Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Rundālē norisinājies daudzveidīgs Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums

Rundālē galvenās Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums sestdien, 10. decembrī, norisinājās gan iekštelpās, gan ārā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Multifunkcionālā centra skatītāju un vietējo amatierkopu piepildītajā lielajā zālē nepietika ar 150 krēsliem, tos nācās nest papildus. Tāda ieinteresētība bija savējo koncertā. Skatuvi un zāli rotāja sapņu ķērāji, kuriem šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā jāuztver tikai labie, jaukie, mierpilnie sapņi. Sapņi ar vēlmēm un ilgām par mieru, saticību, pārticību.

«Viss šeit sarīkots, lai mums būtu silti ap sirdi. Ja tev silta sirds, tu vari arī citiem kaut ko labu izdarīt. Pasauli var glābt tikai silta sirds,» sacīja kultūras darba organizatore un sarīkojuma vadītāja Lilita Lauskiniece. Viņas teikto stiprināja teātra studijas «Savējie» (režisore Lilita Lauskiniece) meiteņu izpildītā baltā deja «Musiqq» dziesmas «Silta sirds» pavadījumā. «Tikai silta sirds pacels debesīs/ Tikai silta, silta sirds aukstu sasildīs…»

Sestdienas pēcpusdienā Rundālē skatītāju sirdis sildīja daudzu vietējo amatierkopu priekšnesumi, jo tie bija sarūpēti ar mīlestību. Dāmu deju grupa «Ir varianti» (vadītāja Aiga Vangale) uzstājās atraktīvi, ar lielu atdevi, tādējādi izraisot skatītāju sajūsmu. Aizkustinoši, cita citu uzmundrinādamas, dejoja seniores «Magnolijas» (vadītāja Aiga Vangale). Ovācijas raisīja sieviešu vokālā ansambļa «Naktsvijoles» (vadītāja Kristīne Kudrjavceva, koncertmeistare Aina Grīnberga) izpildītais Ziemassvētku dziesmu popurijs, kā arī bērnu un jauniešu vokālā ansambļa (vadītāja Māra Filipoviča) lieliskais dziesmotais uzvedums «Ziemassvētki mežā». Uzstājās arī drāmas terapijas grupa un amatierteātra «Stella» dalībnieces, kuras skatītājus iepazīstināja ar sveču un to krāsu nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāja interesantus stāstus, piemēram, klasika ir baltās sveces, kas simbolizē tīrību un spēku; zaļas krāsas svecei piedēvē atjaunotnes īpašības, zilā esot garīguma simbols, savukārt sarkanās sveces iedvesmo cilvēkus un rosina prāta mundrumu.

Lampiņu virtenes balti piesnigušā eglītē pie Rundāles multifunkcionālā centra iedegās pēc pulksten četriem sestdienas pievakarē. Īpašu sajūsmu raisīja 15 uguns dzirnavas, kas griezdamās un dzirksteles mezdamas uguņoja bez salūtiem raksturīgā biedējošā trokšņa. Bērniem svētku sajūsmu raisīja arī baltie lāči, ar ko kopā varēja rotaļāties un fotografēties.

Svētki Rundālē bija sirsnības, siltuma, gaismas, radošuma, piparkūku un kakao smaržas piepildīti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. liekas, ka tomēr ir par daudz slavinošas informācijas par šo kultūrvietu. It kā citur nekas nenotiktu. Vai nu arī ir super finansējums tik daudz aktivitātēm. Tad protams, nav slikti, bet vai līdzvērtīgs finansējums ir visiem kultūras namiem?

  3
  3
 2. Nezinu , kā ir finansējumu, bet slavina ļoti daudz. Bet, ja kā skatītājs iedziļinos priekšnesumos, tad jau gadiem redzu tās pašas meituškas ( nu jau paaugušās) jebkurā pasākumā staipoties. Pašām prieks! Bet tas arī viss.

  3
  3
 3. Bet ja tā palūko, tad citur patiešām nekas nenotiek. Varētu tikai būt priecīgi, ja pilsētās – Iecavā vai Bauskā būtu šāda vadītāja. Tur ir ļooti liela pasākumu daudzveidība. Palūk arī egli var iedegt ar izdomu un nav kā Bauskā pusstunda un čiks. Redzēju tādus pašus uguns ratus arī Jūrmalā nu re sanāk bagātā Jūrmalā egli atklāj kā bagātā Rundāle. Galvenais, ka tam visam pietiek finansējums.

 4. Droši vien ir pamanīts ka Rundālē ir daudz pasākumu par ieejas maksu. Tas dod iespēju dažādot piedāvājumu. Man un maniem radiem nav pretenziju maksāt.

  4
  2
 5. Kurš smuki staipās tas visiem patīk! Bauskā ar daudz staipīgo Lēras koncertos. To sauc par moderno horeogrāfiju. Rundālē ar daudz citi kolektīvi daži staipās un lēkā jau 20 gadus. Hihi. Skatītāja ar greizu aci tà kultura

 6. Esmu lepna dzīvot Rundālē. Tik koši pasākumi man ir pieejami! Un tas nekas,ka par ieejas maksu! Ne 5 , ne 10 , pat ne 15 eiriku nav žēl.

  5
  1
 7. Varbūt raksta autors var papētīt, cik izmaksā pasākumu organizēšana Rundālē? Negribu ticēt, ka ar ieejas maksu tika nosegti pasākuma izdevumi un vēl paliek pāri nauda “pasākumu dažādošanai”.

  2
  4
 8. Nu re izskatās, ka kultūrai Rundāles apvienības pārvalde naudu nežēlo. Ko tur pētīt, nosegt vai nenosegt. Te ir pasākumu leiputrija atšķirībā no citiem novada nostūriem. Kultūru var patiešām baudīt! A ko citiem kultūras namu vadītājiem skauž, ka šos tā neatbalsta?

 9. Tāds pasākums izmaksā tikpat cik viena jaungada balle. Katrā vietā izvēlas,ko grib

 10. Aj, stulbie skopuļi!
  Paskatieties cik fantastisks pasākums! Kur vēl mūsu novadā tāds ir? Lai lielā Bauska mācās!! Un ņem piemēru KĀ IR JĀSTRĀDĀ! Paldies par pasākumu! Tas bija ļoti skaists!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.