Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mītiņā Bauskas Rātslaukumā atbalsta Ukrainu

Latvija nedēļas vidū ietērpusies saulaini dzeltenā un debesu zilā krāsā. Bauska nav izņēmums. Pieminētajos toņos vairāki simti cilvēku, turot rokās plakātus, karogus, balonus, lentītes, trešdienas, 2. marta, vakarā iekrāsoja Bauskas Rātslaukumu. Atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, te notika Ukrainas brīvības atbalsta mītiņš. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Simbolisko pasākumu ar Knuta Skujenieka dzejoli «Mana dzimtene maza kā svēteļa ligzda» atklāja Rundāles pagasta kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece, kura bija atbalsta sarīkojuma Ukrainai scenārija autore un arī pasākuma vadītāja. «Ukrainā šobrīd cīnās arī par mums,» atzina L. Lauskiniece.

Pēc atklāšanas uzrunas Bauskas kultūras centra jauktais koris «Mežotne» kopā ar dziedātājiem no citiem koriem diriģentes Diānas Siliņas vadībā izpildīja Latvijas valsts himnu, tad ukraiņu valodā tika dziedāta arī Ukrainas valsts himna.

Pie klātesošajiem vērsās arī Bauskas novada domes deputāts, vēsturnieks Raitis Ābelnieks, atvaļinātais pulkvedis, bijušais Bruņoto spēku komandieris Juris Dalbiņš, Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljona komandieris Kaspars Kokins, kurš uzrunā citēja Rūdolfa Blaumaņa «Tālavas taurētāju», kā arī biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis, informējot par iespējamo atbalsta sniegšanu Ukrainai.

«Bauskas Dzīve» ievēroja, ka 13 gadus vecais Griķu pamatskolas skolnieks Dāvids Puks pasākumā piedalījās jaunsardzes formā. Zēns atklāja, ka ir ieradies, lai paustu atbalstu Ukrainai. «Nākotnē plānoju stāties zemessardzē,» pastāsta Dāvids, «manuprāt, atbalsts Ukrainai pašlaik ir ļoti nepieciešams un svarīgs.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības rīkotajā atbalsta mītiņā Ukrainai tika atskaņota arī Valsts prezidenta Egila Levita videouzruna.

“Šajās dienās un stundās mūsu visu prātos un sirdīs ir Ukraina un ukraiņu tautas varonīgā cīņa par savas valsts brīvību.

Krievija ir ciniski un brutāli pārkāpusi starptautisko tiesību normas un principus. Krievija piedāvā mums atgriezties pagātnē – kur visu nosaka lielvaru apetīte, kur spēks samin tiesības. Atbildei šajā situācijā ir jābūt vienkāršai un nepārprotamai – nekādi kompromisi ar agresoru nav iespējami un nav pieļaujami! Agresors ir jāaptur!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukraina šodien nav viena. Krievijas karš pret Ukrainu tiek nosodīts visā pasaulē. Ukraina saņem nepieciešamo palīdzību, bruņojumu un atbalstu. Eiropa un Rietumu pasaule vienoti vēršas pret agresoru.

Paldies katram Latvijas patriotam, kurš jau ir iesaistījies un gādājis par atbalstu Ukrainai un tās tautai! Paldies pašvaldībām, kas organizē palīdzību!

Mūsu visu vēstījums ir skaidrs: mēs esam par brīvu un labklājīgu Ukrainu kopā ar mums Eiropā. Cilvēcībai un saprātam ir jāuzvar!

Lai dzīvo Ukraina!” vēstīja Valsts prezidents E. Levits.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Kā sacīt jāsaka, Nu švaki atbalstītāji Bauskā! Te nu ir attieksmes parādīšana un savas nostājas paušana. Nemaz nav jābrīnās, ka arī priekšsēdētājs te nebija klāt. Un tā ir Nacionālā apvienība?

  10
  14
 2. Ābrams laikam pasākumā nebija, citādi būtu dzirdējis, ka novada domes priekšsēdētājs devies uz Eiropas Reģionu un pilsētu samitu, kas notiek Marseļā un cita starpā arī tur parakstīs Ukrainas atbalsta petīciju.

  13
  2
 3. Ak Marseļa, nu glauni, arī šajos laikos notiek komandējumi. patiešām svarīgi Bauskas novads ir tik mega liels un nozīmīgs, kā arī Bauska ir tik liela pilsēta, ka vajag noteikti samitā piedalīties.

  11
  9
 4. Pasākums nīkulīgs, runas bālas, muzikālais fons gaudens. Himnas laikā cilvēki pļāpā, stāv rokas kabatās sabāzuši, čubinās ar bērniem. Apskaņojums vājš, runātājus caur fūru rūcieniem un krauķu ķērkšanu brīžam gandrīz nedzird. Bēdīgi.

  19
  5
 5. Būs aizbraucis ekskursijā pa Grāfa Monte-Kristo vietām. Varbūt atgriezīsies ar dārgumu lādi padusē.

  8
  5
 6. Trakākais,ka tās vadones pļāpāja turpat pie skatuves. Ārente un bijusī Pilsrundāles skolas direktore,tgd priekšniece. Arī himnas laikā

  16
 7. Nu domes vadoņi tak zina,ka pavēle tapt pasākumam tika dota pirmdien. Uzbliezt pa 1 dienu ir respect

  2
  7
 8. Ak vai! Vai patiešām kauna neprotas? Bet ko tur brīnīties arī Valsts prezidents mulst un savu hūti nenoņem, kas tad tur vadošo personu pļāpas himnas laikā. Tak laikam nesaprot kā publiskā vidē jāuzvedas, kāda komunikācija jāveido.

  17
  2
 9. Un jūs ko tur meklējāt: atbalstīt Ukrainu vai novērot un visus esošos apriet? Nu kauns par jums!!!

  10
  6
 10. Biens Ukrainas karogs maksā jau 50 eiro Par šo naudu un naudu par darītājam nozīmītes.varējām labāk pārienamo materiālu Ukrainai nopirkt un nosūtīt

  7
  5
 11. Cik gan mēs gudri citus mācīt!!! Naudu skaitīt tad proti, bet kā ir ar to darīšanu? Bauskā daudz tādu ” Putina slēpto aģentu” , šis ir tas brīdis, kad viņi kā sliekas sāk līst no zemes laukā!!!!

  9
  6
 12. Nu re nav jau nekāds mega pasākums, kam normālu apskaņošanu nodrošināt. Pa lielam jau koru dziesmas vienmēr izklausīsies pēc gaudu melodijām. Vispār jau latviešiem tā mūzika ir sēru noskaņās. ņem kādu kantāti gribi. Varbūt vajadzēja par solistiem padomāt ar spēcīgu balsi? Varbūt vajadzēja kādu aktieri paaicināt vadīt pasākumu? Varbūt vajadzēja kādu vietējo ansambeli pieaicināt, lai pamuzicē? Ko tad Bekars neuzspēlēja kādu noti?

  3
  5
 13. Mums šajā laikā ir daudz jārunā ar bērniem. Jā, pieaugušajiem ir satraukums, bet man dara raizes, kā šo visu uztver bērni. Viņi redz, ka pasaulē ir karš, lai arī vecāki vakarā slēdz laukā ziņas. Viņi savās galvās sadomā sazin ko. Ja to neskaidros skolā, ja viņu domas nenovērsīs no šīs asinsizliešanas un nedos viņiem saprast, ka tā nav datorspēle Counter strike, tas var kaut kādā mērā nelāgi beigties. Varbūt vajag vairāk bērnu aktivitātes un brīvo laiku dažādot, lai viņiem nevajadzētu domāt par kara šausmām.

  10
 14. Mazu bērnu psihi no šī droši vien jāsargā, bet lielākiem to noteikti jāredz un jāsaprot, saņemot vecāku skaidrojumu. Manuprāt noslēpt no, piemēram, pusaudža vecuma bērna notiekošo nav iespējams. Labāk runāt par to atklāti, turklāt nemēģinot piepūderēt Ļaunuma impērijas baiso viepli.

  10
 15. Ja kas, mēs bijām aizgājuši izrādīt savu atbalstu Ukrainai un nosodīt Krievijas agresiju. Būtu gribējies to darīt mazliet lielākā pulkā un kvalitatīvākā izpildījumā. Tas arī viss. Viss notika bāli, klusi un formāli.

  9
  2
 16. Kas attiecas uz Ukrainu, šoreiz sapratu, ka ir tā stunda situsi, kad man jāiet ielās. Tas ir piedevām kā pierādījums, ka mēs nevienu nesitam, un mūs neviens nesit. Dzīvojam miermīlīgā zemē. Bet tas var mainīties brīdī, ja Putins realizēs to, par ko piedraudēja jau pirmdienas uzrunā- ka jāatjauno Padomju Savienība. Šis ir kā žests, ka mēs ar puķēm okupantus, kas sevi bezkaunīgi sauc par ”atbrīvotājiem”, nesagaidīsim. Pirmkārt, tas vajadzīgs mums pašiem- drosmei- saredzēt sev līdzīgi domājošos. Liekuļi, jo neprotestējām, kad bijis karš citās valstīs? Šajā gadījumā uzbrucēji ir tepat mums kaimiņos- Krievija un Baltkrievija- un tas ir šaušalīgākais. Viens mirklis un mērķis pagriezīsies mūsu virzienā. To nedrīkst pieļaut!

  9
  4
 17. Visu apkopojot jāsaka -par ko te cepieties!?Vai tad karš Ukrainā ir atcēlis papļāpāšanu?Nav jau kāds sēru pasākums kad jāstāv klusu.Priekšsēdētājs Marseļa?Nu un tad!?Citi kungi brauc,vai tad mūsējais kāds prastaks!?Kad jābrauc,tad jābrauc!Tika teikts,ka rezolūciju tur ar tika parakstījis!Tatad nav velti braukts!Par atskaņošanu.Vai tur bija kāda diskotēka,ka nez kādu mūziku vajadzēja ?!Kora dziesmas skanēja,nu un jauki!Cilveki pamaz bija?Nu pusotru gadu visus ar kovidu un sodiem biedināja,protams ļaudis vēl tādi pabailigi no lielam sapulcēm.Vārdu sakot atbalsta mītiņu vajadzēja un mītiņš notika.Tagad tik jāskatās,kas te tālāk notiksies.

  2
  2
 18. Paldies, ka paskaidroji mums, muļķiem, kas un kā! Ķeksītim rīkojāt un tā arī sarīkojāt.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.