Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kurmenē atklāj piemiņas vietu nacionālajiem partizāniem

Šonedēļ Kurmenē pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas atklāta piemiņas zīme Kurmenes un apkārtējo pagastu nacionālajiem partizāniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksta un foto autore: Agita Grīnvalde-Iruka

«Šis noteikti ir patriotiskākais pasākums šodien Bauskas novadā,» sacīja vēsturnieks un Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks, 4. maijā – Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, Kurmenē atklājot piemiņas zīmi Kurmenes un apkārtējo pagastu nacionālajiem partizāniem.

«Ar lepnumu atklāju šo piemiņas vietu Kurmenes un apkārtējo pagastu vīriem, kuri pirms daudziem gadiem cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju, grūtā brīdī ņēma rokās ieročus un devās cīņā pret okupantiem,» pasākuma atklāšanā sacīja Bauskas novada Vecumnieku apvienības pārvaldes Kurmenes pagasta nodaļas vadītājs Jānis Sils un aicināja vīru kopu «Vilki» aizdegt atmiņu ugunskuru, kura liesmas visu sarīkojuma laiku simbolizēja brīvību, cīņu, spēku celties ne tikai pret, bet arī būt par –  par brīvu un latvisku Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl pirms gada vietā, kur tagad debesīs slejas baltais krusts un uzlikts piemineklis ar iegravētiem vārdiem “Lauzīs mūs, bet nesalieks”, stāvēja nekopta un apdrupusi piemiņas zīme Otrā pasaules kara dalībniekiem. Vācot materiālus par vietējiem nacionālajiem partizāniem informatīvajam stendam, kas novietots blakus piemiņas zīmei, vēsturnieks Raitis Ābelnieks atklājis, ka daži padomju laikos uzstādītajā piemineklī iegravētie vārdi ir tā sauktie “istrebiteļi” jeb nacionālo partizānu nodevēji un likvidētāji. “Man prieks, ka kurmenieši ir sasparojušies un viņu iecere par piemiņas vietu nacionālajiem partizāniem ir īstenojusies,” piebilda Raitis Ābelnieks un īsumā klātesošos iepazīstināja ar notikumiem, kas Kurmenes pusē risinājās pirms vairāk nekā 70 gadiem un kāds izvērtās šo cīnītāju liktenis. Plašāk ar to iespēja iepazīties R. Ābelnieka publikācijā «Bauskas Dzīvē»: https://bauskasdzive.lv/lielaka-latviesu-deportacija-padomju-rezima-noziegumi-un-cinas-pret-okupantiem/

Jānis Sils atklāj, ka piemiņas zīmes idejas autors ir kurmenietis Uģis Drava – liels sava pagasta un Latvijas patriots, taču viss pārējais ir vairāku cilvēku kopdarbs.

Plašāk lasiet “Bauskas Dzīves” drukātajā versijā 9.maijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.