Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vecumniekos Lieldienu noskaņai aplauzti pūpolu zari un nolupuši dekori

Pilsētas un pagasti tiek posti Lieldienu svinībām, uzstādītas šūpoles un krāsaini dekori – olas, garauši, ziedi, tauriņi un citi atribūti izvietoti ārtelpā, lai svētdien visi godam nosvinētu šos pavasara svētkus. Taču ne visur Bauskas novadā ir apmierināti ar sarūpēto Lieldienu noskaņu. Piemēram, Vecumniekos ar svētku noformējumu esot pavisam bēdīgi, atzīst iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien, 3. aprīlī, Vecumnieku centrā šis tas tematisks parādījās. Pie tautas nama izvietotas dekorācijas, arī pie kafejnīcas “Drava” un autoostas kaut kas simbolisks. Puķu podi, kur citus gadus ap šo laiku priecēja atraitnītes, stāv tukši, blakus zālienā, kur ar auto iebraukta rise, sasprausti aplauzti pūpolu zari.

Aplauzti, izgāzušies pūpolu zari rada rada nesakoptības un paviršības sajūtu. Foto: Zane Skara

Aplupušie no saplākšņa izzāģētie burkānu un zaķu silueti varbūt iederētos pie bērnudārza, bet ne ciema viducī, kas reiz bija novada centrs. Kāda sieviete “Bauskas Dzīvei” pauda, ka viņai kauns – gan par to, ka nav svētku noskaņas, gan par attieksmi.

“Vai būtu tik dārgi iegādāties kaut trīs koši krāsotas olas un izvietot centra trijstūrī, kur satiekas lielceļi, vai laukumiņā pie Pīlādža veikala un Mūzikas un mākslas skolas? Katru dienu centram cauri gan Lietuvas, gan Rīgas virzienā brauc automašīnas un redz, ka dzīvojam kā sūnu ciemā. Vai tad svētku prieku pelnījuši tikai pilsētnieki? Kurš Vecumniekos atbild par noformējumu?” savas domas uzticēja Vecumnieku iedzīvotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka Vecumnieku centrā (pretī aptiekai pie gājēju pārejas) izvietoti atsvaidzināti un sakārtoti Lieldienu dekorējumi, kas iedzīvotājus priecējuši iepriekšējos gados. Šogad jauni rotājumi netika iegādāti, līdzekļi šādam mērķim netika paredzēti Vecumnieku apvienības pārvaldes budžetā. Nākamā gadā iecerēts dekorus nomāt.

Pašvaldība izsaka pateicību iestādēm, kuras ik gadu izrotā ciema teritoriju – Vecumnieku tautas namam, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolai, Vecumnieku vidusskolai un citām.

Pie Vecumnieku tautas nama ir izvietoti Lieldienu dekori, kurus gatavoja Vecumnieku floristikas studijas dalībnieces no saviem krājumiem.

Lieldienas Vecumniekos tiks atzīmētas pirmdien, 10. aprīlī, parkā aiz Vecumnieku tautas nama. Te būs sastopams zaķis Bings, kas atbraucis ciemos pie Lieldienu zaķa Latvijā. Koncertēs bērnu vokālās grupas “Zīļuki” un “Adatiņas”. Svinētāji aicināti ņemt līdzi savu īpašo oliņu, lai piedalītos olu kaujās un ripināšanā. Noslēgumā paredzēta disenīte bērniem kopā ar Bingu un Lieldienu zaķi.

Foto: Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Ar Vecumniekiem pavisam sūdīgi. No kuras miskastes tās grabažiņas izvilkuši? Tuvu Rīgai, bet nu tādi lauki…

  7
  2
 2. Pēdēja laikā manāma (nomelnošanas) kampaņa visās ,reorganizācijas procesā ievilktajās pašvaldībās. Tā tāda sakritība,vai vienkārši pienācis laiks,kad VISS SLIKTI?????

  9
  3
 3. Šausmas, tad jau labāk vispār nebūtu neko likuši. Tos koka zaķus ir jāvāc nost, viņi tak savu jau ir izdzīvojuši.

 4. Vai tad reālās situācijas atspoguļošana ir nomelnošana? Ko tad rakstīīt? Ka fantastiski brīnišķīgi Vecumniekos viss izpušķots?

  10
  2
 5. Ir tā kā ir. Vēl var iesaistīties un mēģināt pašu spēkiem darīt. Paskatieties Iedzīvotāji veido savu vidi konkursu. Gan jau kāda laba doma radīsies. Nav jau tā, ka neko nedara. Blakus ir raksts par pašvaldības budžeta izdevumiem 2023. gadā. Paskatieties, daudz naudas aiziet mega būvēm Vecumniekos. Un tas ir daudz!

  4
  4
 6. Tagad, kad svētki klauvē pie durvīm, aicina darīt pašiem. Kāpēc tad kaut vai janvārī neviens nepaziņoja-mīļie Vecumnieku ļautiņi, ja gribat svētku rotājumus, taisiet tos paši ?

  6
  2
 7. un olām. Ja būtu mazliet menedžments un vēlēšanās- iztiktu gaumīgi ar mākslas skolas un vietējā tautas nama dāmu kopējiem spēkiem un gribēšanu. Tradīcijas ir jāveido un pašiem arī kas jāplāno un jādara, nevis vienmēr jāskatās, kas tur budžetā ieplānots. Lieldienas ir galu galā baznīcas svētki – kad brīvdienas, olas un zaķi jāpērk, tad visiem vajag, kad jāatceras īstais svētku iemesls tad ir kā ir- esam pašlaik klusajā nedēļā.

 8. kur aplauztie zari un rises- bildē gan to nevar redzēt- tur stājās buss, no kura paku skapjos tiek likti pasūtījumi. Skaidrs, ka tur jebkāds pušķojums busam traucēs.

 9. Vecumniekiem jāizvēlas, vai būvējam pa lielām naudām divas skolas, vai mums galvenais zaķīši un oliņas un citi ķinķēziņi naudas tērēšanai !

  14
  1
 10. Nu ja vislielākā daļa naudas atdota būvobjektiem, lai tad būvnieki sponsorē dekorus. Kvintets, lai nāk un uztaisa jaunu saplākšņa zaķi vai ar pārpalikušo krāsu no objekta nokrāso kādu olu. Agrāk tak veda Vecumnieku bērnus uz cirku un vēl visādus labumus grūda, tagad nevar sponsorēt Lieldienu noskaņu?

  2
  3
 11. Kvintets tak ar Kalniņu bija uz vienu roku, nu ja tagad Kalniņš noņemts no šprices un vairs nav tik liels ķeizars, nu ir ziepes.

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.