Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svinīgā skolotāju konferencē Bauskā ievada jauno mācību gadu

Kopā 13 Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības un atzinības rakstus un četrus Bauskas novada apbalvojumus izglītības jomas darbiniekiem pasniedza Bauskas novada pedagogu konferencē «Kā mācīt un vērtēt prasmi?».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Skolotāji ierodas Bauskas Valsts ģimnāzijā uz tradicionālo augusta konferenci. Foto – Ivars Bogdanovs

Konferencē, kas notika Bauskas Valsts ģimnāzijā 24. augustā, darbs notika divās daļās – pirmajā bija svinīgās uzrunas un Latvijas Universitātes profesores Baibas Martinsones lekciju un otrajā daļā – meistarklases, kuras notika izglītības iestādes telpās.

Svinīgo daļu vadīja Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda, kas informēja, ka konferenci organizē Bauskas novada izglītības nodaļa sadarbībā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas reģionālo metodisko centru. Jāatzīst, ka viens gan ir bijis nemainīgs vienmēr, – pedagogiem nevajag Latvijas himnas ierakstu, viņi paši lieliski šos vārdus prot nodziedāt katrā svinīgā pasākuma atklāšanā.

Ar trim dziesmām un uzstāšanos skolotājus iepriecināja Iecavas kultūras nama folkloras grupa «Tarkšķi».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanākušos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Jaunais mācību gads nerādās skaists un rožains, jo ir daudz nezināmā. Negribētu lidināties mākoņos un solīt neiespējamo. Ticu, ka jūs kā Bauskas novada pašvaldības lielākais savas jomas kolektīvs – vairāk nekā pusotrs tūkstotis darbinieku strādā izglītības iestādēs, vairāk nekā tūkstotis pedagogu – tiksit galā ar izaicinājumiem. Šajā gadā jāturpina definēt mūsu kopējie mērķi – kā veidosim izglītības iestāžu tīklu. Nevajadzētu domāt, ka deputāti pieņems visgudrākos lēmumus, – tiem jābalstās uz izglītības profesionāļu ieteikumiem un konsultācijām, un tikai tad deputāti rīkosies tā vai citādi. Jebkurš lēmums atsauksies daudzus gadus uz priekšu. Aicinu skolu vadītājiem, vadības personālam iesaistīties, domāt, neatmest un nepaļauties tikai uz deputātu personīgajām domām. Lēmumiem jābūt pārdomātiem, izsvērtiem, nākotnē vērstiem.»

«Problēmas, kuras priekšsēdētājs iezīmēja, mēs kopā ar departamentu risināsim,» pauda Bauskas novada Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa.

Apbalvojumus no Izglītības un zinātnes ministrijas un Bauskas novada pašvaldības saņēma 17 pedagogi. «Prieks pasniegt Bauskas novada jaunos apbalvojumus – tipogrāfijas izgatavoti, apstiprināti Heraldikas komisijā, ierakstīti apbalvojumu reģistros. Liels gods pasniegt šādus apbalvojumus  svinīgos apstākļos,» tā A. Okmanis. Apbalvojumus piešķir Bauskas novada apbalvojumu piešķiršanas komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada atzinības rakstus saņēma Griķu pamatskolas matemātikas skolotāja Lilita Vanaga un skolas pirmsskolas izglītības filiāles «Dzirnaviņas» vadītāja Aija Laukmane. Bauskas novada godarakstu saņēma pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» darbiniece Zita Rudevica un Vecsaules pamatskolas bijusī direktore Lilija Bula. Viņa 17 gadus bija Ozolaines pamatskolas direktore un sešus gadus – Vecsaules pamatskolas direktore.

Turpinājumā Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja informēja par Bauskas novada izglītības jomas šī gada prioritātēm: «Galvenais akcents uz efektīvu pārvaldību – izglītības kvalitāti, līderību un demokrātiju. Virsmērķis – atbalsts ikviena izaugsmei, mūsdienu vajadzībām atbilstošs izglītības piedāvājums, iekļaujoša un emocionāli droša vide izglītības iestādēs, vienlīdzīgas izglītības iespējas pilsētu un lauku skolās, mācību motivācija un visu pušu iesaistīšanās mūžizglītībā.»

Pirmo daļu noslēdza Latvijas Universitātes profesores un psiholoģijas doktores Baibas Martinsones tiešsaistes lekcija «Sociāli emocionālā mācīšanās». «Mērķis ir iedot idejas, kā stiprināt savu psiholoģisko labklājību un kā īstenot psiholoģisko mācīšanos. Skola ne tikai dod zināšanas un attīsta prasmes, bet veido arī personības,» pauda B. Martinsone. Viņa informēja, ka Latvijā ir divas sociāli emocionālās mācīšanas programmas. «Ieteiktu Bauskas novadā par to domāt, lai iekļautu papildu sociālās audzināšanas stundas. Ir papildu materiāli, video, ko skatīties, darba lapas, prezentācijas, pedagogam ir tikai jānovada nodarbība. Portālā «lsm.lv» ir sadaļa «Bērnistaba», kur var atrast sociāli emocionālās mācīšanas materiālus vecākiem,» stāstīja speciāliste.

Pēcpusdienā pēc studiju pauzes pedagogi tikās vairāk nekā desmit meistarklasēs par dažādām tēmām.

Fotogrāfijā skolotāji, kas saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojumus: Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstus saņēma: Ivo Petrokaitis no Pamūšas speciālās pamatskolas un Madara Lasmane no Griķu pamatskolas.
Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstus saņēma: Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogi Lilita Krastiņa, Ina Spēkmane, Elīna Grundmane, Oksana Lavrecka, Bauskas pilsētas pamatskolas pedagogi Inta Šarikova un Jāzeps Širvis, Vecumnieku sporta skolas treneris Rolands Plēsnieks, Pilsrundāles vidusskolas pedagoģe Antra Zelmene, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji – «Pasaulītes» vadītāja Daina Kadiševska, «Zīlītes» – Olita Strazdiņa un «Mārpuķītes» vadītāja Judīte Zeltiņa.
Kopā ar pedagogiem fotografējās arī novada domes priekšsēdētājs un izglītības jomas vadītājas novadā. Foto – Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Foto reportāža atkal lieku reizi ilustrē mūsu izglītības sistēmas katastrofālo novecošanu. Jā, tur jau nebija visi, utt. Un situāciju vislabāk ilustrē kuplejas vārdi no operetes, kas skan šādi: “Viss kārtībā, ak, cienījamā kundze, viss kārtībā, viss kārtībā!” Bet stāsts kopumā bija par to, ka viss īpašums ir nodedzis, kamēr saimniece atrodas citur, bet padotie saimniecei visu informāciju pasniedz pa sīkam gabaliņam, ar uzspīlētu optimismu, izliekoties. Tāda pati aina ir izglītībā pieņemot šo metaforisko līdzību. Skumji, traģiski!

    7
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.