Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svētku nedēļā Rīgā – Bauskas novada kolektīvu sadzīve brīžos starp mēģinājumiem un koncertiem

Šajās dienās Dziesmu un deju svētkos Rīgā notiek intensīvi mēģinājumi un koncerti, kā arī gatavošanās nozīmīgākajam notikumam – svētku noslēguma koncertam svētdien, 9. jūlijā, Mežaparkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēģinājumu darba sūrums, tāpat kā svētku dalībnieku sadzīve Rīgas skolās ir lielā notikuma aizkulises, kas koncertu vērotājiem paliek nemanītas. Šoreiz sniedzam ieskatu, kā Bauskas novada 31 amatierkolektīvs tiek uzņemts, izmitināts un pabarots Rīgas 88. vidusskolā, kuras direktore Agnese Skaba savulaik absolvējusi Vecumnieku vidusskolu.

Dziesmu svētku dalībnieku uzņemšanā skolā iesaistīta atbalsta komanda – gan apsargi, gan mediķe, apkopējas u. c. Kāds no skolas mediķiem tur uzturas visu diennakti. Cik noskaidrots, nopietnas traumas novada dalībniekiem neesot bijušas. Vairākos kolektīvos šajās dienās sveikti jubilāri. Arī Ināra Medne no Mežotnes kora atzina, ka visos Dziesmu svētkos, kuros ir piedalījusies, viņai «iekrīt» dzimšanas diena.

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus un lietu, nepieciešamību izžāvēt apģērbu pēc ārā pavadītiem ilgiem mēģinājumiem un koncertiem, AS “Rīgas siltums” nepieciešamības gadījumā pieslēdz apkuri Rīgas skolām, kurās mitinās Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Uzņēmuma sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Linda Rence aģentūrai LETA paskaidroja, ka apkure tiek pieslēgta minimālā režīmā, lai izžāvētu salijušo apģērbu. Skolām apkure tiek pieslēgta vai atslēgta nekavējoties pēc pieprasījuma saņemšanas.

Kā «Bauskas Dzīvei» apliecināja 88. vidusskolas direktores vietniece saimnieciskajā darbā Lilija Pisune, ja svētku dalībnieki no Bauskas novada, kas mīt šajā skolā, vēlēšoties, lai radiatoros ielaiž siltumu drēbju labākai žūšanai, viņa to nokārtošot. Līdz šim šādas prasības nav bijis.

Rīgas 88. vidusskolas direktore Agnese Skaba (no labās). Viņa ir mūsu novadniece –   1995.gadā beigusi Vecumnieku vidusskolu. Blakus – direktores labā roka, vietniece saimnieciskajā darbā Lilija Pisune. Abas tiek vērtētas kā atsaucīgas, enerģiskas, izdarīgas. Foto – Ingrīda Punka
Skolas ēdnīcas darbinieku kolektīvs, vidū – vadītāja Natālija Judina. Uzrunātie novada amatierkopu dalībnieki labi izteicās par ēdnīcas darbinieku atsaucību un maltīšu kvalitāti.  Virtuvē sāk strādāt no plkst. 4.30 rītā, jo ap plkst. 6 – 6.30 jau nāk pirmie ēdēji. Ja kolektīvs atgriežas vēlu, izsalkuši nepaliks, jo ēdiens atstāts. Ir padomāts arī par veģetāriešiem. Foto – Ingrīda Punka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.