Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pārbūvē ceļa posmus no Vecumniekiem līdz Iecavai; Misas iedzīvotāji priecīgi

Pēc vairāku gadu desmitu aicinājumiem, lūgumiem, vēstulēm, sūdzībām, sarunām un citām aktivitātēm beidzot norisinās asfaltbetona seguma izbūve posmā starp Misu un Vecumniekiem. Braucējiem gan pašlaik jāstāv pie ceļu remonta luksoforiem un jāgaida, bet noskaņojums jau ir pozitīvāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus objektā veic SIA «Vianova», un ceļa pārbūve notiek vairākās vietās. Ja kāds plāno izbraukt pa šo ceļa posmu no Iecavas un Vecumniekiem, tad jārēķinās ar vairākiem luksoforiem un iespējamu gaidīšanas laiku pat līdz desmit minūtēm. Tomēr Misas ciema iedzīvotāji atzīst, ka paredzamais rezultāts ir neērtību vērts.

Aptaujātie Misas ciema iedzīvotāji stāsta, ka šī ceļa būvi gaidīja ļoti ilgi, daudziem ticība jau bija zudusi. Taču, kā par brīnumu, beidzot notiek darbi.

Visaktīvākais aicinājumos izbūvēt asfaltētu ceļu pēdējā laikā bija SIA «Ērika un Co» vadītājs un Vecumnieku uzņēmēju biedrības pārstāvis Jānis Miklaševičs. «Nav jau tā, ka asfalts ir ne no kurienes. Vecumnieku uzņēmēju biedrības biedri visu pastāvēšanas laiku katru gadu pavasarī rakstīja vēstules Saeimai, Satiksmes ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, «Latvijas Valsts ceļiem» ar konkrētiem priekšlikumiem. Pirmajā vēstulē savācām tuvu pie 700 parakstiem. Mūs sauca uz ministriju, esmu ticies ar daudziem ministriem un ierēdņiem, par sevi atgādinājām daudzus gadus. Mums teica, ka nav jēgas, bet es sacīju, ka mūsu vēstules ar katru gadu tajā kaudzītē būs augstāk. Ja mēs par sevi neatgādinām, citiem liekas, ka mums viss ir labi,» uzskata J. Miklaševičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmējs stāsta, ka vairāki iedzīvotāji ir pametuši Misu tieši sliktā ceļa dēļ, lielākais uzņēmējs AS «Agaris Latvia» jeb bijusī «Misas kūdra» arī nepārtraukti saskaras ar problēmām. «Viņu iespējas izvest preces ir atkarīgas no laika apstākļiem un «Latvijas Valsts ceļu» labvēlības, jo jebkurā brīdī var uzlikt svara ierobežojuma zīmi. Kurjeri pie manis nebrauc, jo saka, ka nevēlas lauzt mašīnas,» stāsta J. Miklaševičs. Viņš uzskata, ka ciemā ir telpas, kur var attīstīt komerciju, un asfaltbetona ceļa izbūve varētu veicināt uzņēmējdarbību.

«Asfalts ļoti pozitīvi ietekmēs strādājošos, kas brauc uz darbu Misā, iedzīvotājus, kas dzīvo ciemā, un mašīnas, kas ved preces uz rūpnīcu un no tās. Visdrīzāk, arī ciema attīstībai tam būs pozitīva ietekme – nebaidīsies tagad uz Misu braukt. Lieliski! Mēs priecājamies,» atzīst AS «Agaris Latvia» valdes priekšsēdētājs Renārs Skudra. Viņš pauž, ka darbaspēku tas var ietekmēt divējādi – kāds varbūt tagad izvēlēsies braukāt uz Rīgu un tur strādāt, bet cits tieši tagad, iespējams, būs gatavs doties uz Misu un strādāt šajā ciemā.

Misas ciema iedzīvotāji cer, ka aktivizēsies arī kultūras dzīve, jo iepriekš daudzi atklāti pauduši, ka nebrauks uz ciemu sliktā ceļa dēļ. Tagad neesot divu domu – ilgi gaidītais ceļš visu uzlabošot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesa, neesot pārliecības, ka iedzīvotāju skaits ciemā būtiski pieaugs. Misas iedzīvotāja Vanda Vēvere atklāj, ka pašlaik labos laika apstākļos līdz Rīgas centram varot aizbraukt 35 minūtēs un jau tagad apdzīvotā vieta ir gana pievilcīga daudziem. Pieaugot pašvaldību dzīvokļu īres cenām, ļoti daudzi dzīvokļi ciemā esot privatizēti. Portālā «ss.lv» pašlaik pārdošanā gan iezīmēti tikai divi dzīvokļi – par 13 un par 38 tūkstošiem eiro. «Domāju, ir dzīvokļu īpašnieki, kas gaida, kad būs asfalts un cenas celsies, un tad tirgos,» atzīst V. Vēvere. «Nedomāju, ka šādu dzīvokļu ir daudz. Tukši ir tikai tie dzīvokļi, kurus atņēma bankas,» vērtē J. Miklaševičs.

Iedzīvotāji atzīst, ka lielāka uzmanība būs arī Beibežu ciemam, kam ir tādas pašas problēmas.

Kā apmešanās vieta Misa varētu būt laba izvēle. «Misa ir pašpietiekams ciems,» vērtē J. Miklaševičs, uzsverot, ka te ir nepieciešamās ērtības, tautas nams, veikali, skola, bērnudārzs. Tomēr Misas iedzīvotāji pauž, ka pēc ceļa pārbūves gaida lielāku pašvaldības uzmanību ciemam – gan centra labiekārtošanā, gan arī potenciālajā teritorijas plānojumā, domājot par iespējamu privātmāju rajona izbūvi. «Kādreiz ciems bija ģimenēm ar bērniem draudzīgs, bet tagad brauktuves ciema teritorijā ir diezgan sliktā kvalitātē, skolas stadionam vajag pārbūvi. Novada vadībai būtu jādomā, kā to padarīt pievilcīgāku arī ģimenēm ar bērniem,» saka V. Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr iedzīvotāji ir priecīgi. «Misa ir lielākais ciems Bauskas novadā, kam asfalta līdz šim nebija. Rudenī ceļš bija kā veļas dēlis, nevarēja izbraukt. Pēdējos divus gadus bija ļoti slikts. Cik reižu nav zvanīts uz «Latvijas Valsts ceļiem»! Tagad iedzīvotāji varēs pirkt jaunas mašīnas, pārdos savus graustus, jo zinās, ka nevajadzēs tik daudz remontēt,» vērtē V. Vēvere.

Iedzīvotāji spriež, ka ar laiku, pievienojoties arī pārējiem infrastruktūras objektiem – Bauskas un Iecavas apvedceļam un «Rail Baltica» Iecavas stacijai –, apdzīvotās vietas popularitāte pieaugs.

UZZIŅAI

MISAS CIEMS atrodas 26 km no novada centra Bauskas un 57 km no Rīgas; iedzīvotāju skaits 2023. gadā – 665.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AUTOCEļA Bauska–Linde (P88) posmu no krustojuma ar vietējo autoceļu Pārslas–Misa-Šarlotes (V1011) līdz Vecumniekiem plānots pabeigt 2025. gadā, iekļaujot trīs posmus no krustojuma ar Stelpes un Iecavas ceļu līdz Misai, tad no Misas līdz Beibežu ciemam un tad tālāk līdz Vecumniekiem. Pēc pārbūves visi posmi iegūs asfaltbetona segumu. Ietverta arī divu tiltu pārbūve – pār Misas un Taļķes upi.

PAR BAUSKAS NOVADA pašvaldības līdzekļiem Vecumniekos paredzēts izbūvēt arī gājēju celiņu ar apgaismojumu.

KOPĒJĀ LīGUMCENA ir 8 283 156 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, no kuriem 208 241 eiro ar pievienotās vērtības nodokli ir pašvaldības finansējums. Darbus veic SIA «Vianova». Būvuzraudzību nodrošina SIA «IngWay», projekta autors ir SIA «Vertex projekti».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. “Par Bauskas novada pašvaldības līdzekļiem”….
  It kā Vecumnieku, Misas un Beibežu iedzīvotāji tagad nemaksātu savus nodokļus Bauskas novada budžetā.

  10
  6
 2. Daudz svarīgāk bij sakārtot ceļu Bauska-Vecumnieki lai ir normāla stāvoklī.. Ja nemaldos vairākus gadus runāja kad taisīs un nekā..pilnīgi jau apnicis .Pārsistas riepas beigta ritošā daļa un sasisti stikli un lukturi… Puse braucēji neievēro braukšanas ātrumu .. Skaisti kad tavu auto apskāde ar akmeņiem…. Braukšanas kultūra ir zem jebkuras kritikas…

 3. Es nesaprotu ,kapēc policijas ekipāžas nav redzamas Vecumnieki,Misas ceļā. Es diezgan redzu tur jauniēšus un dzērāj šofoferus,ar grauztiem braukājot. Arī celā iecava+Plakanciems,tur vispār notiek ārprāts uz ceļa,īpaši nedēļas brīvdienās. Apdzīvotās vietās,ne 50,bet lido100kh. un virs. Sūtiet tak netraferētas mašīnas,ja nevar salikt foto radarus.

  3
  1
 4. Jebkurš sakārtots ceļš ir apsveicama lieta. Bet, nekā nesaprotu prioritātes…vai tad ceļš Vecumnieki- Bauska ( uz novada centru) nav svarīgāks, kā Vecumnieki-Misa ( ciematiņš ar 665 iedzīvotājiem)?

  2
  3
 5. Nav runa par vienu Misu, ceļa posmā starp Vecumniekiem un Iecavu iedzivotāju ir vairāk, kā Vecumnieki – Bauska.
  Kustība notiek pamatā Rīgas virzienā un uz Bausku savienojums ar asfaltu būs, neredzu par ko sūdzēties, Bauskas ceļam sava kārta pienāks.

 6. Viss ir ļoti labi, bet smagās mašīnas, kas ved smiltis no Zvirgzdes karjeras pa ceļu P89 uz Vecumniekiem. Varētu apklāt kravu, jo vienkārši aiz tās nav iespējams pabraukt. Visas smiltis ar vēju lido pa gaisu!

 7. Atzīstami. Kā jau teikts ceļi ir ekonomikas stūrakmens. Ja to nav, tad nav ekom. Attīstības un attiecigi arī naudas…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.