Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Metropolīts Stankevičs Skaistkalnē: Pasaule šobrīd slāpst pēc miera

Dienu pirms Vasarsvētkiem, sestdien, 18. maijā, Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā notika starptautiska Medžugorjes lūgšanu tikšanās «Lūgšana par mieru pasaulē un cilvēku sirdīs».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No rīta pulksten 10 līdz pat vakara pulksten 22 notika lūgšanas, misionāri stāstīja liecības par atgriešanos pie Dieva un ticības dzīvi, par kopienas izveidošanu, nonākšanu kopienā un dzīvi tajā, kopā dziedāja dziesmas, svinēja dievkalpojumu.

Dievkalpojums ar Zbigņeva Stankeviča piedalīšanos. Foto: V. Akmentiņa

No Medžugorjes bija ieradušies kopienas «Marijas gaisma» dalībnieki: kopienas dibinātāja Terēze Gažiova, Tetjana Demčuka, Nataļja Rovecka un tēvs Petars Vicians. Medžugorje ir neliela pilsēta Bosnijā un Hercegovinā, kuru kopš 1981. gada 24. jūnija, kad sešiem vietējiem katoļu bērniem parādījās Jaunava Marija, ir apmeklējuši ap 30 miljoniem svētceļnieku. Nu jau pieaugušiem, šiem vizionāriem joprojām regulāri parādās Dievmāte, visus aicinot uz mieru un atgriešanos.

Iepriekš nebrīdinājis, tikšanos Skaistkalnē apmeklēja un tajā piedalījās arī Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš vadīja dievkalpojumu pulksten 18, arī veltīja savu sprediķi miera tēmai, aicinot visus uz mieru – «ja mūsu sirdī ir miers, mēs varam to izplatīt tālāk».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc dievkalpojuma notika tradicionālais gaismas gājiens pa Skaistkalnes ielām ar Dievmātes statujas nešanu un slavas dziesmu dziedāšanu. Tikšanās noslēdzās ar Vissvētākā Sakramenta adorāciju stundas garumā Medžugorjes garā, ar pārdomām un dziedājumiem, kam sekoja prāvesta uzruna un pateicības par tikšanās organizēšanu, un dienas izskaņā visi tika aicināti uz vakariņām baznīcas laukumā.

Bija ieradušies kopskaitā ap 500 svētceļnieku no dažādām Latvijas un Lietuvas vietām.

Kopienas «Marijas gaisma» pārstāves Skaistkalnes dievnamā. Foto: no draudzes albuma

Kā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja cēsnieks Renārs Sproģis, viens no svētceļojumu uz Medžugorji organizatoriem un dokumentālās filmas «Ceļojums uz svētvietu Medžugorji» veidotājs, šādas tikšanās ārpus Medžugorjes tepat Latvijā ir ļoti svarīgas, jo palīdz uzturēt vienotības saikni savā starpā, kopīgi lūgties Dievmātes nodomos un ļauj satikties cilvēkiem no dažādām vietām, kas kopā braukuši svētceļojumos. Īpaši iepriecinājusi arhibīskapa Z. Stankeviča «inkognito» klātbūtne, kā izteicās Zemgales diecēzes bīskaps Eduards Pavlovskis. Savukārt rīdziniece Benita Katinska, kas ceļu mērojusi no Jelgavas laukiem, lai visu dienu pavadītu Skaistkalnē, stāstīja, ka pirmo reizi uz Medžugorji devusies jau drīz pēc kara Balkānos, 2000. gadu sākumā, kad vēl apkārt bijušas sarkanas lentes ar norādi par iespējamām mīnām. Viņa vēstīja, ka Medžugorjē piedzīvojusi mieru un prieku, un, kad Skaistkalnes dievnama altārtelpā ieraudzījusi lielo Dievmātes attēlu, tas tik ļoti atgādinājis Medžugorji, ka viņa sajutusies, kā esot tur.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās tiešsaistē tika translēta arī «youtube.com» kontā «Medjugorje Live LV», kur to var noskatīties joprojām, ar tulkojumiem latviešu un krievu valodā. Tiek plānots, ka turpmāk šādas starptautiskas tikšanās Skaistkalnē tiks rīkotas katru gadu maija trešajā sestdienā.

Teksts: Valda Akmentiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Paskats diezgan baigs, kad ielās iznāk šāds gājiens ar saviem elku tēliem. Sajūta, ka esi nonācis viduslaikos.

    10
    5
  2. Runā par mieru, bet vietējiem nes nemieru. Dvēsele no baznīcas ar naudas maisiem izrauta.

    11
    5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.