Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vecumnieku floristi sarīko izstādi “Klusums vizbuļu zvanos”

Vecumnieku tautas nama vestibilā floristikas studijas dalībnieces 30. martā iekārtoja tradicionālo Lieldienu tematisko darbu izstādi. Tai dots nosaukums «Klusums vizbuļu zvanos».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie sienām un uz podestiem gozējas rāmos dabas toņos darināti vainagi, kolāžas, pušķi un kompozīcijas. Agrā pavasarī krāšņums nav uzbāzīgs, un šī noskaņa atspoguļojas tematiskajos darbos, kur dominē dažādu nianšu pelēkais.

Līga Lauriņa, Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare, floristikas studijas vadītāja «Bauskas Dzīvei» pauž, ka iedvesmu izstādes nosaukumam guvusi, skatoties Latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks» pasniegšanas ceremoniju.

«Runātajā tekstā izskanēja vārdi par klusumu vizbuļu zvanos. Tas mudināja aizdomāties, jo bija tik trāpīgi šim laikam. Tikai pavasarī iespējams izbaudīt vizbulītes skaistumu un trauslumu, tikai pašlaik, kad vēl nav sācies plaukšanas un ziedēšanas trakums, var ievērot katru pumpuriņu un mazo asniņu. Šis ir klusuma laiks, kad kāds brīdis vēl atlicis līdz Lieldienām, kad daba vēl tikai gatavojas «lielajam sprādzienam», tāpēc ideja par šādu nosaukumu izstādei šķita ļoti piemērota,» par ierosmi stāsta studijas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārsvarā visi Lieldienu tematiskie darbi tapuši nodarbību laikā. Šoreiz izmantots lietais papīrs, kūla, sūnas, zari, arī otrreizējās izejvielas – papeles skaliņi no augļu kastēm, olu bretes, pistāciju riekstu čaumalas un citi materiāli. Dalībnieces apliecinājušas, ka ik pa laikam noder arī filcēšanas prasmes, un atklājušas, cik brīnišķīgi ir no olu iepakojuma darināti ziedi. «Esam cītīgi strādājušas, zinu, kāds darbs ieguldīts. Tagad lai vērtē izstādes apmeklētāji,» teic L. Lauriņa.

«Skatījums no malas ir ļoti nepieciešams. Tas motivē un palīdz ieraudzīt arvien ko jaunu gan savos, gan citu darbiņos,» uzskata studijas dalībniece Solvita Kozlovska.

«Meitenes ir lieli malači un darbi – pasakaini!» par domubiedru veikumu priecājas Valentīna Radziņa no Misas ciema. Viņa floristikas studijai ir piederīga jau vairāk nekā desmit gadu, un katru ceturtdienu ar savu auto mēro ceļu uz nodarbībām Vecumniekos. Ar prieku automašīnā uzņem vēl četras studijas dalībnieces, kuras ar sabiedrisko transportu no Misas nez vai spētu izbraukāt. «Patīk, ka varam reizi nedēļā satikties, gūt idejas, cita no citas mācīties un censties radīt arvien ko jaunu. Katrai izveidojies savs rokraksts, jo esam tik atšķirīgas!» teic V. Radziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie iekārtoto ekspozīciju apskatīja amatierteātra «Vecmuiža» dalībnieki, kuri 30. marta pēcpusdienā ieradās uz mēģinājumu. Trupas režisore Vēsma Petruševica atzina, ka Lieldienu tematikā tapušie darbi uzbur īstu pavasara noskaņu. «Krāsas, tāpat kā pašlaik dabā, ir piezemētas, taču samanāms ir radītāja prieks» – uzsver kāda cita izstādes baudītāja.

Floristikas studijas dalībnieču veikums būs apskatāms līdz 20. aprīlim.

Foto: Zane Skara

Teksts: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.