Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sākušies Iecavas pilsētas svētki; svinības šodien turpināsies

Iecava šogad svin savu 530. gadskārtu, un jubilejai par godu sarīkotas divu dienu garas svinības. Koši, skanīgi, piesātināti, pasakainas varavīksnes apmirdzēti un vasaras lietus veldzēti aizvadīti pirmās svētku dienas pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas, 15. jūlija, pievakarē lirisku gaisotni ieguva Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas pagalms, te kopā ar mūziķi Kārli Kazāku iecavnieki un viesi ļāvās dziesmām, sarunām un jaukai kopā būšanai.

Pēcāk Iecavas kultūras namā varēja nodoties Iecavas mākslinieces Tatjanas Paļčukas-Rikānes šarmam un mākslas valdzinājumam, piedaloties izstādes atklāšanā. Māksliniecei bija dubults saviļņojums, jo atklāta ne tikai viņas gleznu izstāde. Pasaulē labi pazīstamās mākslinieces aģents Pēteris Rikāns pasniedza dzīvesbiedrei balvu, kas nupat saņemta no Ņujorkas, – «ATIM Top 60 Masters Award» statueti un katalogu, kurā katru gadu tiek iekļauti 60 pasaules labākie mākslinieki.

Pusdeviņos vakarā no Iecavas apvienības pārvaldes startēja svētku gājiens, kurā piedalījās dziedoši un dejojoši, kā arī skanoši un krāšņi kolektīvi, ansambļi un sporta komandas no Iecavas pilsētas un pagasta. Gājienā devās arī uzņēmuma «Balticovo» darbinieki, kuri bija ieradušies īpaši kuplā skaitā, kā arī SIA «Maxima Latvija» strādājošie, pilsētas ielās maršēja Iecavas jaunsardzes vienība un citi. Katrs no kolektīviem priecēja skatītājus un paši sevi ar pārdomātiem un skatu piesaistošiem tērpiem, skaļiem saukļiem, skanīgām dziesmām, skaņdarbiem un raitiem deju soļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gājiens noslēdzās Iecavas parka estrādē, kur sekoja Bauskas novada, Iecavas pilsētas un pagasta apvienības vadītāju un ārzemju viesu uzrunas.

«Iecavai, Iecavas vārdam ir 530 gadi, un jūs droši vien varat iedomāties, kādas reformas un pārmaiņas šajā vietā ir notikušas 530 gadu laikā, no tā mirkļa, kad pirmo reizi vēsturiski tika minēts Iecavas vārds,» uzrunā sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, «protams, ka šajā laikā mūs interesē periods, kurā mēs dzīvojam, un visiem zināms, ka pārmaiņas ir notikušas tieši pēdējā gada laikā, kad jūsu un mūsu dzīvi skāra reforma, kas tomēr nebija brīvprātīga.

Tomēr, nostrādājot šo gadu, mēs redzam, ka Rundāle, Vecumnieki un Bauska var būt lepni, ka viņi ir pievienojušies Iecavai, un kopā mēs veidojam jaunu un spēcīgu pašvaldību. Iecava vienmēr ir bijusi ļoti strādīga, atpūsties spējīga, pratusi organizēt pasākumus, un ļoti pašpietiekama. Es domāju, ka arī jaunajā novadā, Iecava ir tā, kas ir dzinējspēks un tā, kas ir mūsu teritorijas pamatā.» A. Okmanis novēlēja iecavniekiem vienmēr pastāvēt, būs strādīgiem un arī atpūsties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Prieks redzēt jūs gājienā kuplā skaitā un arī šeit estrādē, Iecavas zaļajā sirdī. Šajās dienās mēs svinam Iecavas svētkus un tās vēsturi,» klātesošos uzrunāja Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, «sirsnīgs paldies visiem, kas vairāk nekā piecu gadsimtu garumā, ir būvējuši, cēluši un attīstījuši Iecavu. No muižas laikiem mēs svinam Iecavas pastāvēšanas svētkus, tāpēc paldies visiem, kas šeit ir ieradušies! Novēlu jums katram priecīgus svētkus!»

Pirmajā svētku dienā gaviļniekiem bija iespēja baudīt Iecavas kultūras nama amatierkolektīvu un sadziedāšanās koncertu kopā ar Iecavas kultūras nama jaukto kori «Iecava», dziedošajiem iecavniekiem un Raita Ašmaņa bigbendu, vērot gaismas un smilšu stāstu «Mana Iecava», kā arī izdejoties kopā ar folkloras kopu «Tarkšķi».

Šodien, 16. jūlijā, svētki turpināsies un akcents šoreiz tiks likts uz viesmākslinieku koncertiem un sporta aktivitātēm. Uzstāsies dažādi mākslinieki, kuru skaitā būs Aija Andrejeva, Zemessardzes orķestris, Būū, «Kreisais Krasts» un citi. Sestdien pulksten 22 Iecavas parka estrādē kulminācijā gaidāms vērienīgs klasiskās mūzikas huligānu “DAGAMBA” koncerts un muzikālu gaismu, skaņu, lāzeru un uguns šovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Klau, kaut ko pavisam nesaprotu. Bauskas novadam bija svētki un tie bija it kā centrā Bauskā, bet norisinājās vienu KNAPU dienu. Baušķiem piedāvāja to pašu sadziedāšanos ar Ašmaņa bigbendu, bet IECAVĀ līksmo divas dienas un bigbends ir tikai viens NO programmas, te visādas gaismas izrādes, šova elementi, pazīstamu mākslinieku uzstāšanās, nu es teiktu tā ne pa jokam ieskrējušies. Un visam pāri mūsu galma galvgaļa uzruna, ka Rundāle, Vecumnieki un Bauska var būt lepni, ka pievienojušies Iecavai. Varbūt tomēr tas centrs jāpārceļ uz Iecavu???!!!

  38
  2
 2. Lai DZĪVO IECAVA!!! Tak priekšsēdētāja vietniekam un izpilddirektoram tuvāk būtu un ērtāk, ja galvenā māja atrastos Iecavā. Tā kā būtu laiks centru virzīt tuvāk Rīgai un visu attīstību koncentrēt Iecavā. Lielākais darba devējs Balticovo arī ir Iecavā, te jau vairs nav ko piebilst. Bauska tāpat kā Rundāle un Vecumnieki Iecavas priekšā nobāl.

  26
  5
 3. Eh, Bauska neko tādu nepiedāvāja, jāgludina biksiņas un jāpošas uz Iecavu. Tik kā lai aizbrauc ar to sasodīto remontu? Vai caur Jelgavu braukt?

  15
 4. Es kā baušķenieks jūtos apdalīts, mums par velti šādas ambrāžas neviens nerīko. Pavei Iecavā i Aijiņa padziedās, i jaunie ansambeļi, i Zemessardzes orķepestris, i Dagamba. Gaisa balonā var pacelties, lunaparks, pasaku nama izklaides, ghetto spēles, ekstrēms nakts šovs, muzikāls skaņu, gaismu, lāzeru šovs, iztrūkst vēl gaisa spēku paraugdemonstrējumi un lielgabala zalves. Bauskā novada svētkos vajadzēja noraudzīties uz trīm vītušām rozēm, nu gan kaut kas greizi ir salaists…

  24
  2
 5. Viss centrs jāpārceļ uz Iecavu!Jamaina arī nosaukumi,kā tas tagad mode.Iecavu turpmāk ierosinu saukt par Jauno Bausku,bet Bausku par Veco Iecavu!

  19
 6. Varbūt kāds var izskaidrot arī, kāpēc Iecavas kultūras nama vadītāja Alma iet pa priekšu pašvaldības vadībai un nav speciāli svētkiem noformējusies, bet satinusies lakatā?

  6
  9
 7. Vai tik Okamanim runu nerakstīja Iecavas darbinieces? Nu kur tā slavināt šo mazo miesteli,kuru caurdur A7 un kuru stutējuši gurķaudzētāji un tulpjaudzētāji?!

  3
  13
 8. Tie būs no provinces,no Zorģiem un Zālītes sabraukusi.Tagad staigā pa centru un brīnas.Varbūt arī pavairāk dzēruši alu un tagad meklē kur pačurāt.Svešāka vietā man arī tā ir gadījies.

  4
  11
 9. Laimnesim
  Katrs pats savas laimes kalējs ,Iecavā šādus svētkus svin jau gadiem ,katru piekto gadu un paši izdomā kā pasniegt savu darba kolektīvu svētku gājienā un Iecavai vienmēr ir bijuši teicami kultūras darba organizatori
  Nu jā kādā miestā nav ,tad vediet laimes lāci ,varbūt tas ko izdarīs Jūsu vietā!

  15
 10. Esmu bijis Ozolniekos uz Pilsētsvētkiem, arī tur bērniem visas atrakcijas bija par velti. Tāpat kā IECAVĀ-viss par velti,izņemot ēdināšanu. Bet Bauskā pilnīgi viss bija par maksu. Vai Bauska ir tik knapa??

  13
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.