teica», «Šūpļa dziesma Incītim» un «Sirsniņ, lācīt», – koncertā piedalījās deju kopas «Mēmelīte» jaunākie ķipari jeb «Dārtas grupas» un «Tīnas grupas» dejotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairumam dejotāju un dziedātāju šis koncerts bija pats pirmais, bet pasākuma vadītāji rūķi parūpējās par mazo drosminieku iedrošināšanu, uzslavēšanu un atbalstīšanu visā koncerta gaitā.

«Šī nav pirmā reize, kad sadarbojamies ar «Pigoriņiem», un vokālās studijas vadītāja Ieva Aukšmuksta dejo pie manis jau kopš trīs gadu vecuma. Kopā esam veidojušas vairākus projektus un koncertus,» pastāsta deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte, «faktiski mēs esam vienīgās, kuras Bauskā māca dejas un vokālo mākslu tik maziem bērniem, tāpēc rīkojam koncertus, lai prieks par paveikto ir gan pašiem bērniem, gan arī vecākiem. Ir bērni, kuri gan dejo pie manis, gan arī dzied «Pigoriņos».»

Jaunākajās «Mēmelītes» grupās dejo aptuveni 30 bērni vecumā no trīs līdz pieciem gadiem, un vislielākais izaicinājums, strādājot ar maziem bērniem, pēc L. Irbītes domām, ir tas, ka viņi ir kā mazi neaizskarti dimantiņi, kurus jāapmāca un jāapstrādā. Turklāt viņiem piemīt patiesums un mīļums, ko mazie neslēpj arī uz skatuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No «Pigoriņiem» koncertā piedalījās bērni vecumā no diviem līdz astoņiem gadiem, un kopumā koncertā piedalījās 84 pirmsskolas vecuma bērni.

«Lielākais izaicinājums man kā skolotājai ir tikt galā pašai ar savu atbildības izjūtu, jo ar maziem bērniem strādāt ir visatbildīgākais darbs. Es esmu pirmais vokālais pedagogs, kurš ieliek šos pamatus, līdz ar to tas man arī ir lielākais izaicinājums,» pastāsta vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja Ieva Aukšmuksta, «bieži bērni ir jāiedrošina uzstāties, arī tik jaunam cilvēciņam ir izaicinājums iemācīt skatuves kultūru, piemēram, ka mēs dziedam, nevis bļaujam.»

I. Aukšmuksta atzīst, ka jaunākie bērni savos gados jau ir ar atbildību par darāmo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzskata, ka šādi koncerti ir svarīgi pirmsskolas vecuma bērniem, jo skatuviskā pieredze ir svarīga jau agros gados. «Bērnus, kas ir atnākuši dziedāt nesen un sākuši savu attīstību tikai tagad, nevaram uzreiz «uzstutēt» uz lielajām skatuvēm vai izbraukuma koncertiem un konkursiem, bet agrīna skatuviskā pieredze ir ļoti, ļoti svarīga,» tā I. Aukšmuksta, «es un Ligita Irbīte esam apņēmušās rīkot šādus pasākumus, un gribam dot šiem bērniem vairāk koncertēt. Un kas gan cits to darīs, ja ne mēs pašas?»

Koncerta noslēgumā «Smaidu darbnīcas» rūķi kopā ar bērniem devās rotaļās un sagaidīja multfilmas varoni sniegavīru Olafu. Kā pateicību un apbalvojumu par aizvadītu koncertu katrs no bērniem saņēma arī saldumu paciņu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.