Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pasniegtas žurnālistikas izcilības balvas

Rīgā, Kalnciema ielas kvartālā, piektdienas vakarā pasniegtas ikgadējās Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Edijs Pālens, LETA

Kategorijā “Ziņu žurnālistika un reportāža” balvu saņēma Dace Stirāne (Latvijas Televīzija) par darbu “Pie pieminekļa neslēpj atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā”.

Kategorijā “Intervija un apraksts” balvu saņēma Aiva Kanepone (žurnāls “Ieva”) par darbu “Lepna par savām ukraiņu asinīm”.

Kategorijā “Pētniecība un analītika” žūrija apbalvoja žurnālistu pētījumu nu jau apsūdzētā ārsta Jevgēnija Ņikiforenko lietā “Vajadzēs izģērbties”. Projektu veidoja Justīne Savitska (Latvijas Radio), Sanita Jemberga (“Re:Baltica”), Anita Brauna, Ivo Tauriņš, Beāte Bērziņa (Latvijas Radio), Olga Dragiļeva, Ainis Kupčs (Latvijas Televīzija), Ģederts Ģelzis, Kristaps Feldmanis, Zane Ārmane (Latvijas Radio).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jembergai par darbu pie projekta “Vajadzēs izģērbties” šogad pasniegta arī gada redaktora balva.

Kategorijā “Reģioni un diaspora” balvu saņēma Santa Ādamsone (“ReTV”) par raidījumu ciklu “Dzīve pēc bērnunama”.

Šogad žūrija lēma piešķirt balvu arī tām komandām, kas Ukrainas karā bijušas pie frontes līnijas, pašaizliedzīgi informējušas sabiedrību un atspoguļojušas asiņaino karu un traģiskos notikumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu kategorijā “Reportāža no Ukrainas kara zonas”, kas veidota, lai novērtētu žurnālistu darbu kara apstākļos, saņēma visi nominanti – Gints Amoliņš, Ingus Graudiņš, Aigars Kovaļevskis (Latvijas Televīzija), Ieva Vārna, Sergejs Medvedevs, Valdis Francis (TV3), Indra Sprance, Filips Lastovskis, Nora Micpapa, Renārs Šteimanis, Beāte Bērziņa (Latvijas Radio) un Jānis Vingris ar komandu (“TVNET grupa”).

Intas Brikšes balva par nozīmīgu ieguldījumu žurnālistikā pasniegta Sabīnei Sīlei, kura ilgstoši vadījusi Stokholmas Ekonomikas augstskolas (“SSE Riga”) Mediju centru, iestājoties un atbalstot žurnālistu tālākizglītību, nacionāla un starptautiska līmeņa sadarbības iespējas un vārda brīvības jautājumus. Sīle iestājusies par žurnālistu darba drošību, neatkarību un izglītību, tā veicinot šo vērtību attīstību Latvijas mediju telpā un ārpus tās robežām.

“Izcilības balvas 2022” darbus vērtēja LŽA pilnsapulcē ievēlēta komisija, kuras sastāvā ir Ginta Alberte (laikraksts “Dzirkstele), Arnis Krauze (TV3), Anna Peipiņa (žurnāls “Annas psiholoģija”, RSU žurnālistikas studiju programma), Marta Selecka (“VFS Films”) un žūrijas vadītāja Inga Gorbunova (“Imperfect”, retv.lv).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikgadējās “Izcilības balvas” tika pasniegta par izciliem darbiem un sasniegumiem žurnālistikā no 2021.gada jūlija līdz 2022.jūnijam. Pieteikt darbus un autorus bija iespējams gan asociācijas biedriem, gan arī citiem interesentiem.

Balvas pasniegšana notika sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Baltijas Mediju izcilības centru un informācijas aģentūru LETA.

LŽA dibināta 2010.gada 24.novembrī, un tās mērķi ir aizstāvēt vārda un preses brīvību, uzlabot žurnālistu profesionālās darbības vidi, veicināt diskusiju par profesionālajām un ētikas problēmām, aizstāvēt žurnālistu tiesības, uzlabot un attīstīt masu mediju likumdošanu, sekmēt biedru profesionālo apmācību un žurnālistu mūžizglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik asociācijā ir 129 biedri.

LŽA ir Starptautiskās Žurnālistu federācijas un Eiropas Žurnālistu federācijas biedre, Latvijas Mediju ētikas padomes dibinātāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.