Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Pilnmēness apspīdēta un neona gaismu apžilbināta Bauskā noslēgusies “Ciere”

Ne tikai krāšņa saulrieta atblāzmas izgaismotās debesis un neparasti spožs pilnmēness sestdienas, 10. septembra, vakarā pārsteidza pilsētniekus un viesus Bauskas vecpilsētas ielās, bet arī aizraujošs izgaismotu ēku maršruts, kurā vairāku stundu garumā varēja ļauties krāsu, stāstu, skaņu un tēlu maģijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad jau otro gadu pēc kārtas septembra otrajā sestdienā norisinājās Bauskas Kultūras centra rīkotais pasākums “Ciere”, kas tiek atšifrēts, kā nesteidzīga pastaiga pa Bauskas vecpilsētu.

Satiksme sestdien tika apklusināta lielākajā daļā senās Bauskas ielās, ļaujot kājāmgājējiem ieņemt galveno lomu. Vienkopus pulcējās gana daudz priecīgu un smaidīgu ļaužu, kuru sajūsma atbalsojās starp māju sienām. ”Paskaties uz šo!” ”Arī te tik skaisti!” ”Re kā izdomāts!” “Vareni!” “Bauska arī var!” viņi sauca cits citam, fotografēja un filmēja izgaismotās ēkas, iemūžināja mākslinieciskos priekšnesumus.

Pirmajā “Cierē” apmeklētāji tika iepazīstināti ar Bauskas industriālo mantojumu, šoreiz bija kārta cilvēkiem, kuru dzīvesgājums kādā mirklī bijis saistīts ar Bauskas namiem. Kopumā tika atklāti deviņi stāsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, varēja uzzināt par Bauskas Teātra režisoru Raimondu Kugrēnu, par Bauskas pilsētas padomes priekšsēdētāju Jāni Kļaviņu, par cara armijas virsnieku Teodoru Mironu, par Bauskas Sv. Gara Evaņģēliski luteriskās baznīcas altārgleznas autoru Jūliusu Dēringu, par fotosalona īpašnieku Solomonu Hiršovicu, par Lodiņa alus darītavas īpašnieku Bruno Lodingu un citiem.

 Namu stāstu audio ierunājis novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Bauskas senos mūrus sestdien atdzīvināja, ne tikai gaismas stari, bet arī daudzveidīgi mākslinieciski akcenti – ērģeļu skaņas, uguns šovs, mīmi, karikatūrists, Bauskas Tautas teātra mēmās etīdes, savukārt noslēgumā “cierētāji” tika aicināti pulcēties Rīgas ielā 22 (Zirgu pastā) uz noslēguma šovu neona noskaņās kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts”.

Baušķeniece Ilze atklāja, ka viņai vislabāk pie sirds gājusi Rīgas iela, kur varēja kārtīgi ielūkoties vēsturē. Viņa nekad vēl savu kāju nebija spērusi Lodiņa alus darītavas pagalmā un labprāt izmantoja iespēju iegriezties šajā vietā. Te aizrāvusi arī epizodiskā muzicēšana ar glāzēm, kas ļoti labi iederējusies alus brūža mūriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Patiešām liels prieks, ka Bauska kaut ko tādu ir sarīkojusi! Nebiju pagājušā gada pasākumā, tāpēc nevaru salīdzināt, bet šis patiešām gāja pie sirds,” neslēpa Ilze un piemetināja, ka nākamajā gadā labprāt atkal iegrieztos “Cierē”.

Ņemot vērā pagājušā gada atsaucību, arī šajā reizē apmeklētājiem bija vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradās vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās bija iespējams izveidot izteicienu par Bausku – “Te vecā Bauska atdzimt nepārstāj, kļūst dzimtā ligzda katram, kas te dzīvo ”.

Saliktais teikums bija jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz pulksten 23:59 jāiemet kastē pie Bauskas Rātsnama. Izloze notika 15 minūtes pēc pusnakts un to vadīja Ansis Bogustovs, anketu izvilka baušķenieks, Iecavas apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Vilciņš. Lidojumu virs Bauskas gaisa balonā četrām personām laimēja Vasīlijs Cišs, kuru A. Bogustovs nakts melnumā centās sazvanīt, bet vīrietis neatbildēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli “Cierei” Bauskas Rātslaukumā notika tradicionālais “Zemgales dižtirgus”, kurā šogad pulcējās ap 80 mājražotāju un amatnieku no visas Latvijas.

Plašāk par “Cieri” lasiet otrdienas, 13. septembra, laikrakstā “Bauskas Dzīve”, fotomirkļi portālā tiks papildināti šīs dienas gaitā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. Jaunu kultūrtelpu vajagot Lodiņa alus darītavas sienās? Nupat jau vienu (kā otru Dienvidu tiltu) atklāja Rundālē, vai te visi tā pēc kultūras izslāpuši? Varbūt var sakārtot ielas vai bērnudārza bērniem piešķirt brīvpusdienas?

  16
  9
 2. Bauskas Novada Vēstīs lasāms, ka centrālapkures vai gāzes lietotājiem mājas apkurē sadārdzinājumu apmaksāšot automātiski rēķinos, citām iedzīvotāju kategorijām, kuri apkurei izmanto malku, elektrību vai granulas būšot domei jāiesniedz “lūgumraksts’ pabalsta piešķiršanai, bet tiem, kuri izmanto klasifikatorā neminētos apkures veidus, kā ogles, sašķidrināto gāzi, kurināmo dīzeļdegvielu, kūdras briketes, tiem nošauties?

  4
  6
 3. Dīvainie dīvāna komentētāji – skaists pasākums Bauskā noticis, turklāt tāds, kas nav ne Ogrē, ne Baldonē, ne Ventspilī, ne sazin kur vēl, ar ko vienmēr Bauska salīdzināta, protams, ar mīnusa zīmi, bet atkal ir kādi, kas nekad un ne ar ko nav apmierināti. Jo galvenais ir vienmēr kaut ko ievemt komentārā, ka kaut kas atkal nav labi. Nožēlojami!

  37
  12
 4. Paldies organizētājiem par jauko un skaisto pasākumu, bet nožēlojami īgņas Bauskā ir bijuši un būs vienmēr!

  33
  8
 5. Manis pēc visi žultainie dīvānā pirdēji, kam viss ir slikti, varētu arī nošauties. Kas tā par dzīvi, ja viss ir slikti. Nav ko mocīt sevi un citus.

  21
  14
 6. Ko tad Bauskas kultūras centra madame un misjē kritika nepatīk, visu laiku jālaizās klāt un jāslavē? Šķiet baigi labo darbu veikuši un ordeni jāpasniedz? Vai nespēj atklāt, cik elektrību nodedzināja? Cik vēl plāno nodedzināt uz Ziemassvētkiem Korfa dārzā? Vai paši savā ēkā atslēgs siltumu un izslēgs gaismu, lai galus savilktu kopā? Ir, ir, citās pilsētās vēl grandiozākas idejas un izpildījums!!!

  18
  17
 7. Nākamgad varēs cierēt tajos vecpilsētas veikaliņos un iestādījumos, kas būs nosprāguši šajā energokrīzes gadā.

  18
  13
 8. Abi Aivari bija Nāhodā un cierēt nebija laika, redzēs, vai nākamā gada budžetā cierēšanai piešķirs naudu…

  8
  5
 9. Paldies par brīnišķīgo pasākumu! Nīgrie ņuņņas vairāk strādāt vajag nevis sēdēt uz pabalstiem.

  23
  8
 10. Nu, ko lai saka? Aizvadīts kārtējais ļautiņu virtuālas apdullināšanas pasākums, kurā spilgtas, pulsējošas gaismas un dārdoša mūzika radījusi īslaicīgu līksmības un eiforijas sajūtu. Patiesībā veikta kolektīva pastaiga starp koši uzgrimmētiem līķiem un mazliet iesmaržotiem gangrēnas slimniekiem, turklāt paliekot kurliem pret to vaidiem un nopūtām. Protams, ir nesalīdzināmi vieglāk, samaksājot tūkstotīšus desmit (varbūt 20, 30) uz pāris stundām ievest ļautiņus šādā narkotiskam apdullumam līdzīgā stāvoklī, nekā kaut maziem solīšiem risināt reālās brūkošās vecpilsētas problēmas. Pirms vēlēšanām visas partijas to piesauca kā vienu no savām prioritātēm. Ko esat šajā jomā paveikuši, ap garo galdu sēdošie nelgas?!

  17
  12
 11. Paralēli riebeklībai, esmu arī aktīva nodokļu maksātāja, līdz ar to par savu viedokli nekaunos. Man šādi pasākumi ir vajadzīgi un es par tiem priecājos. Labi, ka nauda tiek tērēta arī kultūrai, ne tikai puņķainajiem gauduļiem.

  16
  7
 12. Ja jau tev tik briesmīgi te viss riebjas, tad pārcelies dzīvot uz turieni, kur neriebjas un kur pasākumi notiek bez naudas tērēšanas! Žēl man tevis, ka dzīvo tādā vietā, kur viss ir tik slikti. Nemoki sevi!

  15
  4
 13. Grandiozas idejas un tikpat grandiozs izpildījums, kas, Tavuprāt, ir citur, maksā arī grandiozu naudu! Lūk, tā!

  9
  1
 14. Mērniekam ar zelta collštoku prasa, ko tu darītu, ja tev būtu miljons eiro? Es izliktos, ka man nekā nav??????????Bet jums ir tik skaistas kustības, kā jūs tās apguvāt? Es nodarbojos ar tautas dejām. Cik interesanti! Un kāda ir jūsu mīļāka deja? Striptīzs. Vai tad tā ir tautas deja? Nu, es nezinu, bet tautai tas patīk…..

  12
  3
 15. Tautai taisnība. Graustus vajag nojaukt vai tajos ieviest jaunu dzīvību. Graustu izgaismošana un sajūsma par to velk uz kaut kādu novirzi, ko daži nokrusta par pārcilvēcīgu mākslu.

  7
  7
 16. Paldies! Bija necerēti izdevies pasākums! Patīkams pārsteigums! Daudz pozitīvi noskaņotu apmeklētāju! Pat nakts bija fantastiska ar spožu pilnmēnesi!

  18
  4
 17. Praktiski pēdējās dzīres mēra laikā! Saprotams, ka pasākums plānā bija ierakstīts un ieplānots sen pirms krīzes, bet vai tad nav jābūt elastīgiem un ideju bagātiem, lai kaut ko mainītu. Cik tad elektrības tika patērēts? Gribētos zināt ciparus! Pēc lielām dzīrēm var nākt rūgtas paģiras, un rādās, ka Bauskas novadā tās būs smagas! Tagad būs jāklausās, lai savelkam jostas un sēžam puskrēslā un pussiltumā!? Mērīs grādus telpās un ārā izslēgs laternas! Pietiek, papriecājāties par gaismiņām, tagad maksājiet desmitkārt! Murgs! Tas varēja priecēt tikai tos, kuri domā par šodienu un šobrīdi, un pēt tam grauzīs nagus un lamās valdību!

  7
  8
 18. pesimismā nav liela māka – tas tiem čīkstētājiem… Priecājamies, ka tomēr ieklausījās mūsu vēlmēs un milzīgo rūpju pelēcībā noorganizēja šo fantastisko pasākumu, atdzīvinot noskretušās ēku sienas. Pats Dieviņš parūpējās par visskaistāko vakaru, ko šogad esmu pieredzējusi. Paldies, ka viss bija pieejams jebkuram pilsētas iedzīvotājam!

  8
  4
 19. Ne jau kāda pesimismā tā problēma, bet laikam gan jābūt īpašam optimistam, lai, skatoties uz brūkošo vecpilsētu, izjustu pozitīvas emocijas. Protams, konkrēto pasākumu var uztvert kā pliku pūļa izklaidi vai pat smalki nodēvēt par “mūsdienu mākslas projektu”, taču, kad krāsainās gaismiņas izdziest, viss nostājas savās vietās un tad izrādās, ka tā vietā, lai kaut ko darītu pēc būtības, atkal kārtējo reizi sarīkots tikai jautrs pikniks uz vecpilsētas kapa.

  9
  2
 20. Atdzīvinot noskretušās sienas… Te ir visa pasākuma esence. Sieviškīgi kosmētiska domāšana. Imitēt to kā nav. Varbūt vajag vīrišķīgo domāšanu- atjaunot, pacelt, pārveidot?

  6
  2
 21. mākslīgās gaismiņas un piedevām vēl pilnmēness laiks, ko vairāk vajag šodienas laimīgajiem, nespējīgiem redzēt tālāk par savu degungalu un patreizējo pārticību. Diemžēl vēsture vienmēr mēdz atkārtoties, arī Senajā Romā kādreiz domāja, ka plebejiem pietiek ar maizi un izpriecām, bet atnāca barbari un kas palika pāri no izvirtušās Romas? Ko ieteikt “riebeklei”, meitiņ, tu tiešām domā, ka savu dzīvi jau esi nodzīvojusi, tu pat iedomāties nevari, kas ar tevi var notikt pat rīt, ar visu tavu šīsdienas labklājību, bet, redzams, prāta trūkumu…

  4
  4
 22. Es neesmu nekāda “meitiņa”, bet pirmspensijas riebekle, kam jūsu komentāri maz interesē.

  1
  3
 23. Te daudzos komentāros pieminēts dīvāns. Jūs paši kā komentējat – uz cietas taburetes sēžot vai kājās stāvot?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.