Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rātsnamā pasniegti Bauskas novada pašvaldības apbalvojumi

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā, 4. maijā, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis Bauskas Rātsnamā svinīgā sarīkojumā pasniedza Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības augstākais apbalvojums Goda zīme „Zelta ozols” jau iepriekš piešķirts mākslas vēsturniekam un gleznotājam, ilggadējam Rundāles pils muzeja direktoram Imantam Lancmanim – par ilggadēju augstvērtīgu radošo darbību mākslas jomā un nozīmīgu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Šonedēļ, 4.maijā, apbalvojums I. Lancmanim tika pasniegts.

Apbalvojuma „Zelta ozols” atribūti ir goda zīme, apliecinājums goda zīmes laureātam un naudas balva 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Apbalvojums „Bauskas novada pašvaldības Goda raksts” piešķirts:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Jolantai Veršinskai par profesionālu, ilggadēju pedagoģisko darbu un sasniegumiem jauno mūziķu talantu izaugsmē;
 • Birutai Grantiņai par godprātīgu darbu un ieguldījumu Bauskas novada profesionālās ievirzes izglītības darbā, Bauskas Bērnu un jauniešu sporta skolas attīstībā;
 • Mārītei Voroncovai par profesionālu, atbildīgu un ilggadēju darbu medicīnā un ieguldījumu Bauskas slimnīcas izaugsmē;
 • Inetai Rozentālei par profesionālu, ilggadēju pedagoģisko darbu un sasniegumiem jauno mūziķu talantu izaugsmē;
 • Regīnai Zeltiņai par ilggadēju profesionālu, atbildīgu un radošu pedagoģisko darbu un ieguldījumu jauniešu personības veidošanā;
 • Laumai Lancmanei par teicamu profesionālo darbu kultūrvēsturiskā mantojuma restaurēšanā, popularizēšanā un nozīmīgu ieguldījumu Rundāles pils parka atjaunošanā.

Laureātiem kopā ar Goda rakstu tiek piešķirta naudas balva 100 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Apbalvojums „Bauskas novada pašvaldības Atzinības raksts” piešķirts:

 • Marinai Lazdiņai par radošu ieguldījumu vokālās mākslas tradīcijas popularizēšanā un novada tēla veidošanā;
 • Solvitai Pudānei par radošu pedagoģisko darbu un ieguldījumu jauniešu personības veidošanā;
 • Tatjanai Šlikaitei par radošu un kvalitatīvu pedagoģisko darbu;
 • Dacei Zauerei par apzinīgu un profesionālu pedagoģisko darbu, skolas un Bauskas novada vārda popularizēšanu Latvijā;
 • Brigitai Maskaļunei par ilggadēju, kvalitatīvu un atbildīgu darbu;
 • Intai Buķelei par ilggadēju apzinīgu darbu pirmsskolas bērnu personības veidošanā.

Svētku sarīkojumu Rātsnamā vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, ceremoniju ar muzikālu priekšnesumu bagātināja saksofonists Artis Gāga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtā informācija.

Foto autors – Ģirts Donerblics.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. bet vēl kāds pasākums šogad gaidāms par miljoniem uzbūvētajā ēkā, kuras uzturēšanai arī ik gadu vismaz simt tūkstoši vajadzīgi. Varbūt, rentabilitātei tukšajā ēkā izvietot deinstitucionējamos? Vienīgi patiesā labuma guvēji var palikt neapmierināti….

  5
  15
 2. Cik zinu, Rātsnamā darbojas Dzimtsarakstu nodaļa un novada TIC, augšstāvā regulāri notiek kāzas (šī ir galvenā šādu rituālu vieta novadā) un citi pasākumi. Iepriekš piesakoties augšstāvs ir pieejams apmeklētājiem (arī baušķeniekiem, ja vien būtu interese). Bez tam šī celtne ir gandrīz vienīgā, kas nolaistajai vecpilsētai piešķir vēl kaut cik pieklājīgu izskatu un, iebraucot Bauskā, ļauj noprast, ka esi nonācis pilsētā ar cienījamu vēsturi. Tas arī lielās līnijās varētu būt viss. Uz murgiem par kādiem tur patiesā labuma guvējiem laikam nav vērts pat reaģēt.

  31
  2
 3. Iznāk,ka Bauskas novadā,ja kādu apbalvo,tātad strāda vislabāk un slavenākie ir pedagogi!!! Nesaprotu tikai vienu katru gadu Bauskas novadā desmitiem apsveikto ugundzēsēju,policistu par labu darbu,bet te neviena,kaut kas nav kārtībā. :))

  11
  2
 4. Patiesi tikai pārdomas. Lai tevi pamanītu , jāstrādā daudz. Bet kāpēc jāsagaida cienījams vecums, lai tevi kaut mazliet uzlielītu? Tad uzliela , uzliela, uzliela. Katru gadu pēc kārtas, visos iespējamos veidos pēc kārtas, visos iespējamos svētkos pēc kārtas.

  6
  2
 5. Egils Melbārdis – lielisks aktieris un pasākumu vadītājs. Bet ar ko sliktāka būtu mūsu pašu Anita Velmunska? Vienmēr pārdomāti, ar savu dzeju, sirsnīgi, svinīgi un mīļi.

  17
  7
 6. vien pēdējos gados krāšņajā ēkā laulātie šķiras ar vien biežāk, daži pat nesagaidot kopdzīvē pavadīta gada jubileju, kā arī dzimstība noslīdējusi paši ziniet kur. Tā kā jābūt ne tikai greznai ceremoniju ēkai, bet valstī jārada iespēja jaunlaulātajiem tikt pie sava kaktiņa dzīvošanai un vismaz pusei tādas algas kāda tagad ir lēmējiem patreiz par dzīvi valstī.

  4
  1
 7. Cilvēki šķiras un negādā tos bērniņus tik, cik mums gribētos, taču ne jau rātsnams pie tā vainīgs. Nejauksim kopā kotletes ar mušām!

  10
 8. bet tomēr sliktāk ir, kā tad kad laulību slēdza bijušā skaitļošanas centra ēkas pirmā stāva kabinetā. Tolaik gan bērni dzima vairāk, gan laulības bija stabilākas, ilglaicīgākas. Vien speciālistei, civilakta reģistrētājai tagad naudiņa gar degunu, tā naudiņa, ko tolaik viņa iekasēja no laulāties gribētājiem bet bez ekstrām, jo “plika” laulības reģistrācija tolaik bija par velti, tiem kuri to zināja, bet citiem pieprasīja, ja nemaldos latus 16, maksu, tāpat kā pašlaik, oficiāli

 9. tās mušas jau labu laiku kāras uz kotletēm, tām, ko it kā “cepam” cēliem mērķiem- priekš bērniem, invalīdiem, šeit jaunlaulātajiem. Bet padomā, kurš uz visa tā rēķina ir ieguvējs, ne tas, kurš “radīdams” apguvis miljonus, arī savā kontā daļu no tiem. Bet, vai tam jaunlaulātajam tiešām ir labāk, maksājot tos bezjēdzīgos nodokļus šādas un citu līdzīgu ēku uzturēšanai, līdztekus dzīvojot pie vecākiem un neatļaujoties daudz no tā, ko varētu atļauties, ja vara tā nešķiestos ar viņu iemaksātajiem nodokļiem un kā labā…

 10. Jūtu un saprotu rūgtumu pēdējos komentāros, taču nepiekrītu idejai, ka mums jāatgriežas kādos tur apskretušos kabinetos. Ne jau tāpēc dzima vairāk bērnu, ka pār mums valdīja kāds augstāks saprāts, bet tāpēc, ka tie bija tādi laiki. Cilvēki agri precējās un viņiem bija mazāk iespēju baudīt dzīvi jebkādās tās izpausmēs (ceļojumi, izglītība kaut trīs augstskolās pēc kārtas, nenormāli plašs kultūras piedāvājums u.tml.). Vai esam tiesīgi pārmest, ka tagad cilvēki izvēlas radīt mazāk bērnus un darīt to vēlāk? Es to neuzņemtos, lai arī saprotu, ka tā ir problēma. Saprātīga līdzekļu izlietošana ir mazliet cits jautājums, taču neceriet, ka kādas neuzceltas vai neatjaunotas ēkas dēļ jums kāds atstās vairāk naudas kabatā. Tā nu viss tas nenotiek.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.