Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Ventspils starptautiskajā ziedu paklāju festivālā Vecumnieku floristēm otrā vieta

Ventspils starptautiskajā ziedu paklāju festivālā, kurš norisinājās no 5. līdz 7. augustam Ventspils pilsētas svētku ietvaros, uzvarēja floristes no Igaunijas, bet otro vietu ieguva Vecumnieku pārstāves ar ziedu paklāju „Lai priekā viz dienas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ventspils domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš apbalvošanas ceremonijā pauda patiesu prieku, ka pēc ilgāka pārtraukuma ziedu paklāji atkal ir atgriezušies Ventspilī. Šogad tika svinēts festivāla divus gadus atliktais 20. jubilejas gads.

Dalību šajā reizē bija pieteikusi 31 komanda – pa trim no Lietuvas un Igaunijas, 24 komandas no Latvijas un apvienotā komanda, kuru pārstāvēja iedzīvotāji no Ukrainas, kas kara dēļ patvērumu raduši Latvijā.

Dalībnieku komandas veidoja kompozīcijas, kas atbilda devīzei “Dzimšanas dienas torte”. Saskaņā ar konkursa nolikumu, ziedu paklāji bija jāveido apļa formā, kura rādiusam jābūt 1,4 metriem, bet kopējai platībai – 6 kvadrātmetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš sveic Vecumnieku floristikas studijas vadītāju Līgu Lauriņu. Foto: ventspils.lv

Darbu pie ziedu paklāju veidošanas komandas sāka piektdien, 5. augustā, pulksten 9 un dalībnieku rīcībā bija 23 stundas. Komandu veikumu sestdienas pirmajā pusē vērtēja īpaša žūrijas komisija, savu vērtējumu varēja paust arī skatītāji. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Ventspils domes deputāts Didzis Ošenieks pavēstīja, ka šoreiz bijusi ļoti sīva konkurence, pirmo vietu no otrās šķīra tikai viens punkts, arī otro no trešās tāpat atdalīja viens punkts. Ziedu paklāju festivāla uzvarētāju apbalvošana norisinājās pēcpusdienā uz Ventspils pilsētas svētku centrālās skatuves pie Vecā Spīķera.

“Mēs esam izstaigājušas pilnīgi visu goda pjedestālu, sākot no tā, ka divus gadus mūs bērni ir uzvarējuši, esam ieguvušas skatītāju simpātiju balvu, izcīnījušas trešo, godpilno pirmo vietu un tagad arī otro vietu. Tā kā esam visu piedzīvojušas, tad šķiet šis būs pēdējais gads, kad šeit arī braucam. Jāatbrīvo citiem vieta, ko mēs te vēl varam iedot vairāk, kā ir pašlaik,” pauda Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare, Vecumnieku floristikas studijas vadītāja Līga Lauriņa.

Viņa atzina, ka uzdevums nav bijis grūts. Tik raiti kā šajā gadā Vecumnieku floristēm nebija gājis vēl nekad. Gan darba, gan idejas, gan materiālu ziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs pašas bijām tik priecīgas, tādā harmonijā, sākot jau no idejas, kad to sākām ģenerēt un beidzot ar izpildījumu,” piebalsoja pārējās Vecumnieku komandas pārstāves – Solvita Kozlovska, Gundega Kruglova un Ineta Kanna. “Salikās tā apstākļi, ka darbiņš nāca viegli. Mēs peldējām, burtiski uzlādējāmies no tās dzeltenās prieka krāsas, kas mums ir,” papildināja L. Lauriņa.

Savam paklājam visi izejmateriāli atvesti no Vecumniekiem. “Sākot no zāģu skaidām līdz pat pēdējai ziedlapiņas maliņai ir mūsu. “Made in” Vecumnieki,” smej Vecumnieku floristes. Viņas uzsver, ka nekas nav bāzēs pirkts, nekas nav lienēts, viss no dārziem, pļavām, pašu roku darbs.

Vispirms ziedu paklājs tā reālajā izmērā tapināts Vecumniekos. Ziedi spaiņos, vanniņās atvesti uz Ventspili, uzsākot darbu pie paklāja pulksten deviņos no rīta savu to noslēdz astoņos vakarā. Lai arī piektdienas saule karsēja, tas nebija būtisks šķērslis, lai dalībniecēm raitais kompozīcijas veidošanas solis bremzētos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzi, jo daudzi svētku apmeklētāji apbrīnoja dzelteno paklāju, kurā labprāt zumēja kamenes un bites, arī lapsenes te bija biežas viešņas, to raibās muguras teju nebija pamanāmas, jo saplūda ar kompozīcijas tonalitāti.

Vecumnieku floristu veidotā “svētku torte” piesaistīja Ventspils pilsētas svētku apmeklētāju uzmanību. Foto:www.bauskasdzive.lv

“Tāds latvisks un tiešām mūsējais, kā arī viss dabīgs. Dzīvotne uz bāzēs pirktajiem ziediem nelidos, tā novērtē īstās vērtības,” norādīja L. Lauriņa.

Atzinības rakstam klāt nāk arī naudas balva, bet organizatori konkrētas summas patur noslēpumā. Vecumnieku floristes ir pārliecinātas, ka šeit pilnīgi neviens nebrauc naudas dēļ. “Mums ir tas prieks strādāt, tā ir sirdslieta, hobijs un kā jau daudzos hobijos naudu neskaita,” norādīja L. Lauriņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Arī otra Vecumnieku komanda jāuzslavē par piedalīšanos. Paldies Līga Veismane un Krista Sauliča!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.