Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iecavā atklāts jaunais skeitparks

Ceturtdien, 14. jūlijā, Iecavā atklāja jauno skeitparku. Aktivitātēs piedalījās gan vietējie skeitborda lietpratēji, gan arī citu jomu profesionāļi. Visi kā viens atzīst, ka Iecavai skeitparks bija ļoti nepieciešams un tas izdevies veiksmīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms svinīgās atklāšanas ceremonijas sākās spēcīgs lietus, kas apdraudēja plānotās aktivitātes jaunajā skeitparkā, taču, par laimi, lietus bija īsu brīdi un pasākums varēja norisināties. Uzrunā prieku un gandarījumu par jauniešu ieguldījumu pauda Bauskas novada pašvaldības administrācijas vecākā projektu vadītāja Ineta Bramane, viņa arī minēja: «Daudzi no jums iespējams nezina, ka pirms gadiem 50 vai 70 šajā laukumā bija stadions, kur norisinājās arī zirgu skriešanas sacensības, tāpēc jāatzīst, ka dzīvē daudz kas notiek kā pa spirāli – nonākam tajā pašā punktā tikai citā līmenī. Baudiet, izmantojiet un saudzējiet to, kas te ir izveidots!»

Atklāšanā sanākušos uzrunāja arī Iecavas apvienības pārvaldes priekšsēdētājs Normunds Vāvers.

Sarīkojuma vadītājs Arts Amoliņš ir Latvijas Skeitborda federācijas loceklis, Latvijas Skeitborda līgas sacensību organizators, kā arī viens no projekta «Rīgas skeitborda skola» dibinātājiem, un savā uzrunā viņš atzina, ka ir patīkami pārsteigts par izbūvēto skeitparku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Man ir liels prieks būt šeit, esmu patīkami pārsteigts par to, cik tas ir lieliski uzbūvēts, un Iecavā šis ir īpašs brīdis, jo viens no Baltijas labākajiem skeitbordistiem Artūrs Bogdanovičs nāk tieši no Iecavas,» tā A. Amoliņš.

Pēc uzrunām sekoja profesionāļu paraugdemonstrējumi – bija Artūrs Bogdanovičs, Krists Kaņuks un Roberts Ābelīts. Viņu priekšnesumam sekoja arī drošības instruktāža, kurā tika iekļauta informācija par to, kā uzvesties un kā noteikti neuzvesties skeitparkā, lai nodrošinātu drošību gan sev, gan arī citiem parka izmantotājiem. Profesionāļi vietējiem pamācīja dažādus trikus, dalījās ieteikumos un noslēgumā uzrīkoja nelielas sacensības.

«Skeitparks noteikti bija vajadzīgs, jo iepriekš mēs braukājām pa apmalītēm un citām vietām pilsētā,» stāsta iecavnieks Gabriels Seņkovs, kurš brauc un veic trikus ar skūteri jau aptuveni sešus gadus, «agrāk mēs Iecavā bijām vismaz 20 skeitbordisti, kuri brauca cauri pilsētai. Tantiņām tas ļoti nepatika.» Gabriels braukt ar skūteri iedvesmoja arī savu draugu Adrianu Jaunzemu, kurš ar šo hobiju nodarbojas četrus gadus. «Manuprāt, skeitparks ir izbūvēts ļoti veiksmīgs, jo tas ir no betona un tik ātri nenolietosies, un pēc lietus ātrāk nožūs,» domās dalās Adrians, «agrāk mēs paši taisījām savas rampas no dažādiem materiāliem, lai tikai būtu kur palēkāt.» Puiši stāsta, ka trikus iemācās, skatoties videoklipus platformā «YouTube», kur tos rāda gan triku meistari no Latvijas, gan ārzemēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Es ar dēli braucu tikai piecus vai sešus mēnešus,» pastāsta iecavnieks Gatis Pērkons, «redzēju internetā, kā citi brauc, un nolēmu sāk piekopt šo nodarbi arī pats. Pagaidām lielas traumas nav bijušas, tikai pāris zilumi.» Arī Gatis uzskata, ka skeitparks izveidots veiksmīgi, jo tam ir vajadzīgais «flows» (no angļu val. – plūsma), jo iespējams pārvietoties parkā pa apli un veikt dažādus trikus. «Es pats pirms pāris gadiem biju savācis jau vairāk nekā 100 parakstu par to, lai tiktu izveidots skeitparks, bet toreiz neviens nereaģēja,» stāsta Gatis, «taču man ir prieks, ka beidzot mums ir savs parks, kurā varam nopietni trenēties.»

I. Bramane atzīmēja, ka darbi noritējuši divu līgumu ietvaros. Skeitparka izbūve veikta «Interreg» V-A Latvijas–Lietuvas programmā 2014. – 2020. gadam, projektā «Attīstības paātrinātājs Pakrojas un Iecavas pašvaldībās» (LLI-524). Būvdarbus izpildīja SIA «City Playgrounds», līguma summa 151 615,90 eiro (ieskaitot PVN). No projekta līdzekļiem šī objekta izbūvei tika atvēlēti 85 000 eiro, pārējā summa tiek segta no pašvaldības budžeta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.