Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: «Ziemassvētku kausu» iegūst Jelgavas deju kopa «Vēja zirdziņš»

Sestdien,10. decembrī, Īslīces kultūras namā notika jauniešu tautas deju kolektīvu konkurss «Ziemassvētku kauss». Kolektīvu pulkā bija divas vietējās novada deju kopas – Bauskas bērnu un jauniešu centra kolektīvi «Mēmelīte» I un «Mēmelīte» II (vadītāja Ligita Irbīte).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deju «karos» uzvarēja un kausu ieguva Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš» (vadītāja Alda Skrastiņa).

Bauskas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla informēja, ka konkurss norisinājās divās daļās – deju programmā Īslīces kultūras namā un sportiskajās aktivitātēs Bauskas sporta namā «Mēmele».

Deju programmu vērtēs žūrijas komisija četru dejas nozares ekspertu sastāvā – horeogrāfe, XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs» un lielkoncerta «Balts» virsvadītāja, Bauskas novada deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne; horeogrāfe, deju pedagoģe, Tautas deju kolektīvu «Saule» un «Kreimenīte» mākslinieciskā vadītāja Ilona Bogdanova; Salaspils, Ķekavas, Olaines un Mārupes novada deju kolektīvu virsvadītājs, jauniešu deju kolektīvu «Ūsiņš», «Austriņš» un «Katlakalns» mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Pēdājs; kā arī Iecavas vidusskolas 5.–6. un 7.–9. klašu tautas deju kolektīvu, Iecavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva «Jezga» mākslinieciskā vadītāja, vairākkārtēja jauniešu deju kolektīvu konkursa «Ziemassvētku kauss» ieguvēja Solveiga Lineja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīviem, kuri piedalījās konkursā, bija jāuzstājas ar trim dejām – divas latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas pēc pašu izvēles, kā arī viena obligātā deja. To bija iespējams izvēlēties no divām piedāvātajām, kur viena no tām bija Gunas Trukšānes horeogrāfijā tapusī «Danco», bet otra deja «Jautrais stūris» –  Jāņa Ērgļa horeogrāfijā.

“Ziemassvētku kauss” ir horeogrāfa, deju svētku virsvadītāja un deju pieradinātāja Jāņa Purviņa izveidots pasākums, kas pirmo reizi Bauskas pusē norisinājās 1999.gadā. Pēdējais konkurss norisinājās 2019.gadā, kad par uzvarētāju kļuva Olaines novada Jaunolaines Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Kalējs” (vadītājs Mārcis Zeibots), kas šogad startēja kā Goda viesis, piedaloties konkursa deju programmā, bet netiekot vērtēts.

Rezultāti:

Jauniešu deju kolektīvsVieta dejāsVieta sportāKopvērtējums
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš”(vadītāja Alda Skrastiņa)1.3.1.
Jauniešu deju kolektīvs “Tracis”(vadītāja Ivita Lejava-Majore)3.5.2.
Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvs “Šeku Reku”(vadītāji Jānis Kalniņš, Marta Helēna Vanaga)2.7.3.
Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte” I(vadītāja Ligita Irbīte)8.1.4.
Druvas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs “Puzurs”(vadītājas Laine Liepa, Eva Liepa)6.4.5.
Saldus novda pašvaldības aģentūras “Saldus TIKS” Tautas deju ansamblis “Kursa”(vadītāja Inese Buša)5.6.6.
Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte” II(vadītāja Ligita Irbīte)9.2.7.
Pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības centra jauniešu deju kolektīvs “Rīdze”(vadītāja Gunta Rudene)4.8.8.
Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra kolektīvs “Kurzemīte”(vadītāja Sigita Siliņa)7.11.9.
Smiltenes Bērnu un jauniešu interešu izglītības centra jauniešu deju kolektīvs “Buku studija”(vadītāja Ieva Atare)10.9.10.
Jūrmalas Kultūras centra Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Zītariņi”(vadītāja Dace Druka)11.10.11.

*Atbilstoši konkursa nolikumam, vairākiem kolektīviem iegūstot vienādu punktu skaitu, augstāka vieta kopvērtējumā tiek piešķirta tam, kuram bijis augstāks vērtējums konkursa deju daļā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.