Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vērienīgākais sarīkojums Mežotnes Strēlniekos – valsts svētkos dāvātais koncerts

Valsts svētku dienas viducī liels pulks gan vietējo ļaužu, gan atbraucēju bija ieradušies Mežotnes pagasta «Strēlniekos», lai Latvijas jubileju svinētu, baudot Latvijas Valsts prezidenta dāvāto koncertu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidenta kanceleja ik gadu par godu Latvijas dzimšanas dienai dāvina koncertu Latvijas novados. Šogad Zemgalei dāvātais koncerts 18. novembrī norisinājās Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā (DFC) «Strēlnieki». Ar koncertprogrammu «Es eju» tur viesojās komponists Kārlis Lācis, aktieri Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Kaspars Znotiņš.

Jau iebraucot ciema centrā, neilgi pirms koncerta sākuma, varēja redzēt, ka laukums pie DFC un ieliņas ap to ir automašīnu piepildītas; pasākums bija raisījis lielu interesi. Koncerta zālē bija ienesti papildus soli, un sēdvietu rindas to aizpildīja līdz pat gala sienai. Sākoties sarīkojumam, teju visas vietas bija aizņemtas.

Pasākumu ievadīja Antra Ozoliņa, Bauskas novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja, norunājot patriotiskas dzejas rindas, kas noslēdzās ar vārdiem «skaistāko zemi Dievs ir atdevis mums». Viņa atgādināja, ka valsts simtgadē radusies patriotiskā atziņa «Es esmu Latvija» arī valsts dzimšanas 104. jubilejā nozīmē, ka Latvijas lielākā vērtība ir tās cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta apmeklētājiem apsveikuma runu veltīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. «Vārdi «Mēs esam Latvija» pēdējo četru gadu laikā ir nostiprinājušies mūsu apziņā kā vērtība, un mēs to izjūtam arī ikdienā. Ik rītu, paveroties spogulī, atceramies šos vārdus un uzsmaidām sev, uzsmaidām apkārtējiem, kaimiņiem, draugiem un darbabiedriem, līdz ar to uzsmaidām arī savai zemei – savai Latvijai. Latvijas dzimšanas diena ir arī mūsu katra dzimšanas diena, vēlēsim tai labu veselību – būt plaukstošai, neatkarīgai, dzīvot un attīstīties spējīgai un būt vietai, kur mēs varam laimīgi dzīvot, audzināt bērnus un mazbērnus, attīstīt savu valsti, būt redzīgiem darbos un katru dienu atcerēties: «Mēs esam Latvija». Saules mūžu Latvijai!» vēlēja A. Okmanis.

Valsts prezidents Egils Levits Latvijas valsts proklamēšanas jubilejā koncerta apmeklētājus sveica video uzrunā.

Pēc valsts himnas izskanēšanas klātesošos ar emocionāli piepildītu un saturiski bagātu priekšnesumu sveica skatuves mākslinieki. Viņi atklāja koncertprogrammas kodolu – mīlestību. Ilze Ķuzule-Skrastiņa izdziedāja Kārļa Lāča komponētas dziesmas ar dzejnieces Māras Zālītes vārdiem, pašam komponistam izpildot pavadījumu. Bet aktieris Kaspars Znotiņš, it kā sarunājoties ar skatītājiem, iesākumā norunāja skarbu ukraiņu autora dzeju par došanos bēgļu gaitās un turpinājumā – vairāku Latvijas literātu dzeju. Šķita, ar savu runu to aizvadīja līdz katra klausītāja domām un sirdīm. Par augsto priekšnesumu kvalitāti un radīto emocionālo baudījumu liecināja bagātīgie un ilgstošie aplausi koncerta noslēgumā. Ļaudis savu pateicību izpauda arī ziedu buķetēs, kas sakrājās mākslinieku rokās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Evija Rudzīte, Mežotnes pagasta kultūras pasākumu organizatore, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šis bija apmeklētāju intereses ziņā vērienīgākais sarīkojums, kāds vien DFC «Strēlnieki» pēdējos gados ir bijis. Viņa lēsa, ka uz koncertu bija ieradušies ap diviem simtiem apmeklētāju. E. Rudzīte pamanījusi, ka uz svētku koncertu noteikti bija ieradušies tie vietējie iedzīvotāji, kas parasti apmeklē kultūras pasākumus. Pirms svētkiem viņa daudz centusies cilvēkus īpaši uzaicināt un iedrošināt apmeklēt nozīmīgo svētku pasākumu, īpaši seniorus. «Kas zina, kad vēl mūsu ciemā pieredzēsim tādus māksliniekus, tas bija īpašs notikums. Pavasarī, kad Valsts Prezidenta kanceleja bija izvēlējusies mūsu pagastu par vietu dāvinātajam svētku koncertam, bijām ļoti pārsteigti. Tagad esam gandarīti, ka kopdarbā ar novada pašvaldību mums izdevās visu nodrošināt, lai koncerts varētu šeit labi noritēt,» pauda E. Rudzīte.

Foto autors: Ģirts Donerblics

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Paldies Valsts prezidenta kancelejai par dāvāto jauko koncertu!!!!
    Bet rezervētās pirmās piecas rindas (aptuveni 80 vietas) – ABSURDS. Kam rezervētas??? Novada pagastu darbiniekiem. Kādā sakarā??? Koncerts dāvāts, bez maksas. Vai viņi vairāk pelnījuši koncertu, ka jārezervē vietas priekšējās rindās?? Kurā laikā dzīvojam!!!!
    Tie Mežotnes iedzīvotāji, kuri apmeklē katru pasākumu šajā centrā, tiem nācās koncertu baudīt tālākās rindās un pat arī uz soliem zāles aizmugurē. Kamēr A.Ozoliņa viena pati sēdēja visā pirmajā rindā. Vai nevarēja paaicināt vecāka gadagājuma cilvēkus no aizmugures uz priekšējām rindām?? Varbūt vajadzēja arī Mežotnes pagasta iedzīvotājiem sūtīt ielūgumus uz koncertu, ne tikai izredzētajiem, no kuriem lielākā daļa noteikti “waazē” meklēja kur tāds DFC “Strēlnieki” atrodas.

  2. Šādus pasākumus tomēr jārīko ar ielūgumiem- pazvani un rezervē sev ielūgumu ar konkrētu vietu skaitu, jo zālei arī ir sava ietilpība. Man kā klausītājai tomēr gribējās šo pasākumu vairāk veltītu Latvijas 104.dzimšanas dienai.Vismaz dzeju varēja drusku patriotiskāku piemeklēt. Koncerts bija jauks, bet iederētos citā laikā un datumā.
    Priekšpusē tiešām bija brīvas vismaz 6 vietas, bet tā kā tās bija rezervētas, tad citiem neļāva tur sēdēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.