Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vidējās paaudzes deju kopa “Rundāle” svin desmit gadu jubileju

Svitenes tautas namā sestdienas, 15. aprīļa, vakarā vidējās paaudzes deju kopa «Rundāle» koncertā «Dejo zem Rundāles zvaigznēm» kopā ar draugu kolektīviem atzīmēja darbības desmit gadu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deju kopas vadītāja Aiga Vangale atminējās, ka sākumā ilgu laiku uz katru mēģinājumu gājusi kā uz atklāto stundu, tik ļoti cītīgi gatavojusies tiem. Viņa pat sarēķinājusi, ka desmit gados mēģinājumos varētu būt nostrādājusi ap diviem tūkstošiem kontaktstundu.

Baltajos Abrenes tērpos, skumju dzērvju kliedzienu pavadīti, rundālieši pirmo deju veltīja tām divām dzērvēm, kuru kolektīvā vairs nav, kas dzērvēm līdzi uz neatgriešanos aizlidojušas, – Rutiņai Bembergai un Kasparam Forstam… «Ar Dieviņa palīdzību visam varu cauri iet..».

Sarīkojums bija veidots kā provokatīvs kontrasts starp lēti spīguļojošu TV atdarinātājšovu un tautas mākslas gadsimtiem senajām saknēm – tautas tērpiem, mūziku, dejām. Kolektīvs «Rundāle» desmit gadu jubileju svinēja kopā ar tautas dejas draugiem no pašu mājām, no Ogres, Saldus un Dobeles novada, Igaunijas Pjarnu-Jāgupi pašvaldības un Pakrojas Lietuvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbojās starptautiskā «žūrija», kurā strādāja koncerta dalībkolektīvu vadītāji un desmitgadnieka – «Rundāles» – koncertmeistare. Pēc dejotāju uzstāšanās «žūrija» sniedza vērtējumu priekšnesumiem, to paužot ar smaidiņu, eņģelīšu, īkšķīšu un citu attēlu parādīšanu. Valdīja pilnīgs pozitīvisms.

Viesu dejotāju sniegums bija atraktīvs, igauņi pārsteidza ar draisku un ašu dejojumu, kaimiņiem lietuviešiem bija skaistas dejas, arī ar rekvizītiem – groziņiem. Savukārt Pilsrundāles jauniešu kolektīvs «Madaras» izpelnījās ovācijas ar sižetisko sacensību deju «Govju kazaks» Jāņa Ērgļa horeogrāfijā.

Koncertu noslēdza kolektīvs «Rundāle» ar jestru latgaliešu deju, ko publika izsauca atkārtot. Vērojot visu triju Baltijas tautu dejas, klausoties kolektīvu vadītājos, top saprotams, ka tautas deja ir īpašs dzīvesveids un filozofija, kas palīdz sajust un izprast katras tautas pamatvērtības. Un skaidrs, ka tā audzina ne tikai fiziski, bet arī garīgi, tā dod iespēju attīstīties un iemācīties paust izjūtas, kuras dažkārt nav iespējams izteikt vārdos.

Dejotprieks, mājas sienas un publikas atbalsts dzen uz priekšu, teica sarīkojuma vadītājs Artūrs Dulbe. Publikas atbalsts bija sajūsminošs. Sirsnīgi, pamatīgi, daiļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. VISIEM kolektīva bijušajiem dejotājiem un VISIEM mūsu kvēlākajiem faniem bija publisks uzaicinājums FB! Sirsnīgs jo sirsnīgs PALDIES, kuri tam atsaucās un atnāca! Mums bija prieks ar jums kopā būt!

    8
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.