Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Valentīndienā lielākā piekrišana sarkanām rozēm

Valentīndiena ir viena no tām dienām, kad ziedu veikalos pircēju netrūkst, par klientu trūkumu nesūdzas arī kafejnīcas un restorāni, pārdošanas apjomi pieaug arī mazumtirdzniecības veiklu tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu mīlētāju dienas priekšpusdienā «Bauskas Dzīve» apmeklēja Bauskas tirgotavu «Rozīte», kas atrodas Plūdoņa ielā. Veikala darbinieces stāsta, ka pircēji ziedus iegādājās jau no agra rīta, bet liela daļa pasūtījumu veikti jau iepriekšējās dienās.

«Ziedus Valentīndienā un 8. martā nāk pirkt diezgan vienlīdzīgi, varbūt Sieviešu dienā tikai nedaudz vairāk,» norāda floriste Dace Stabiņa, «šodien pieprasītākās puķes ir klasika – sarkanas rozes. Tās pie mums tiek vestas no Holandes. Arī pavasara ziedi ir aktuāli.»

Narcises, tulpes un puķu podi, kuros izveidotas dažādu ziedu kompozīcijas, tiek audzētas SIA «Ints & Co» dārzniecībā Uzvarā, un šie daudzveidīgie podiņi arī ir ļoti populāra izvēle pircēju vidū, turklāt maksā vien desmit eiro. Narcises šeit pārdod par 35 centiem gabalā, bet tulpes – 1,40 eiro gabalā. Starp paša uzņēmuma audzētajām puķēm ir arī cinerārijas un hiacintes. Īsāku kātu rozes «Rozītē» iespējams iegādāties, sākot no 1,80 gabalā, bet garās rozes, sākot no 3,20 gabalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D. Stabiņa atklāja, ka, pērkot rozes, parasti tās tiek izvēlētas deviņas vai padsmit, bet floristēm bijuši arī pasūtījumi, kuros lūgts izveidot ziedu buķeti no 70 un vairāk rozēm.

Ziedu bodītē «Aijas ziedi» Parka ielā, kuras īpašniece ir Dace Lazdiņa, mūsu ierašanās brīdī valda klusums, taču darbinieces atzīst, ka tas ir tikai īslaicīgs, jo klienti jau no veikala vēršanas brīža Valentīndienā ierodas regulāri. Kolektīvs apliecina, ka arī šeit visvairāk tiek pirktas sarkanas rozes. Klienti nesmādē arī tulpes un dažādas ziedu kompozīcijas, kā arī ziedošos podiņus, ko pēcāk iespējams pārstādīt dārzā. Floristes ir gatavojušas dažāda lieluma pušķus, bet šī gada mīlestības dienas rekorda sūtījums bijusi ziedu buķete ar 101 rozi. Bodīte veic arī piegādes, un šajā dienā tādas notikušas teju ik stundu – tālākais ceļš ar ziediem Valentīndienā mērots uz Vecumniekiem.

Bodītē nopērkami arī dažādi tematiski gardumi mīlestības dienas noskaņās – makarūni ar tādiem uzrakstiem kā «mīlu», «bučas» un rotājumiem sirds formā, kā arī tematiskās noskaņās glazēti cepumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas ielas ziedu salonā «Pagrabiņš» pircēji Valentīndienā ierodas teju nepārtraukti, dienu pirms veikti arī dažādi pasūtījumi. Septiņos no rīta ticis nodots īpaši izgatavotais pasūtījums, ko pieprasījis kāds pastāvīgais klients, lai iepriecinātu savu sievu. Šogad klients lēmis par labu lielai sirds formas kastei, kurā ievietotas 175 rozes. Floriste Tatjana Lucenko pie šī pasūtījuma strādājusi vairāk nekā astoņas stundas – pati izgatavoja arī sirds formas kasti, jo tāda veikalos nebija nopērkama, kas arī aizņēma ilgāko laiku no visa procesa. Ziedu piegādes šajā dienā notiekot nepārtraukti, un floristes T. Lucenko un Elīna Jurča nepārtraukti parūpējas par klientu vēlmēm arī veikalā uz vietas.

Pārsvarā Valentīndienā tiek pirktas sarkanas rozes, kuras iegādājas parasti no trim līdz deviņām, bet izvēle nereti krīt arī uz ziedu buķetēm. Darbinieces novērojušas, ka jaunieši visbiežāk izvēlas īsākas rozes, taču vecāki vīrieši priekšroku dod garām rozēm. Uz lielākiem svētkiem, kā Valentīndiena vai citiem, kad veikalā ierodas stipri vairāk klientu kā ikdienā, palīgos nāk arī veikala īpašnieka vedekla Lāsma Ļemeševska.
Īsākas rozes «Pagrabiņā» bija iespēja iegādāties par 2,50 eiro gabalā, bet garākas, sākot no 5,50 eiro.

Salonā nopērkami arī floristes T. Lucenko, kā viņa pati saka, «eksperimenti» – buķetes, kas veidotas no dažādiem saldumiem un karamelēm. Baušķenieks Jānis salonā bija ienācis, lai iegādātos rozes savai otrajai pusītei, un tieši šos ziedus tāpēc, ka paticis veikala piedāvājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ziedu bāzē» Dārza ielā mūs sagaida uzņēmuma vadītāja Linda Platā, viņa atklāja, ka šogad pirktākās puķes ir tulpes un sarkanas rozes, kā arī tematiskie baloni. «Ja klienti iegādājas rozes, šogad izvēlas no 11 līdz 17 ziediem. Visu mīlētāju dienai tika pasūtīta arī 201 tulpe, jau trīs reizes arī 101 roze, un bija arī pušķis ar 51 rozi. Strādājam arī ar piegādēm, bet uz tām tomēr mazāk,» teic L. Platā.

«Ziedu bāzē» īsākas rozītes var iegādāties par nedaudz vairāk kā eiro, vidēja garuma rožu cena ir aptuveni 1,60 eiro, bet garās rozes tiek tirgotas, sākot no četriem eiro.

Andrejs Sudarkins bāzē nopirka greznu ziedu buķeti ar sirds dekoru savai sievai Jeļenai. «Iespēju robežās Valentīndienu atzīmējam katru gadu, šovakar nav labi laikapstākļi, tāpēc plānojam vakaru pavadīt mājās,» stāsta vīrietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valentīndienai piedāvājumus bija sagatavojuši novada ēdināšanas uzņēmumi. Atpūtas komplekss «Rožmalas» piedāvāja veikt rezervācijas īpašām svētku piecu kārtu vakariņām, kas no personas izmaksāja 40 eiro.

Atpūtas kompleksā «Miķelis» no 10. līdz 18. februārim ir «Mīlētāju nedēļas īpašais piedāvājums», kur viens no variantiem ir trīs kārtu vakariņas, nakšņošana divvietīgā numuriņā ar iekļautām brokastīm, kas izmaksā 120 eiro divām personām. Otrs piedāvājuma variants ir trīs kārtu vakariņas – 35 eiro no personas.

Atpūtas namiņš «Ozola stāsts» interesentiem 14. februārī sniedza iespēju pavadīt laiku «Ozola stāsta» «Mazajā zīlē» ar iekļautu saunas un burbuļkubla apmeklējumu. Piedāvājuma cena bija 220 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 «Mūsa Paradise Spa & Hotel» mīlestības mēnesī apmeklētājiem piedāvā divus atpūtas veidus – «Relax» un «Love story». Pirmajā piedāvājumā, kas izmaksā 170 eiro, iekļauts divvietīgs numurs, spa apmeklējums, divas muguras masāžas un brokastis, savukārt otrajā piedāvājumā – divvietīgs numurs, spa apmeklējums, divas muguras masāžas, dzirkstošais vīns un uzkodas, kā arī brokastis, kas kopā izmaksā 200 eiro.

Mazmežotnes muižā Valentīndienā bija iespējams pieteikt privātu spa apmeklējumu divām personām ar dzirkstošo vīnu un uzkodu plati, kā arī ar iespējamu nakšņošanu.

Tematiski piedāvājumi bija pieejami arī pie zīmola «Laima Ceramics», bet izklaidi bija iespējams pieteikt kvadraciklu ekskursiju uzņēmumā «Green Road Trips». Stādu placī «Lībieši» bija iespēja piedalīties konkursā, kā arī piedāvājumus sniedza ziedu un dāvanu veikals «Pumpuriņš».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Es savai dāmai vakar uzdāvināju redīsu bunti un speķa gabalu! Tā arī draudzīgi nosēdējām pie televizora,ēsdami speķmaizes un piegraužot redīsus! P.S.Kas darījās pa nakti,pat nejautājiet.

    17
  2. es vakar ari sai bodee biju, nopiku 1 rozu savai sirdsāķītei!!! forša bode,plašs ziedu klāsts, turpmāk iegriezīšos te vēl!!!

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.