Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svētku rotā iemirdzas Bauskas galvenā egle

Lai gan sals knieba vaigos – tas baušķeniekiem un viesiem nebija šķērslis, lai ierastos uz pilsētas galvenās egles iedegšanu un kopīgi ļautos svētku gaidīšanas sajūtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paņemiet šīs eglītes gaišumu katrs savā sirsniņā un nesiet to līdz Ziemassvētkiem, lai mums ir silti, gaiši un priecīgi Ziemassvētki!” klātesošajiem vēlēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Aptuveni astoņus metrus augstā pilsētas egle, veidota no mākslīgajām skujām, kas nostiprinātas metāla statīvā, rotāta ar vienāda izmēra bumbām zelta un sarkanā krāsā, kā arī siltā toņa LED gaismiņu virtenēm. Līdzās eglei Bauskas Rātslaukumā izvietots arī izgaismots uzraksts Bauska. Jau vēstījām, ka uzraksts Bauska paliks pašvaldības īpašumā, bet pārējie dekori tiks nomāti. Pašvaldībā precizēja, ka burtus par 6074 eiro (ar PVN) izgatavoja uzņēmums SIA „United workshops”, bet egles noma no uzņēmuma SIA „AM Noma” pašvaldībai izmaksāja 9994,60 eiro (ar PVN).

“Patiešām pacilāts noskaņojums, šie ir gada gaidītākie svētki, tālab arī atnācām uz eglītes iedegšanu,” sacīja baušķeniece Kristīne, kura uz egles iedegšanas pasākumu bija ieradusies kopā ar dēliem – trīsgadīgo Kristapu un astoņgadīgo Ralfu. Viņa atklāja, ka paši jau arī mājās sarūpējuši eglīti un izdekorējuši istabas, ienesot mājoklī svētku noskaņu. Svētdien kopā ar ģimeni iecerējuši cept piparkūkas un ābolus ar kanēļa, saldā krējuma pildījumu, ļaujot telpās ieplūst arī saldajam svētku aromātam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cik skaista eglīte! Iepriekšējā nebija slikta, bet bija jau apnikusi, tāpēc šogad ar lielu interesi nācām raudzīt, kāda tad būs Bauskas galvenā rota. Vīlušies neesam,” atzina baušķeniece Rasma, kura uz pasākumu bija devusies ar mazmeitu.

Arī nākamajās brīvdienās Bauskas Rātslaukumā paredzēta rosība. Svētdien, 11. decembrī, te tiks organizēts Trešās adventes Ziemassvētku tirdziņš. Plānots, ka tas darbosies no pulksten 10 līdz pat pēcpusdienai. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (38)

 1. Man gan bija vilšanās, jo bija tikai viens tirgotājs, kas pārdeva mirguļojušus sūdus. Kafiju varēja dabūt automātā pie Kalna ielas apļa. No attāluma necila egle, nekas īpašs. Bet vismaz neizcirta Latvijas Valsts mežus, tomēr kāds labums.

  13
  16
 2. Ļoti pietrūka kāds tirgotājs ar siltajiem dzērieniem, šādā skaistā brīdī, tiešām prasījās kāds karstais dzērien. Žēl, ka par to nebija padomāts. Bet eglīte ar visu Bauska- skaista 🙂 Paldies, ka novākti vecās egles simtgadīgie rotājumi 😂

  19
  1
 3. Vai Bauskas novada domes priekšsēdētājs ir spējīgs tikai divus teikumus pateikt? Kā tad veselību aizmirsa novēlēt?

  12
  7
 4. Bet redzi Bauskas kultūras centram nepietrūkās siltu dzērienu tirgotāji, atļāva visādus spīguļus tirgot,lai vecāku kabatas patukšotu.

  15
  4
 5. Paldies domei, tagad zinām, ka dzīvojam Bauskā. Par uzrakstu priecīgus svētkus,laimi,prieku,veselību,neviens neiedomājās.

  16
  7
 6. Nezinu par tirgotājiem. Uz pasākumu nebiju. Bet garām braucu gan un egle neglīta. Viss.

  11
  16
 7. Ieradāmies pie svētku egles 18:50 līdz 19:20 nosaluši ar visiem bērniem stāvējām gaidījām, kad iedegsies egle. Bērni pārsaluši tā arī nesagaidījām. Ļoti nepārdomāts pasākums šajā aukstajā laikā. Visas rotaļas un dziesmas ok, bet vai tad to nevarēja izdomāt pēc egles iedegšanas? Bērns pārsalis un vīlies, ka tā arī nesagaidīja mirdzošo egli.

  14
  7
 8. jo kā gan savādāk nosaukt šo pasākumu? Kristīgajā pasaulē pieņemts Ziemassvētku egli iededzināt Ziemassvētku vakarā, līdz ar Kristus nākšanu pasaulē un laiks līdz Ziemassvētkiem ir gaidīšanas laiks, Advents, kura laikā nekādas egles nededzina. Jājautā, ko vairums no šiem “svinētājiem” gaida- Kristus piedzimšanu, vai ziemassvētku vecīti ar dāvanu maisu un balagānu nu jau vairāku mēnešu garumā, rīkotu to, kam tas ienes naudu, ne to mazāko naudu…

  7
  19
 9. vien savā prātiņā esat padomājusi(šas), ka tās plastmasas skujas varēja sarunāt vai nopirkt par smiekla naudu kādā no izstrādājamajām cirtēm? Nu žēl to ļautiņu, kas metāla plastmasas konstrukciju sauc par egli, bet ja ziemassvētki vairs nav Ziemassvētki, bet komerciāls balagāns, tad jau viss, kā saka “štokos”

  17
  8
 10. Mūsu sabiedrībai vispàr neko nedrįkst taisīt ne egli neko citu! Jo nevien nekas nepatīk! Idioti un čīkstètàji!

  42
  10
 11. Idioti un čīkstētāji, tā mūs laipni raksturo kāds pelēkajam šķūnim pietuvinātais (tā). Tādi nu mēs esam, pateicoties jūsu idiotiskajiem un visbiežāk nesaimnieciskajiem lēmumiem, kā rezultātā Bauska arvien vairāk pārvēršas par saimnieciska un garīga pagrimuma bedri. Būtu tikai godīgi, ja to, ko par mums domājat, gan atgādinātu pirms nākošajām pašvaldību vēlēšanām.

  20
  8
 12. Iepriekšējos gados egli taisīja no pamežā vai grāvjos cirstām eglītēm, kuras tāpat tiktu izcirstas, un bija OK. Tagad, saskrūvētajā “zaļās domāšanas” apogejā atvesta Ķīnā ražota plastmasas egle, kuras ražošanā vien CO2 ir saražots tonnām, un kuru pēc tās lietošanas beigām neviens nezinās kā utilizēt. Liekas, kaut kā dīvaini, vai ne?

  37
  3
 13. Eglei nav ne vainas. Bet skatuvi gan mazliet augstāk vajadzēja pacelt, jo cilvēku bija daudz un tālāk stāvošie neko neredzēja. Bērni bēdīgi. 🙁

  16
  1
 14. Cik baušķenieku, tik arī to gaumju un prasību, nu nevarēs Rātslaukumā uzstādīt vairākus simtus egļu , lai būtu ievērotas visu un katra individuālās prasības, egle, atbilstoša vēlmēm , katram būs jāveido tomēr savās mājās. Tad arī nebūs ko vainot un kam pārmest. Lai jums un mums priecīgi Svētki!!

  12
  2
 15. Kāpēc kritiku neprot uztvert? Taču par nodokļu maksātāju naudu tiek uzturēti. Lai paskaidro, kāda mārrutka pēc šo pasākumu – egles iedegšanu- nevarēja paildzināt? Kāpēc nevarēja darboties svētku tirdziņš, kur nopirktu gan dāvanu, gan kādu siltu dzērienu vai ēdienu? Kāpēc bērnu priekiem nevarēja kādu karuseli uzlikt vai slidkalniņu uztaisīt? Ja nebij naudas, tad varēja to lielo sniega kaudzi neaizvest no Rātslaukuma, bet izveidot tur feinu šļūkšanas reni, ja pašiem nav dotību, tad paaicinātu kādu no Jelgavas ledus skulptūru festivāla māksliniekiem, lai izveido. Šis te izskatījās pēc ķeksīša pasākuma, kad mērs var pagrozīties un tukšmuldot divpadsmit vārdus nospiest pogu, iededzot egli. Nekas te nemainīsies pie šādiem vietvalžiem. Tad nu manuprāt šo izgaismoto uzrakstu vajag nomainīt uz ČUHŅA. Priecīgus svētkus!

  15
  4
 16. Un lūdzu Bauskas Dzīve uzrakstiet, cik tad šis egles iedegšanas pasākums izmaksāja? Ja jau kultūras centram tik grūti, ka jāiet uz domi lūgt, lai sedz festivāla TASTE zaudējumus, ja pat šķūnis jau pussabrucis, ja knapa dzīvība velkama, ko tad aicina Liepājas leļļu teātra aktierus, lai tie gorās gar galveno egli? Kāpēc paši kultūras centra darbinieki tepat Bauskā pie Kitijas nevarēja tērpus iznomāt? Tur var dabūt gan Olafu, gan Elzu, gan salavecīti, ja paši nevar, tak ir savs tautas teātris, kur pēc aktieriem smelties.

  18
  3
 17. Mūsu augstprātība un nenovīdība ir apbrīnojama. Bauskā var darīt visu , bet nekad nav labi. Tie kritizētāji un gudrinieki taču varētu doties uz domi ar savām idejām un palīdzēt tās arī īstenot. Tad varbūt būs Ok.

  8
  7
 18. “Lielveikala” egle, kas nekādi neasociē ar Bausku, pilnīgi bezpersonīga. Laikam izvēlēta ar mērķi atspoguļot domes un tās vadības šī brīža attieksmi pret Bausku – pilnīgi bezpersonīga un bez iesaistes un intereses. Un mākslīga arī, lai simbolizētu samāksloto ieinteresētību.

  10
  2
 19. vien nav saprotams, kādēļ daudzus gadus atpakaļ, vairumā Saeimā tikuši komunisti, šos kristiešu svētkus “ievilka” trīs dienu garumā? Vai, lai tos diskreditētu un pataisītu par kārtējo balagānu, nu jau mēneša garumā un pat ilgāk? Lai bijušie komunisti varētu grozīties ģeda maroza un sņegurkas pavadībā, neiztrūkstot pat ķekatniekiem? Vai tiešām, šo balagānu bija jāsaista ar kristiešiem nozīmīgu dienu- Jēzus dzimšanu?

  4
  2
 20. būtu saprotams, ja Latvija atrastos tajos pašos “platuma grādos”, kur atrodas Kuveita vai Austrālija, Florida Lasvegasa Amerikā ar plastmasas un nezin vēl kādām sastāvdaļām gatavotu “egli”. bet, cilvēki mīļie, mēs taču esam tajā klimata joslā, kur īstas, dzīvas mantas netrūkst, kaut vai zaru cirsmās. Vai tiešām jāskrien līdzi “modei”- jo dārgāks plastmasas štrunts, jo labāks? Kā arī, vai egli Rātslaukumā katru gadu pārmaiņus nevarētu “uzsaukt” pilsētas uzņēmēji, novada administrācija, tā pati “vecpilsēta” vai “jaunā” Bauska? Lai paši iedzīvotāji pasākumā piedalītos, nevis “daži labi” īstenotu savus biznesa projektus- budžeta naudas “apgūšanu”. Vai tiešām, RIMI un MAXIMA un vēl citas tirdzniecības vietas apkārt tā sauktajam “RIMI laukumam”, ir tik nabadzīgas, lai nevarētu uzstādīt egli aizbērtā Nisku dīķa vietā? Bet, izskatās, laiki citi un ne vien nodokļu maksātāji citi, bet arī tiem pieskaņojušies nodokļu tērētāji, lai “uz paplātes” gaidītājiem tiktu arī kas pasniegts “uz paplātes”

  13
  1
 21. Zeme, kur aizbērts dīķis un tagad ir pļancka ir Argoda Lūsiņa, Kurzemes degvielas magnāta īpašums. Tad raksti Lūsiņam, lai šis uzstutē egli vai mākslīgās nieres cenā vērtu izgaismotu briedi ar kamanām un salaveci tajās. Ja gribi skatīt, kā vietējie lieluzņēmēji izgaismo savus īpašumus, aizej uz pilskalnu un redzēsi kā pretējā krastā zeltā laistās Uzvaras lauks īpašnieka nams. Varbūt tad viņam arī prasīt, lai traktoru izgaismo nevis Uzvarā, bet noliek Rimi laukumā, lai redz, ka Bausku un novadu baro lauksaimnieki.

  18
  1
 22. kaut māja pelēka, kurā vairums “panu klekšu” pavada laiku no savas darbdienas, bet galvā pelēkās vielas pamaz, jo nu nekādi nesanāk izdomāt ko savādāku, kā katru gadu pēc iespējas lielākas naudas tērēšanu balagānam. Bet tieši jūs tur domē un it sevišķi “kultūras departamentā” esat, lai iedzīvotāji nebūtu tikai skatītāji, lai ne tikai “pretējā krastā” atmirdzētu “zeltā”, mēģiniet to “zeltu” atrast ne tikai iedzīvotāju nodokļos samaksātajā.

  6
  2
 23. nav sanācis palasīt citu novadu avīžu komentārus, bet mums, kur paskaties, visur tikai negatīvi. Lai kas tiktu darīts- viss ir slikti. Varbūt, kādreiz paturiet šīs negācijas pie sevis. Nepievemiet ēteru, jo tas jau nekur nepazūd, lai arī neredzams. Tad, kad Bauskas iedzīvotāju lielākais vairums redzēs domās savu pilsētu attīstāmies un uzplaukstam, tad tas arī notiks. Decembris ir mēnesis, kurā mēs sējam savu nākotni, tā dabā ir ielikts. Tas ir saulgriežu mēnesis. Tad palasiet, ko jūs esiet iesējuši. Katrs negatīvā komentāra autors- aizdomājieties. Laiks pieaugt un saprast, kā veidojas mūsu realitāte.
  Lai Latvija ir valsts, kurā dzīvo laimīgi- gan garīgi , gan materiāli bagāti cilvēki, kuri uzņemas atbildību par saviem vārdiem un darbiem.
  Skaistu šo mēnesi

  6
  6
 24. Bauskas Dzīve ,kāpēc dzēšat ārā komentārus un neatļaujat komentēt Bauskas slimnīcas dzīvi?

 25. Zini ir sanācis palasīt citu avīžu komentārus, bet stāsts nav par to. Re, ja būtu viss kārtībā, tad jau pozitīvās atsauksmes birtu kā no pārpilnības raga. Taču palūko kaut Bauskas novada Facebook profilā pie egles atklāšanas nav pat desmit komentāru. Protams. uzrakstītie lielākā daļa ir pozitīvi, taču tūkstošiem prieka izsauksmes tur neredzam. Nav jau liegts uzrakstīt pozitīvu atsauksmi, taču iedzīvotāji nav muļķi. Vai gribi teikt, ka Bauskas Kultūras centrs, Bauskas pašvaldības uzturēta iestāde, gadu plānoja šo egles iedegšanas pasākumu? Gadu domāja, ka pasākums jārīko otrajā adventē, bet pēc tam attapās, ka pasākums ielikts sēru dienā. Vai gadu domāja, kā pusstundu izklaidēt mazos baušķeniekus, bet galu galā citi nosala un aizgāja mājās nemaz neieraugot to skaisto brīnumu. Tagad teiks ejiet skatīties uz Korfa dārzu gaismošanu par ntajiem tūkstošiem, bet tur tak arī bērniem nebija ko darīt ilgāk par desmit minūtēm.

 26. Ahā, tomēr dome precizējusi izmaksas un nomājam šogad Ziemassvētku rotu par 9994,60 eiro, nieka piecu eiro pietrūka līdz 10 tūkstošiem. Burti vēl plusā 6074 eiro – kopā sanāk 16 068, 6 eiro no nodokļu maksātāju kabatām. Tagad laiks atklāt, cik izmaksās gaismas Korfa dārzā, ja tāpat kā pagājušajā gadā – 42 tk eiro, tad jau i līdz simtam varam aizvilkt par Ziemassvētku noskaņas radīšanu Bauskā. Viļņas egle pagājušajā gadā maksāja 89 tūkstoši eiro un vienmēr Viļņu ierindo katalogos, kur Ziemassvētkus braukt lūkot. Tad jau drīz varbūt varam gaidīt arī Eiropai cienīgu egli 🙂

 27. ne kas nav pret izpriecām, bet, vai šīs izpriecas jārīko domei, vai domes rīkotais balagāns ar egles iedegšanu otrajā Adventē jāsaista ar kristiešu svētkiem – Ziemassvētkiem? Agrāk tādus kumēdiņu rādītājus, ka tagad redzējām Rātslaukumā, sauca par nerriem vai ākstiem un viņu izdarības nu nekādi nesaistīja ar Ziemassvētkiem, tiesa, tie arī tagad daudziem saistās ar “kodienu” vismaz trīs dienu garumā. Tad palūkojieties uz tām bagātajām Rietumvalstīm, kur “šāda politika” jau gadu desmitiem, bet valstīs jau vismaz 30% islāmticīgo, vien laime tā, ka neesam vēl tik bagāti…

  2
  1
 28. Labdien!
  Paldies par skaisto egli,pasākumu,bērni priecīgi!
  Paldies Naurim par skaistajām bildēm!

  3
  1
 29. Šodien, kopā ar radiem arī nobraucu garām. Priecājas par tiem rotājumiem teju vai 10 ooo vērtība. Paties Ziemassvētku brīnums, par, kuru atliek tikai pabrīnīties…bet tā taču ir bauska…brīnumu pilsētā…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.