Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Zvirgzdes Baltajā kāpā saulrietā muzicē aktieri

Trešdienas, 16. augusta, neparasti siltajā vakarā Vecumnieku pagasta Zvirgzdes Baltajā kāpā, meža ielokā, pulcējot aptuveni 400 mūzikas un dabas baudītāju, izskanējis «Meža koncerts saulrietā», portālu informēja Vecumnieku tautas nama vadītāja Jana Goževica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka pagājušajā gadā tautas nama komandai mākslinieciskās daļas vadītājas Vinetas Zandavas vadībā radās ideja rīkot sirdssiltu koncertu Baltajā kāpā, lai klausītāji gūtu neaizmirstamas izjūtas, piedzīvojot mūziku dabā. Šāds pasākums ļautu gan tuvākiem, gan tālākiem muzikālā sarīkojuma apmeklētājiem iepazīt Vecumnieku pagastā esošo dabas objektu.

Pērn organizēts koncerts ar talantīgā aktiera Jura Hirša piedalīšanos. Tradīciju turpinot, šogad skanēja šarmantās Latvijas Nacionālā teātra aktrises Ditas Lūriņas-Eglienas pasakainā balss, ko papildināja viņas dzīvesbiedra aktiera Mārtiņa Egliena klavierspēle. «Neviltots prieks un gandarījums ir piepildījis mūsu sirdis, redzot klausītāju smaidus un mirdzošās acis, baudot «Meža koncertu saulrietā»!» tā J. Goževica.

Video: Zane Skara

Lai sasniegtu 32,5 metrus augsto Baltās kāpas valni, bija jāmēro 180 pakāpieni, tāpēc cilvēki ērti iekārtojās mīkstajā sūnu paklājā un mierpilni baudīja aktieru sniegumu – dzeju un dziesmas, tostarp vairākus pirmatskaņojumus. Koncertprogrammu ievadīja Ditai Lūriņai-Eglienai īpašs skaņdarbs no izrādes «Punktiņa un Antons» – «Dziesma par brīnumiem», kuras vārdu autors ir aktrises tētis režisors Valdis Lūriņš, savukārt noslēgumā gan publika, gan mākslinieki un viņu Vecumnieku pusē dzīvojošie kolēģi Juris Hiršs un Ainārs Ančevskis vienojās «Lilioma dziesmā», kas kļuvusi par Latvijas Nacionālā teātra himnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dita Lūriņa-Egliena jokoja, ka «Vecumnieki ir tik skaista vieta, ka viss Nacionālais teātris uz šejieni pārvācas», tāpēc goda lieta ir Vecumniekos nodziedāt šo skaņdarbu. Savukārt Mārtiņš Egliens piebilda, ka, iespējams, drīz «ar šo himnu asociēsies Vecumnieki, nevis Nacionālais teātris», un klātesošie to apstiprināja ar sirsnīgiem aplausiem. Viņš slavēja brīnišķīgo ieceri rīkot meža koncertus saulrietā, taču atzīmēja, ka pats grūtākais ir šo tradīciju attīstīt, noturēt, turpināt. «Lai pietiek spēka, «dukas», ideju un lai šī brīnišķīgā lieta kļūst par šīs apkaimes zīmolu, par ķirsīti uz tortes,» sacīja mākslinieks. Aktieri no klausītājiem atvadījās ar dziesmu «Ferdinands un Izabella».

VIDEO: Zane Skara

«Tas ir tik jauki, ka varam satikt cits citu un silti pabūt kopā, stiprināt otru un gūt stiprinājumu sev. Mums vajag būt stipriem, gaišiem un laipniem citam pret citu, pamanīt brīdi, kad otrs jāpastutē, jo mums ir tik skaistas un mierīgas debesis, no kurām varbūt draud tikai kāda lielgraudu krusa. Stiprināsim cits citu, un lai tas tā arī paliek – lai mums ir brīvas, skaistas, mierīgas un augstas debesis!» vēlējumu izteica aktrise.
Par piedzīvoto dabas koncertzālē sajūsmā ir daudzi sarīkojuma apmeklētāji.

«Tas bija tik skaisti, nepiespiesti un bez liekas pompozitātes! Paldies māksliniekiem un organizatoriem. Dvēsele gavilē!» sociālajā tīklā «Facebook» savas emocijas pauž Irita Maculeviča. Savukārt Mārīte Boša izsaka pateicību Ditai un Mārtiņam par brīnišķīgo koncertu, un paldies teic arī viņu kolēģiem Aināram Ančevskim un Jurim Hiršam par piedziedāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baiba un Normunds no Vecumnieku pagasta Beibežiem «Bauskas Dzīvei» teic, ka Balto kāpu bija apmeklējuši jau iepriekš, taču koncertprogrammu Zvirgzdes mežā baudīja pirmoreiz. «Koncerts ļoti patika. Ja būtu estrādē vai parkā – tas nebūtu tas. Bet te – starp staltajām priedēm, mežā – pavisam cits skanējums. Vienīgi mašīnu plūsma sacēla dikti daudz putekļu,» vērtē Baiba.

Teksts: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.