Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vimbu svētki Bauskā – ar daudzveidīgu programmu un plaši apmeklēti

Lieldienās, 17. aprīlī, Bauskā, Mūsas labajā krastā, jo kupli apmeklēti noritēja «Vimbu svētki». Tie rīta agrumā sākās ar makšķernieku sacensībām un plkst. 15 noslēdzās ar veiksmīgāko copmaņu apbalvošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saulainais 17. aprīlis Mūsas krastā sveic Vimbu svētku dalībniekus. Foto – Ģirts Donerblics

Svētku programma bija tiešām daudzveidīga un piekrišana liela bija dažādajām tās norisēm –Lieldienu atrakcijas un meistardarbnīcas, konkursi, izzinošās “Dabas stacijas” telts, kur varēja tikties ar biedrības «Baltijas krasti», kuras darbība ir saistīta ar visaptverošu vides jomu, vienlaikus akcentējot gan zinātniski pētniecisko, gan praktisko darbību, pārstāvēm; ar ekspertiem no Dabas aizsardzības pārvaldes, Pasaules Dabas fonda, «Zero Waste Latvija», biedrības «Zaļā josta», kas ir viena no lielākajām vides aizsardzības organizācijām Latvijā.

Bija plašs svētku tirdziņš, muzicēja Roberts Gobziņš, «Pirmais kurss», «Kalnejas» un «Sudden Lights». Visas dienas garumā par aktualitātēm zivsaimniecībā informēja zinošais dabas entuziasts Māris Olte. Pie viņa uz sarunām pievienojās arī copes eksperts Kārlis Goldmanis un trofeju līdaku makšķernieks Gunārs Klēģers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Divus gadus sēžot neko labāku izdomāt nespēja. Vienīgais, kas patika laikapstākļi. Karsēja saule, bērni izslāpa, vajadzēja domāt vai upes ūdeni nevajag pasmelt. Tirgotāji pārdeva vīnu pie tam divās lavočkās, bet ūja tur kur dzert vareja dabūt tur rindā stundu varēja stāvēt. Ak un pie vimbas arī netiku. Mūzika vispār neuzrunāja. Varbūt nākamgad naudu nemetiet ārā, veči pamakšķerēs arī bez svētkiem un papriecāsies, bet Lieldienas ar olu ripināšanu un zaķi sarīkojiet Korfa dārzā vai Rātslaukumā.

  21
  6
 2. Bauskas Dzīve,kur jūs manījāt plaśu svētku tirdziņu? Jā,lasīju jūsu lapelē,ka bija pieteikušies 50,bet atlasīja kultūras centrs 40, Hei uz vietas tirgotājus saskaitīju kādus padsmit un pirkt nebija ko. Gusto kosmētika, Druka Bauska, šalles, garšvielas, vīni, Platmalnieces sintētiskas kleitas par 250 eiro. Pēc fritetiem kartupeliem uz kocina 45 min saule nostaveju un domaju vai tiesam pirmo reizi svetkus riko un nevar padomat par normalam edinataju teltim, kuram lidzi naktu ari galdi un kresli un normalu tirdzina piedavajuma?

  23
  3
 3. Ak, jā… Izrādās, ka jums svētkos vajadzēja fritētus kartupeļus un vispār tikai ēst un dzert. Tad šī nebija īstā vieta – jūs gaidīja restorāns “Mūza”, Aveņkrogs, “Tornis” un “Taverna”. Tur labi paēstu. Iepirkties visplašāk iespējams kādā “Akropolē” vai citā “Megapolē”. Mazliet maršrutus sajaucāt, cienītie!

  14
  21
 4. Visas dienas garumā par aktualitātēm zivsaimniecībā informēja zinošais dabas entuziasts Māris Olte- interesanti- cik šī svarīgā informācija pašvaldībai izmaksāja. Vai aizliegto vielu baudītāja Vislatvijas slava neatvēsināja lēmēju prātus…vai tiešām labs piemērs, īpaši jauniešiem. ..?

  12
  6
 5. Pēc divu gadu ilgas pauzes šie svētki bija patiešām izdevušies. Tā kā nebijām nākuši iepirkties, bet izklaidēties bija labi. Koncerts bija feins un jestrs, bērniem bija patiešām daudz ko darīt radošajās darbnīcās. Un pat olas varēja dabūt ripināšanai, ja kādam nebija līdzi savu!!!
  Un vimbas- tās varēja bez rindas dabūt uz svētku nobeigumu, kad badīgās masas jau bija prom!

  16
  8
 6. domes “olu ripinātāji”, kas par šo “ripināšanu” saņem arī algu tomēr nepadomāja, ka sekojot reklāmām uz šo “padarīšanu” ieradīsies arī zināms skaits pilsētas viesu, kuri nu nekādā gadījumā nebūs ko iekost braukuši uz šeit “lasītājas” norādītajām ēstuvēm. Labi zinot iepriekš lielajos pasākumos esošo liegumu ienest padzērienus un ēdienu pasākuma norises vietā, arī vietējie varēja būt izslāpuši un kaut ko iekost griboši. Vai šie tā sauktie “vimbu svētki” tiešām būtu vieta, kur tirgot rūpniecības preces, izņemot suvenīru tirdzniecību? Daudzi pilsētas viesi, nezinot vietējo ēstuvju un krogu atrašanās vietu un neplānojot šoreiz tos apmeklēt, bija spiesti kātot vai braukt līdz Rimi vai Maxima, lai vismaz apmierinātu vēderā pamodušos “tārpiņu”, vimbu smaržas pamodinātu. Ja ko rīkojam, tad arī domājam par visu un visiem.

  13
  4
 7. Jā, koncerts ne pajokam foršs ar piemērotām dziesmām – apčurāt sēnes- varbūt tās ur tās maģiskās, apreibinošās, kas tīk kultūras centram? Brīžam vispār likās narkomānu mūzika skan. Tad jau labāk tumbas būtu izslēguši un putnu balsis klausījušies vai zivju čāpstināšanā.

  20
  3
 8. Nu aizgāju, atzīmējos, īsti priekš sevis neko neatradu un prom biju. Tām masām jau nebija ko darīt, ja nu vienīgi par mīmām palikt.

  13
  2
 9. Lasītāja šķiet svētkus sen nav apmeklējusi un lasītājai sen mazi bērni nav bijuši. Fritētus kartupeļus var dabūt Aveņos, Tavernā un Hesītī un vēl nez kur citur, bet šie uz iesmiņiem tipa kartupeļu šašliks ir kā piedeva svētkiem un kā sarkana lupata vērsim bērniem, viņi tak darbojās un iesaistījās visur un kartupeļus arī kārojās. Bet nu stundu rindā stāvēt, laikam jau tiešām nākamreiz ātrāk būtu nopirkt Rimi kartupeļus, eļļu un nazi, no mājām paņemt tūristu gāzes plītiņu un sēdēt upmalā un tupeņus fritēt. Varbūt nākamreiz arī programmā ierakstīt ar groziņiem un ķeblīti ierasties. Un megapoles Zāras, reservedus, garijus weberus jau te neviens negaidīja, bet tas, kas te tika piedāvāts bija tīrā parodija.

  12
  3
 10. Virsrakstā – plaši apmeklēti tas tiesa, bet par programmu tīrās aplamības. Kas tad tam pūlim tika piedāvāts? Ja es atnāku desmitos uz sākumu, kā lai beigas sagaidu? Tāpēc jau atnāca un aizgāja. Jā, un patiešām bija daudz atbraucēju, kuri vismaz pratās, ka bez vimbām ir arī Bauskas pils, Rundāles pils un tālāk Lietuvas apskates objekti – Kirkilu tornis un kritenes, Biržu pils utt.

  13
  2
 11. Kāpēc man bija jāpērk sams, jo vimba nebija dabūjama? Tad rīkojiet Sama modināšanas svētkus, jo tie tak arī mūsu upēs salaisti.

  11
  1
 12. vecie,vecās gaudotājas savā elementā??????Viss jums slikti,iedzeriet prostamol uuno,vai menospeis
  joop

  5
  7
 13. Par mākslinieku dziesmu izvēli …… Bērns pat pateica tie nav smuki vārdi . Par to gan vajadzētu padomāt , kàdai publikai ko tādu izvēlas. Pèc suliņas rinda 45 minūtes tas tā normāli , tpc ka vīri bija izslāpuši pēc alus. Ar to vienu telti stipri kautkā pa maz bija 🙈Bet tā jā forši uzrīkots, bērniem bija dažādas izderības un laiciņš Mūs lutināja.

  12
 14. Labi, ka tikai par apmīztām sēnēm dziedāja, ne apmīztām vimbām. Mans desmitgadnieks gan pateica, ka garlaicīgi un prasījās ātrāk uz mājām. Jā, manuprāt lieliska tirgotāju izvēle, ka dod priekšroku diviem vīnu tirgoņiem, bet kādu dabīgu limonādi, kuru varētu bērnam piedāvāt, piedāvājumā iekļaut neiedomājās. Labi, ka nav tālu Maxima un Rimi. Domāju, ka šie -ne vietējie tirgotāji- par ieņēmumiem svētdien nesūdzējās 🙂 Malači Bauska, kā jūs protat atbalstīt savējos – Maximu un Rimi 🙂

  11
  1
 15. Es paanalizēju dziesmu vārdus. Varbūt tiešām Bauskas publika ir pelnījusi tik primitīvus vēstījumus Lieldienās.

  Pirmais kurss dziedāja Sēnes:

  Kādu dienu ejot sēņot es,
  Ieraudzīju mušmires.
  Piegāju tām tuvu klāt,
  Sagribējās pačurāt.

  Viņas abas pagriežas
  Un skaļi iespiedzas!

  Sēnes,
  Es apčurāju sēnes!

  Atnāk lielais sēņu paps,
  Zinu, nebūs nekas labs,
  Atnāk arī sēņu mamma,
  Kurai rokās lielā panna.

  Un es ātri pagriežos
  Un skaļi iespiedzos!
  Sēnes,
  Es apčurāju sēnes!
  Sēnes,
  Es apčurāju sēnes!
  https://www.youtube.com/watch?v=rN5jh-5vbLE (te var paklausīties)

  Gobziņa Vilkam govs nokoda kāju
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.
  1.
  Gāja pa mežmalu govs,
  Redzēja sēdam tur vilku.
  Piegāja govs vilkam klāt,
  Iekoda kājā tam.
  Vilks bija izgājis mežmalā sauļoties,
  Bet tam klāt piegāja govs
  Un kāju nokoda.
  “Ko tas vilks tur sēž, ”
  Teica govs: “kāpēc sēdi tur?
  Vilks Tu nekāds neesi,
  Bet pelēka cūka Tu.”
  Piedziedājums.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.
  Starpspēle.
  2.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Nokoda vilkam kāju govs.
  Nokoda.
  Nokoda vilkam kāju govs.
  Nokoda.
  Nokoda vilkam kāju govs.
  Nokoda.
  Piedziedājums.
  Vilkam govs nokoda kāju.
  Vilkam govs.

 16. Kā lai saka: visiem mīļš nebūsi! Tādēļ jau šī pasaule ir interesanta, ka neesam visi vienādi! Katrs savus svētkus vizualizējam paši.
  Un paldies visiem organizatoriem un dalībniekiem beidzot par SVĒTKIEM, kur nevajadzēja ne Kovidpass, ne maskas.
  Pareizs teiciens: cilvēka atmiņa ir īsa. Tikko izsprukuši no ierobežojumiem, priecājamies par dievīgo laiku un pasākumu brīvdabā bez maksas! Mīļie! Ja spējat, uzorganizējiet kādu pasākumu foršāk! Neviens neliegs jums šo iespēju!
  Vēlreiz paldies visiem, kas ielika sirdi un dvēseli, lai pēc šīs mājsēdes mēs varētu baudīt kopābūšanu ar daudziem, kurus nebijām ilgi redzējuši!. Paldies Nadīnai par sagaidīšanu plkst 6.00 drēgnajā rītā!!!!!

  1
  2
 17. Un ko Tu teiktu, ja lītu lietus un pūstu brangs vējš? Svētki neizdevušies? Nekāds drēgns rīts nebija, bet bija pasakaini skaista Lieldienu rītausma. Nedaudz bija salna pārgājusi un baltu zāli krastmalā pārklājusi. Naskākie makšķeres tina jau piecos no rīta un saule pēc sešiem jau sāka sildīt. Man kāds pasākumu organizētājs sacīja, lai izdotos ārtelpu sarīkojums nozīme ir laikapstākļiem. Te nu sakrita gan dabas dāvātais, gan tas, ka visi nocietušies pēc pasākumiem un nosacītas brīvības. Ja nebūtu viena un otra, diezin vai kāds ļaužu birums būtu. Jā, varbūt, ja grib plašāku tirgu, tad jādodas uz brīvdabas muzeju, kur pamācīs, kā krāsot olas, kādas dziesmas dziedāt un kādas paražas pienākas Lieldienām. Ja grib kādus īstus zivju svētkus, tad jādodas jūras virzienā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.