Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: TV24 raidījuma “Dienas personība” svētku ēterā viesosies Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi”

Piektdien, 7. aprīlī, pulksten 9.30 televīzijas TV24 raidījumā “Dienas personība” ar Veltu Puriņu atklās, kā Lieldienās savijās gan baznīcas svētki, gan senlatviešu rituāli. Sarunā piedalīsies folkloriste, filoloģijas doktore Janīna Kursīte-Pakule, bet dziesmu vācelītē ļaus ieklausīties Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Folkloras kopu jau vairāk kā 20 gadus aizrautīgi vada iecavniece Kristīne Karele, “Tarkšķu” saimē šobrīd jau ap 120 dalībnieku. Raidījumā “Tarkšķus” pārstāvēs kopas vadītāja Kristīne Karele un trīs dalībnieces  – Kristija Laura Čipena, Dārta Elizabete Beitiņa un Kristīnes meita Katrīna Karele.

No Ūsiņiem līdz Lielai dienai, no bišu modināšanas un zirgu godināšanas līdz miera meklējumiem sarunā ar Dievu. Visas šīs tradīcijas spējušas sadzīvot un viena otru papildināt pavasara svētkos Lieldienās, kad priecājamies par aizvien gaišākām dienām un daba mostas pavasarim.

“Galvenais Lieldienās domāt labas domas, kā jebkuros svētkos. Spriedzi un agresiju nepieciešams pārvirzīt, un rituāli tam palīdz,” atklāj J. Kursīte-Pakule, kura iesaista arī raidījuma vadītāju V. Puriņu nelielā rituālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldienās neiztikt arī bez rotaļām un dziesmām. Lai gan no latviešu folkloras saglabājušās vien aptuveni 10 Lieldienu dziesmu, dažas no tām “Tarkšķu” dalībnieces nospēlē arī TV24 skatītājiem. Tāpat meitenes atklāj savus olu krāsošanas paņēmienus un dalās savā priekā un nepacietībā, gaidot Dziesmu un deju svētkus, kuros piedalīsies ar folkloras kopa “Tarkšķi”.

Leģendāro žurnālisti Veltu Puriņu mēs varam arī uzskatīt par savu novadnieci – piecus gadus viņa skolojusies Pilsrundāles skolā, laikā, kad skola atradās Rundāles pilī. Interesanti, ka viņa ir pilnīgi pārliecināta, ka reiz Veltai laimējies pilī satikt pašu Balto dāmu, bet vēlāk, studējot vēsturi, arhīvā uziet senu dokumentu, kuru parakstījis Rundāles pils slavenais arhitekts Frančesko Rastrelli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.