Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vecumniekos rīko radošo darbnīcu apkaimē dzīvojošo Ukrainas bēgļu ģimeņu atbalstam

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā pagājušajā nedēļā norisinājās radošā darbnīca. Apmaiņā pret ziedojumu Vecumnieku apkārtnē dzīvojošo Ukrainas bēgļu ģimeņu atbalstam ikviens varēja apdrukāt papīra dāvanu maisiņu linogriezuma tehnikā. Pieprasījums bija liels. Akcijas laikā tapa ap 80 oriģinālu maisiņu, savukārt atsaucīgo cilvēku materiālais pienesums – 173 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – www.bauskasdzive.lv

Skolas pirmā stāva vestibilā 14. aprīļa pēcpusdienā rosība valdīja trīs stundas – gan bērni, gan pieaugušie aizrautīgi darbojās kopā ar vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītāju, skolotāju Andu Sproģi. Katrs varēja izvēlēties tīkamāko klišeju un veidot tās nospiedumu uz balta vai dabīgi brūna papīra maisiņa. No piedāvātajām krāsām «topā» bija zilā un dzeltenā, uz dažāda izmēra maisiņiem labi klājās arī melnais un baltais tonis. Interesenti izraudzījās dūjas, zieda, zivs motīvu, kādam tuvāka bija bilde ar dzērvi, briedi vai cita dzīvnieka atveidu.

Reljefa iespiedformas grafikas stundās darinājuši gan Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, gan skolotāja A. Sproģe. «Radošajā darbnīcā daudzveidībai piedāvāju bērnu veidotos darbus, ir arī vairākas manis dizainētas klišejas. Patīkami, ka tik liela atsaucība,» «Bauskas Dzīvei» teic pedagoģe. Šādā akcijā viņa iesaistījusies pirmoreiz un atzīst, ka strādāt ar «cilvēkiem no malas» nav viegli; darbs ar skolēniem ir paredzamāks, jo bērni jau iepriekš ir sagatavoti un zina, cik biezu krāsas kārtu klāt uz iespiedformas, kā rīkoties ar presi, cik ilgi jāgaida, līdz attēls nožūst utt. Tomēr pacietība vainagojās ar dalībnieku neviltotu gandarījumu par iznākumu, jo katrs maisiņš bija unikāls mākslas darbs.

«Es ziedoju desmit eiro un tiku pie brīnišķīga dāvanu maisiņa. Pat nezinu, vai kādam to dāvināšu, visticamāk noglabāšu, lai paliktu piemiņa no skaudrā 2022. gada pavasara, kad neiedomājamas pārestības un agresiju savā zemē piedzīvo Ukrainas tauta. Man tā būs vēstures liecība un ukraiņu varonības zīme,» atklāj kāda Vecumnieku iedzīvotāja ar ukraiņu saknēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radošajā darbnīcā vairākus dāvanu maisiņus savam priekam apdrukāja arī Stelpes un Vecumnieku pagastā patvērumu no kara šausmām radušās ukraiņu ģimenes. Māte un meita Irina un Diāna Vecumniekos apmetušās tikai pirms nedēļas. Atbēgušas no Dņipro – lielas pilsētas Ukrainas centrālajā daļā pie Dņepras upes. Diāna ir 7. klases skolniece un tagad mācās attālināti, bet Irina Ukrainā strādājusi par grāmatvedi. Svešinieces savās mājās uzņēmis pensionārs Vitauts Gotauts. Tikai iepriekšējā dienā, 13. aprīlī, nokārtotas visas dzīvošanai nepieciešamās formalitātes. «Bez birokrātijas nevar! Izvadāju meitenes uz Rīgu, bijām vietējā pašvaldībā. Vēl tikai bankas konts jāatver. Lielas rindas gan SEB bankā, gan «Swedbank», taču izdevās aizpildīt pieprasījumu «Luminor» bankā, kur process solās būt īsāks,» pauž V. Gotauts.

Ukrainietēm no Dņipro bija prieks satikt tautietes no Kijivas, kuras pagaidu mītni radušas Stelpē un jau mēnesi regulāri apmeklē dažādas nodarbības Mūzikas un mākslas skolā. Jeļena Homenko iedrošināja Irinu un Diānu iesaistīties piedāvātajās aktivitātēs, jo, kā viņa emocionāli pauda, – «tik daudz, cik mēneša laikā apgūts Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā, nav iespēts visā iepriekšējās dzīves laikā Ukrainā».

KOMENTĀRS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

# Iveta Lavrinoviča, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore:

– Ļoti esam sadraudzējušies ar Stelpē dzīvojošajiem Kijivas ukraiņiem. Katru nedēļu tiekamies mākslas un mūzikas terapijas nodarbībās, taču gribējās ģimenēm palīdzēt arī kā citādi un, iesaistot sabiedrību, savākt naudiņu. Līdzīgu akciju nesen rīkoja, šķiet, Latvijas mākslas akadēmija un nospriedām, ka arī mēs varam tādu noorganizēt. Krāsas un spiede skolai ir, papīra maisiņus var sagādāt!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.