Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vietējie un viesi gada pēdējās darbdienas vakarā izstaigā izgaismotās «Gadu mijas virpuļa» takas Iecavas parkā

Piektdien, 30. decembrī, Iecavas parkā bija iespēja baudīt Iecavas kultūras nama organizēto izgaismoto pastaigu taku «Gadu mijas virpulis».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaismotā pastaigu taka «Gadu mijas virpulis» Iecavas parkā interesentiem bija pieejama vakar no plkst. 17 līdz plkst. 22.

Uz Iecavas mūzikas un mākslas skolas sienām dejoja rūķi, virpuļoja sniegpārsliņas un kustējās daudz un dažādas citas animācijas. Vienā no mirkļiem ēka pārtapa par milzīgu dāvanu, kurai tika «apsieta» animēta bante, un no mazākajiem pastaigu takas apmeklētājiem bija dzirdams izsauciens: «O! Cik liela dāvana!».

«Bauskas Dzīve» sastapa Alīnu un Viktoru, kuri kopā ar bērniem uz pasākumu bija ieradušies no Jelgavas, jo redzējuši afišu platformā «Instagram». «Bērniem vislabāk patika izgaismotās emocijas, bet man pašai gaismekļi, kuri mirgoja virs takas,» pastāsta Alīna, «kopumā mums pastaigu taka ļoti patika.» Ģimene pastāsta, ka jauno gadu sagaidīs mājās, visiem citiem novēl mīlestību un veselību, jo tā esot pati svarīgākā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodoties uz estrādes pusi, pie gājēju tiltiņa bija izvietota emocijzīme, kura mūzikas pavadībā mainīja dažādas sejas izteiksmes – smaidīja, raudāja, kliedza un arī smējās. No otras upes puses šaudītie gaismas stari aicināja doties pār tiltu, lai apskatītu, kas atrodas tur.

«Vēl visu taku neesam izstaigājuši, taču līdz šim jau patīk, bērniem ir, ko redzēt,» stāsta vietējais iecavnieks Eduards Smalkais, kurš gaismas spēles aplūko kopā ar sievu Kitiju un abu atvasēm, «jauno gadu sagaidīsim mājās.» Novada iedzīvotājiem Kitija Smalkā novēl mīlestību, veselību un saticību.

Takā, kas ved no tiltiņa līdz estrādei, pie laternu stabiem izvietotie gaismekļi «rotaļājas» pa visu parku. Tomēr parks pat ar visām gaismām un lāzeriem ir tumšs, tāpēc bija jākatās arī uz kājām, jo pretimnācējus nemaz tik viegli nebija saredzēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no iespaidīgākajām instalācijām bija virs galvām izvietotā gaismas «striķīšu jūra», kurā gaismas kustības dažbrīd radīja ilūziju, ka «jumts virs takas» viļņojas un krīt. Nedaudz ilgāk stāvot un skatoties uz gaismas objektu, pārņēma visai sirreālas sajūtas.

«Tikko tikai iesākām pastaigu, divas instalācijas līdz šim redzējām,» teic Zaiga un Aigars Bozes, «jaunajam gadam nav lieli plāni, visticamāk to sagaidīsim mājās.» Jaunajā 2023. gadā iecavnieki vēl laimi, saticību un veselību.

Pēdējais objekts bija izgaismotā parka estrādes skatuve, kurā skanēja deju mūzika, izplūda dūmi un ik pa laikam mūzikas ritmā izšāvās arī uguns. Daži drosmīgie uz skatuves kāpa arī dejot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neilgi pirms plkst. 18. sāka smidzināt lietus, taču neizskatījās, ka apmeklētājiem tas traucētu pastaigas baudīšanu.

Iecavas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Laimrota Jaunzeme informē «Bauskas Dzīvi», ka pastaigu taku «Gadu mijas virpulis» uzstāda firma SIA «Artistic.lv».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.