Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svinīgi atklāta grupu māja “Bauska”

Pirmie grupu mājas iemītnieki Slimnīcas ielā 4 Bauskā ieradušies jau pirms mēneša, bet 29. februārī, kad vairums dzīvokļu ir apdzīvoti, notika atklāšanas pasākums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanas svētkos piedalījās plašs sveicēju loks no pašvaldības domes, tās struktūrvienībām, citām iestādēm, iemītnieku tuvinieki, kā arī citi ieinteresētie. Piedalījās biedrības «Cerību spārni» vadība un pārstāvji no grupu mājām citviet Latvijā. Biedrībai pašvaldība deleģējusi sniegt grupu mājas pakalpojumus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Grupu mājas un dienas aprūpes centra vadītāja Antra Straumane ievadvārdus iesāka ar simboliskām, aizkustinošām dzejas rindām, kas noslēdzās ar vārdiem par kāda nama ilgām, kuras nu ir piepildījušās: «Es gribētu, lai būtu kāds, kas ienākot manā pajumtē sacītu – šīs ir manas mājas, šeit ir mana sirds!»

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzrunu sāka ar joku par 29. februāri – atklāšanas pirmo jubileju varēšot svinēt tikai pēc četriem gadiem, tātad nams un iemītnieki ilgi paliks jauni. Viņš uzsvēra, ka īstenotais deinstitucionalizācijas (DI) projekts ir svarīgs ne tikai novada pašvaldībai, bet nozīmīgs arī no sabiedrības viedokļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pateicoties šiem DI projektiem, mēs krietni paaugstinām mūsu sabiedrības tolerances līmeni. Pirms gadiem trīsdesmit un vairāk cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vai citādiem traucējumiem vietas bija ierādītas vairāk vai mazāk slēgtās vietās un nomalēs. Ar šo projektu mēs parādām sevi kā iekļaujošu sabiedrību ar toleranci vienam pret otru. Un tas būs ieguvums ne tikai cilvēkiem, kam nepieciešama kāda īpaša pieeja, bet arī cilvēkiem ar atšķirīgiem viedokļiem un uzskatiem. Un tādā veidā varēsim vēl labāk attīstīties kā sabiedrība un realizēt vēl labākas un visiem vajadzīgas idejas un projektus,» pauda A. Okmanis.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra bija šī projekta finansējuma izlietojuma uzraugošā institūcija. Tās Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Liene Rulle sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina, ka ir sasniegts ļoti labs rezultāts. «Šis objekts bija liels izaicinājums, kas kopumā izdevies veiksmīgi. Te vienlaicīgi tika īstenoti trīs projekti: gan deinstitucionalizācijas projekts, gan divām ēkas daļām (grupu mājas un zobārstniecības bloka) atsevišķi nodalīti energoefektivitātes projekti. Veiksmīgi darbojās projektu vadīja Antra Bagone; mums bija laba sadarbība,» pauda L. Rulle.

«Cerību spārnu» vadītāja Eva Viļķina «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka grupu māja «Bauska» biedrībai jau ir septītā, kurā organizācija sniedz šādu pakalpojumu. Pirmā atvērta 2016. gadā Siguldā, kur meklējami arī biedrības veidošanās aizsākumi. Tās pārziņā ir grupu mājas arī Smiltenē, Cēsīs, Spārē Cēsu novadā. «Šodien man ir liels gandarījums un prieks, ka atkal ir jauna vieta, kur vienai daļai cilvēku varam palīdzēt uzsākt cilvēka cienīgu dzīvi. Darbu šeit iesākt nebija grūti, jo mums jau ir uzkrāta liela pieredze, izstrādātas savas metodes darbam. Tikai atliek tās pārnest uz jaunu vietu,» atklāja E. Viļķina.

Pašlaik uz dzīvi grupu mājā ir ieradušies divpadsmit iemītnieki, bet marta pirmajā nedēļā visi 16 dzīvokļi jau būs apdzīvoti. Viņa pastāstīja, ka personāla atlasei bija pieteikušies daudz pretendentu, no tiem izraudzīti 12. Tie visi ir Bauskas novada iedzīvotāji un ir jau pierādījuši savu atbilstību šim darbam. Ir izveidojusies laba komanda; darbinieki izrāda savu iniciatīvu. Izraugoties personālu, pievērsta ļoti liela uzmanība ne tikai pretendentu profesionālajai kvalifikācijai, vienlīdz svarīgs kritērijs bijusi attieksme saskarsmē ar cilvēkiem. «Mums ir svarīgi, lai cilvēks strādā no sirds,» uzsvēra E. Viļķina

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Viss jauki! Kā ar vientuļajiem un slimajiem pensionāriem, kuri veltījuši savu dzīvi un darba mūžu Bauskai un tās novadam? Tos tikai tālāk no pilsētas centra, kur ceļš ir sliktā stāvoklī! Kā ir A.Okmaņa kungs?

  71
  5
 2. Okmanis jau par sevi parūpējies, nevajadzēs kurnēt Derpelē, kaut gan būtu vērtīgi šiem tautas kalpiem atrasties pansionāta telpas, it sevišķi pakratīties pa Mežotnes izcilo ceļu, kā balvu par valdīšanas laiku.

  49
  5
 3. Tātad pansionātiem jābūt tāltālu nomalēs kur miers un klusums,bet cilvēciņiem-nervozajiem pašā pilsētas centrā kur jau tā daudz nervozo.Nu skaidrs.

  35
  7
 4. Izklausās jauki. Mēneša laikā novēroju kā izpaužas iemītnieku saturīgais brīvais laiks. Apbrīnojami, no rīta līdz pašam vakaram, viens pēc otra vai pa vairākiem stāv pie atkritumu kastēm un smēķē. Visu dienu!!Varbūt ierīkot pīpētavu? Neviens nevar apsēsties, jo galā stāv iemītnieks un smēķē. Tā tad, nauda ir par ko nopirkt. Ej garām kad gribi, vienmēr priekšā stāv iemītnieks ar cigareti. Centrā forša vieta.

  32
  3
 5. Smags darbs,par valsti un cilvēkiem tikai domājam un tāpat kā esam pakaļā tā esam.

  7
  3
 6. Māja atklāta, bet parkā visi stabiņi noārdīti, jo urbani nemāk sniegu škūrēt. Un par kādu naudu viņus labos?

  12
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.