Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Talantu konkursa uzvarētāju vidū arī Bauskas novada pārstāvji

Sestdien, 28. oktobrī, Īslīces kultūras namā aizvadīts bērnu un jauniešu talantu konkurss «Jaunatnei ir talants», kurā noskaidroti laureāti divās vecuma grupās, kā arī pasniegtas žūrijas, skatītāju un biedrības «Laiks jauniešiem» simpātiju balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa rīkotāju pārstāvis, biedrības «Laiks jauniešiem» valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis pastāstīja, ka sarīkojums organizēts nominācijā «Bauskas novads – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2023». Finālā dalībniekus vērtēja trīs žūrijas pārstāvji – grupas «Papīra lidmašīnas» solists Rihards Bērziņš, horeogrāfe Kitija Zosa un leģendārās grupas «Pērkons» taustiņu meistars Uģis Muzikants.

Vecuma kategorijā līdz 12 gadiem trešo vietu ieguva  Bruno Manuels Vēvers no Bauskas novada (balets, klavieres), otrā vieta arī Bauskas novada pārstāvei Līvai Ivanānei (vokāls), bet pirmā vieta rīdziniecei Darjai Medņikovai (vokāls, flauta). Vecuma kategorijā no 13 līdz 25 gadiem trešā vieta – jelgavniekam Jānim Kristiānam Saulem (marimba), otrā vieta rīdziniecei Eleonorai Gibertei (vokāls), bet pirmā vieta rīdziniecei Anastasijai Jačmenkinai (vokāls). Katrā no vecuma kategorijām tika piešķirtas naudas balvas: 3. vietai – 200 eiro, 2. vietai – 300 eiro, 1. vietai – 500 eiro.

Konkursa dalībniekiem pasniegtas arī specbalvas. Ielūgumu uz XIII Starptautisko populārās mūzikas izpildītāju konkursu «Aprīļa pilieni 2024» saņēma Eleonora Giberte. Žūrijas simpātiju balva tika Mārtiņam Šternam (bītbokss). Biedrības «Laiks jauniešiem» simpātiju balva pasniegta deju grupai «Kvatro Čikas».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatītāju simpātiju balva ieguvējs tika noskaidrots pēc balsojuma sociālā tīkla «Facebook» platformā, taču šajā gadījumā ar uzvarētāju noteikšanu raiti negāja, tika lūgts atkārtoti pārskatīt piešķirto apbalvojumu, jo, pārbaudot balsu leģitimitāti, radušies jautājumi (pasūtīti «Facebook» viltus profilu konti).

G. Jankovskis norādīja, ka sasaukta ārkārtas organizatoru sanāksme, kas pieņēma lēmumu anulēt piešķirto simpātiju balvu. Tādējādi simpātiju balva nonāca pie deju grupas «Kvatro čikas», kura atradās otrajā vietā pēc skatītāju balsojuma. «Nākamajā gadā šāda veida balsošana tiks organizēta tikai klātienē – no kļūdām mācās, jo pērn ar šādu situāciju nesaskārāmies,» teic G. Jankovskis.

«Bauskas Dzīve» saņēma kāda vecāka iebildumu par neprofesionālu žūrijas darbu. «Kā ar augstākām atzīmēm var novērtēt neprofesionālu sniegumu, bet zemāki vērtējumi tiek tiešām lietpratēja līmeņa izpildījumam? Uzvarētāja nevis dziedāja, bet kliedza. Pretīgi palika visu to vērot! Piedalījāmies, jo nevienā konkursā nav tāds iespaidīgs balvu fonds, taču palika tikai rūgtuma mieles,» sacīja konkursa dalībnieka pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G. Jankovskis atklāja, ka nav saņemta neviena pretenzija par žūrijas vērtējumiem. «Mūsuprāt, žūrija izvēlēta ļoti profesionāla un ar ilggadēju pieredzi savā jomā. Konkursos ne vienmēr uzvar un godalgotas vietas iegūst vieni un tie paši dalībnieki – tas ir atkarīgs gan no personiskās performances, gan žūrijas subjektīvā viedokļa.

Ne organizatori, ne galvenie pasākuma vērtētāji (žūrija) neskatās pēc dalībnieka CV vai iepriekšējiem sasniegumiem, vēl jo vairāk «pazīšanās». Tiek vērtēts tikai izpildījums, skatuviskais tēls, dinamika un priekšnesuma kopums, tāpat šis ir talantu konkurss, kam tiek pievienota sava specifika. Žūrija pieņem savu vērtējumu, un tas ir galējais,» tā G. Jankovskis.

Viņš izsaka pateicību visiem 23 brīvprātīgajiem, kas kopumā bija iesaistīti šī konkursa organizēšanā.
«Vērtēju konkursa norisi kā izdevušos, organizatoriskais un arī dalībnieku līmenis noteikti ir cēlies, salīdzinot ar pagājušo gadu, nākamgad būs jāsper vēl viens solis uz priekšu. No sirds paldies visiem atbalstītājiem, bez kuru uzticības un iesaistes šis nebūtu iespējams!» paziņoja G. Jankovskis.

Pasākumu galvenais ģenerālsponsors bija IT uzņēmums «Zabbix», konkursu atbalstīja Bauskas novada pašvaldība, Īslīces kultūras nams, maiznīca «Flora», digitālās drukas tipogrāfija «Digitālā PELE», SIA «Stelpes minerālūdens», z/s «Sējas», SIA «Toode», GPU «Nākotne», SIA «GEKA», SIA «Kronis», SIA «Zvaigzne ABC», «Picu darbnīca», krogs «Aveņi», SIA «Maxima Latvija», «Wild Rancho», bistro «Rītausmas» un a/s «Balta».Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Paldies par ļoti atbalstošu personālu.
    Bija prieks visai ģimenei!
    Lai arī mana jauniete netika finālā, tik un tā braucām un lūkojām finālistu sniegumu.
    Lieliski jaunieši!

  2. Vienmēr būs kāds, kuram kaut kas nepatiks. Paldies organizatoriem, pasākums bija tiešām baudāms un kvalitatīvs!!!
    Prieks,ka Latvijā ir tik talantīgi jaunieši 🙂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.