Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Bauskas pilī izdejota Livonijas laika Ziemassvētku balle

Iedvesmojoties no stāstiem par 15. gadsimta beigu un 16. gadsimta sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles tradīcijām, Bauskas pilī notika Livonijas laika Ziemassvētku balle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ballē pilī 29. decembrī sanākušos, kā ierasts, izdancināja Bauskas pils muzeja speciāliste Ilona Ozola, iesaistoties interesentiem un aktīvistiem. Dejotājiem piešķīra dažus aksesuārus un arī paši sanākušie centās saģērbties īpaši.

Dejotājus I. Ozola iepazīstināja ar vairākiem jauno laiku sākuma brandliem un dažām grupu dejām. Viņa pastāstīja un iepazīstināja ar lāču brandlu un dzīvnieku brandlu, kur galvenā ideja bija ietvert dejā dažas dzīvniekiem raksturīgas kustības.

Pēc balles bija cienasts pils muzeja telpās – varēja mēģināt izzināt, kāds būs nākamais gads, pasniedza ingvera konfektes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētāji atzina, ka pasākums ļāva īpašās noskaņā aizvadīt veco gadu. Iznācis jautri izdejoties, vairāk uzzināt par 16. gadsimta dzīvi un, galu galā, iegūti jauni draugi un paziņas.

video: https://www.youtube.com/watch?v=N75Ykg1L-Co

Visu foto un video autors: Uldis Varnevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Es kristīgos Ziemassvētkus nesvinu. Un es netaisos kristietības egregoru barot ar savu enerģiju. Man ir senie Baltu tautu Dievi un senās Baltu tautu Dievietes, ko godāt.

  1
  1
 2. Kāpēc esi iedomājies, ka kādam interesē tavas dīvainības? Ko bāzies katrā spraugā kā tāda blakts?

  2
  1
 3. Viņš (skolnieciņš) taču nevar savādāk! Viņam tak ir fanatiski jāsludina savi māņi un jāapkaro citādi domājošie, pievēršot sev uzmanību, jo tās viņam trūkst!

 4. Mateja evanģēlijā, kad kāda neebreju izcelsmes dāma lūdza rabīnam Jēzum Kristum brīnumu, rabīns Jēzus Kristus atbildēja, ka viņš brīnumus dara tikai ebrejiem. Matthew’s Gospel 15:24, “I was send only to the lost sheep of the house of Israel”. Te nu sanāk, ka baltiem nevajag ņemties ar rabība Jēzus Kristus dzimšanas dienu, proti, kristīgie Ziemassvētki nav baltu svētki. Un kristīgos Ziemassvētkus ir jāsvin ebrejiem Izraēlā, jo rabīns Jēzus Kristus ir ebreju rabīns, precīzāk, glorificēts ebreju cilts Dieva Jahves priesteris. Un no šī visa izriet, ka baltiem ir jāgodā savi vietējie, savi senie Baltu tautu Dievi un Dievietes. Bet ko izdarīja krustneši un kristīgie misionāri? Viņi uzspieda baltiem semītu ticību un vienlaikus iznīcināja baltu ticību.

 5. Kāpēc man vispār kāds māņu elks ir jāgodā? Vienalga, kas tas būtu – semītu, antisemītu, baltu, somugru, slāvu vai ģermāņu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.