Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zālītes pamatskolā izzina amatu apguves iespējas

Lai vairotu interesi par iespējām iegūt virtuves darbinieka un galdnieka palīga profesiju, Zālītes pamatskolā 23. aprīlī norisinājās Amatu diena. Izglītības iestādē viesojās pedagogi un 9. klašu skolēni no Skaistkalnes vidusskolas, Misas, Iecavas un Dobeles novada Bērzupes pamatskolas – kopā 25 jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zālītes pamatskolā, skaitot kopā ar profesionālo programmu skolēniem, izglītojas 59 skolēni, no kuriem astoņi ir pirmsskolas audzēkņi. «Savulaik Amatu diena bija tradicionāls pasākums, kādu laiku tā nenotika, bet šogad nolēmām to atjaunot,» stāsta Zālītes pamatskolas direktors Guntis Jurkevičs. Viņš precizē, ka izglītības iestādē tiek īstenotas divas profesionālās programmas – virtuves darbinieks un galdnieka palīgs. «Pašlaik mācībām ir pieteikušies seši mūsu skolas beidzēji, un interese ir vēl dažiem. Ja vēl būs gribētāji no citām skolām, tad ceram programmai piesaistīt aptuveni 20 izglītojamos,» teic G. Jurkevičs un piebilst, ka ir iecere piedāvājumu paplašināt.

Iesāktas sarunas par profesionālo programmu kādā lopkopības jomā, piemēram, zivkopībā, kā arī kopšanas darbu jomā. «Arī šiem jauniešiem nākotnē ir svarīgi nopelnīt sev maizi. Vai tad labāk sasēdināt viņus visus rindā domē, lai saņemtu sociālos pabalstus? Mums Latvijā šī lieta ir tik neattīstīta, ka bail runāt,» tā iestādes direktors.

Sabraukušie skolēni tika sadalīti grupās, lai rotācijas veidā izietu dažādas nodarbību stacijas. Skaistkalnes vidusskolas puiši izzinošo dienu sāka ar speķa pīrāgu cepšanu, ko vadīja skolotāja Ilze Červinska, un paši atzina, ka šī nodarbe viņiem labi iet pie sirds. Virtuvē virmoja mīklas aromāts un siltumu izstaroja krāsns, līdz ar «Bauskas Dzīves» ienākšanu plītī tika iešauta pirmā raušu panna. Kamēr pīrāgi cepas, apakšstāvā Iecavas pamatskolas puiši skolotāja Jura Bidzāna vadībā gatavoja koka karotes. Sākumā tiek paņemts dēlis, uz kura uzzīmē vēlamo karotes formu, tad ar figūrzāģi tiek iegūta forma, bet ilgāko laiku prasa «pucēšanas» darbi – pulēšana, slīpēšana un gatavā produkta ieeļļošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr pagalmā skolas personāls uzpasē ugunskuru, uz kura lielā katlā tiks vārīta gulašzupa un cepts šašliks. Daļa skolēnu pirmo aktivitāšu dienas pusi pavada Zālītes pamatskolas telpās, kur skolotāja Jura Sinkovska pārraudzībā nodarbojas ar sportiskām un atjautību prasošām aktivitātēm. Jaunieši met grozā bumbu no dažāda attāluma, spēlē boči, kā arī sacenšas laiviņu pūšanā pa reni, kas pildīta ar ūdeni.
«Bočes spēlē tiek mestas aitādas bumbiņas – princips ir līdzīgs kā kērlingā, kur bumba jāsviež iespējami tuvāk mērķa bumbai,» paskaidro skolotājs J. Sinkovskis, «šī spēle ir populāra speciālo programmu skolās, jo to iespējams spēlēt gan stāvus, gan sēdus, gan invalīdu ratiņos. Agrāk šai spēlei nepievērsu lielu uzmanību, bet, pārnākot strādāt šeit, man pašam tā ļoti iepatikās.»

«Mēs vēlētos vēl vairāk pievērsties profesionālajai apmācībai, jo nav noslēpums, ka pie mums iestādē mācās speciālo programmu izglītojamie, kuri nav sliktāki par citiem – reizēm pat ir labāki. Šie bērni ļoti akurāti spēj paveikt kādu noteiktu darbu – divi no skolas audzēkņiem arī ļoti labi pārvalda angļu valodu. Ir skolēni, kuriem padodas sīki darbiņi, kas prasa lielu uzmanību, vai arī tādas lietas, kur vajag milzu pacietību, piemēram, veidojot labi izstrādātas, puscentimetru lielas miniatūras plastilīna figūriņas,» novērojumos dalās direktors G. Jurkevičs, «viņiem nav pacietības un izturības strādāt astoņas stundas, bet četras stundas viņi savus darbiņus veic perfekti. Vēl skolā mācās puisis, kas bez nevienas kļūdas spēj salikt divus reiz trīs metrus lielu puzli.»

Viņš uzskata, ka speciālajai izglītībai ir jābūt pilnam noslēgtam komplektam, sākot no pirmsskolas līdz bērnu izaugšanai un attīstībai, ko var paveikt ar pacietību un lielu darbu. «Zālītes pamatskolā bērni mācās deviņas klases, un tad divus gadus ir iespēja apgūt profesionālo programmu. Šogad deviņi skolēni apgūst profesiju, un nākamajam gadam ir jau pieteikušies skolēni gan no Zālītes pamatskolas, gan Pamūšas pamatskolas, gan arī atgriezties vēlas jaunieši, kas iepriekš programmu nepabeidza, taču tagad vēlas to turpināt.»

Amatu dienas rīkošanā Zālītes pamatskolu ar telts nodrošinājumu atbalstīja SIA «One4Event», augļus sarūpēja SIA «Laneks», bet gaļas veltes – SIA «Kurzemes gaļsaimnieks». G. Jurkevičs atzīst, ka pasākuma mērķis ir popularizēt to, ka arī speciālo programmu audzēkņiem ir jāsniedz iespēja apgūt profesijas, lai pēcāk kaut pusslodzes darbos varētu sev pelnīt iztiku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (44)

 1. Mini sporta zāle ar skapi. Vairākas vispārizglītojošās skolas ar modernām sporta zālēm skolēnu skaita ziņā ir mini. Pašvaldība gan tik “velk gumiju”. Nevajag nevienu “nostumt” kaut kur nomalē. Taču ko var gaidīt no padomju funkcionāriem!

  3
  5
 2. Paldies Guntim Jurkevičam un kolektīvam par attieksmi un darbu! Raksta autorei par publikāciju!

  11
  2
 3. Vai tas ir normāli,ka nodarbību laikā telpā viens atrodas ar kapuci uz galvas ,un viens cepurē? Varbūt vispirms jāsāk ar estētisko audzināšanu,bet ne ar bumbas mešanu un pīrādziņu cepšanu?

  6
  10
 4. Ei,Kultūra.Ja mūslaikos esi bez līdz acīm uzvilktas kapuces tad skaities aizdomīgs.Pieleca tantuk.

  5
  4
 5. Paldies Saulei par precīzu domu. Ja būtu domājošie pārstāvji ar nākotnes redzējumu izglītības jomā (ne tikai), tad šīm skolām (Zālītei un Pamūšai) apvienojoties varētu piesaistīt ES projektus, izstrādāt atbilstošas izglītības programmas. Šādu bērnu novadā nav maz. Laikam vārdi – domāt, paredzēt, plānot,īstenot utt – nav domāti mums.

  10
 6. Maz skolēnu arodizglītībā Zālītē.
  Nav perspektīvas. Dažu skolēnu dēļ nav nozīmes šādām mācībām.
  Zālītē klases mazas kabatiņas.Bērniem nav vietas.Biju, redzēju. Skolēnu skaits minimāls.Ikdienā arodklasē divi bērni klasē. Arī amatu dienās bija maz skolēnu.
  Diez kur būs tā jaunā , lielā skola par kuru visi runā?

  11
 7. Ja būtu normāla izglītības nodaļa, tad šādi jautājumi būtu sen sakārtoti.Bet ja par izglītības kvalitāti atbild nezinošas personas, kas pametušas savas darba vietas un ielīdušas vidē, kur nav kompetentas, tad te nu ir rezultāts.
  Galvenais vēl citus aprunāt .Tas dikti patīk.Un tāds ir atbalsts.

  15
  1
 8. Jā, izglītības pārvalde Bauskas novadā “kliba ar abām kājām”. Taču algas gan “vadītāji un pusvadītāji” saņem virs minimālajām! Stagnācija, neizlēmība, šaurs skatījums uz lietām. Tā ir izglītības jomā, kur būtu jābūt dinamikai, jaunievedumiem, iešanai solī ar jaunāko nozarē, drosmei veikt pārmaiņas. R. Ābelnieks un vēl citi atbildīgie var iet mājās! “Sēdieties, divi!” tas par inovācijām.
  Bērni ar īpašajām vajadzībām un viņu ģimenes ir tik ērti pacietīgi, pieticīgi un pazemīgi, ka slikti metas skatoties.

  12
  1
 9. Direktors plivinās pa mākoņiem.Utopisks.2 bērni galdniecībā.Tā ir realitāte.Sarakstā ir,skolā nav.Viens manējais.Zinu.

  6
  1
 10. Direktors tik joņo pa ministrijām un tik runā un runā.Stāsta visādus brīnumus,visus sen izsmīdinājis,pat nezina,kad akreditācija.Joku pēters riktīgs.Nezinošs.Bet mums jautri.Man jau pensija iešu prom.

  8
  1
 11. Ja no IN aizies tā bijusī no Uzvaras būs ok.
  Citādi būs un jau ir ,kā skolā -intrigas,aprunāšana un nekompetence.

  7
  1
 12. IN vadītājai jāsakārto sava virtuve.Vienai otrai tur nav vieta.Par izglītības kvalitāti jāpārdomā,vai atbilst amatam.
  Domāju,Aija varētu iesaistīties un sakārtot specialistes.Citādi specialistes tādas nekādas.
  Piedodiet!

  8
  2
 13. Es atceros tos laikus ar spēcīgiem nodaļas vadītājiem un darbiniekiem.
  Šādā personāl sastāvā IN nav jēgas.
  Attopieties priekšsēdētāja kungs!

  10
 14. Aija, ja domājam vienu un to pašu personu, pati ilgus gadus bija Zālītes direktore. Taču ideja apvienot skolas, lai pretendētu uz ES finansējumu, tā arī neienāca prātā. Tad būtu risks zaudēt amatu. Sēdēja klusu, saņēma algu un gadi tik “ripoja uz priekšu”.

 15. Nebija piedāvājuma apvienot skolas.Pašvaldība vilka gumiju.Zālīte bija cits novads.Nevajag rakstīt muļķības!
  Tagad ministrijas uzstādījums.

  1
  2
 16. Vai esat dzirdējis tādu jēdzienu – proaktīva rīcība? Domāšana ārpus rāmjiem, laukuma pārredzēšana, intuīcija, attīstība, radošums, empātija, drosme, altruisms. Vai šie arī sveši?
  Gaidot ministrijas uzstādījumu, bērni izaug, bet vecāki nosirmo. Izglītību Bauskas novadā pārvalda vāji speciālisti.

 17. Visizdevīgākā vieta novadā speciālajai izglītībai ar internātu ir Bauska. Tur ir poliklīnika, rehabilitācijas nodaļa slimnīcā, interešu izglītības iestādes, sporta infrastruktūra, sociālais dienests, NVO, trīs (nosacīti četru) dažādu konfesiju baznīcu draudzes, labi attīstīta infrastruktūra, sabiedriskais transports (izšķērdīgi ir dublēt autobusu tur, kur jau ir laba satiksme). Ko vēl varat minēt?
  Taču, vai ir politiskā spēja (pašlaik impotence), ziedojot vienu vispārizglītojošo skolu, izveidot speciālo skolu-attīstības centru. Jāatceras, ka jebkura sabiedrība ir tik stipra, cik varošs ir tās vājākais indivīds.

  6
  1
 18. Skolas darba imitācija – vajag jau pilnvērtīgas darba telpas + skolotāji šo darbu veikt – Tas novada ziņā – bet tur klusums – visiem tur labi, kabinetos silti, algas laicīgi un pat gaiļa dziesmu nedzird…

 19. Zālītes skolu tūlīt aizklapēs!Visi braukšot uz Rīgu!
  Vadība tā runā!Būšot autobuss.

 20. Saulei
  Bauska nav labi.Vajag teritoriju,sporta laukumu,zaļo zonu,tuvu Bauskai ap 10 km
  Labu ceļu,iežogotu tetotoriju.

  1
  3
 21. Vels un elle.Lai IN un Okmanis domā.Lai beidzot iegulda naudu.Kas vēl nebūs?Mums jādomā,ko?Lai strādā beidzot māja Katoļu ielā.Riebjas jau.

 22. Tikai ne Bauska.Bauskā skolas pārpildītas.
  Iežogota tetitorija nozīmē drošuma jautājumu.Lai nav ceļš viegli pieejams,tāpat kā visos bērnu dārzos un skolās.
  Un nav ko te komentēt,ja nesajēdzat.
  Kāds sakars IN.Tie nav lēmēji.
  Priekšsēdētājs un deputāti.
  Neviens netiks uzklausīts .
  Sen jau varēja sakārtot.
  Un Attīstības centri ir reģionos.Mums ir Jelgavā.Neviens no IZM neļaus Bauskā.
  Un tāda vārda internāts nav.Ir dienesta viesnīca.
  Beidziet rakstīt muļķības un nicināt cilvēkus!
  Labāk atbalstat un cienat!

  Visiem izdošanos un veiksmi!

  2
  3
 23. Bauskas 2. vidusskolā esot klase ar 10 bērniem, bet Bauskas pilsētas pamatskolā lielākā klase esot 16 skolēni. Bauskā skolas ir pārpildītas? Apzināti meli vai dezinformācija? Tā ir Jūsu “sajēgšana”? Par to Jūs jāciena? Cienītu, ja būtu attīstība. Diemžēl redzama vien atpalicība.
  IN atbild par jomu. Kā redzams, vāji strādā. Taču algas gan katru mēnesi saņem!

  1
  3
 24. Anne, Jums vajadzētu pašai mīļu īpašu bērniņu vai mazbērniņu, tad pati redzēsiet, cik labi attīstīta speciālā izglītība ir Bauskas novadā!

  2
  3
 25. Kāds no novada speciālās skolas jauniešiem gribējis izdarīt pašnāvību. “Cieņu” izraisošs Bauskas novada speciālās izglītības vides rezultāts. Ar to arī Jūs apsveicu, “cienītā” Anne!
  Priekšā nedēļas nogales brīvdienas. Labu atpūtu! Pēc tam varēsiet turpināt “snaust” izglītības iestādē!

  1
  2
 26. Realitātei
  Nu nezinām gan,kurā skolā kāds vēlējies izdarīt pašnāvību.IN tādu ziņu nav.
  Jūs reali varat snaust cik vēlaties.Varbūt vēlaties pastrādāt IN,vai šajā jomā?Lūdzu,cienītā.
  Jaukas brīvdienas.Reāli iesnaudieties.

  2
  2
 27. Mazāk tos teleponus un datorus lai lieto.Tad glupībs galva nenāks.

  1
  2
 28. Novēlu Realitātei atnākt Pasnaust kādā no iestādēm.Tā cītīgi pastrādāt,tad nebūs tik daudz brīva laika klabināt taustiņus un pieskandēt pasauli ar savu negāciju.
  Lai jaukas brīvdienas.
  Nu reāli,lai jaukas!

  1
  3
 29. Patiešām IN neizlasīja un nepievērsa uzmanību?! “Smēķē, lieto alkoholu, nonācis policijas redzeslokā un mēģinājis izdarīt pašnāvību – tāds ir Bauskas novada pusaudža stāsts.” http://www.bauskasdzive.lv 14.12.2023.-7:22
  Vai Jūs esat īstajā vietā?

 30. Vai patiešām neviens IN neizlasīja!? “Smēķē, lieto alkoholu, nonācis policijas redzeslokā un mēģinājis izdarīt pašnāvību – tāds ir Bauskas novada pusaudža stāsts.” Atrodams raksts šajā portālā pagājušā gada 14. decembrī.
  Vai esat savā vietā?

  1
  2
 31. Tas ir pusaudzis no SoS ciemata.
  Ko darīt?Varbūt māc padtrādā.Skolā nenāk,klaiņo,zog.Nāc kā palīgs.Paņem pie sevis uz māju,atbalsti.Nevaino iestādes.Cūciski.Nekas,nāks atpakaļ.

  1
  2
 32. Realitātei
  Ziņojām policijai,lai noskaidro šo informāciju par šo situāciju ar pašnāvību.Ip adresi jau atrada.Drīz tiksimies policijā!

  1
  1
 33. Patiešām, nevainosim iestādes! Tās ir neaizskaramas! Strādā tik nevainojami, profesionāli, ar tik labu finansējumu, progresīvi un jēgpilni! Pēc ministrijas uzstādījuma! Tikai nezin kāpēc skolēnu skaits sarūk!? Labāk klaiņošs, nekā ies uz skolu.

 34. Drīz izvērtēs IP atbilstību ieņemamajam amatam!

 35. Lielākā novada darbadevēja – pašvaldības -darbinieki un viņu atbalstītāji izsaka draudus. Kāds jau portālā komentētājus biedēja ar VID. Patiešām savu veikumu vērtējat kā izcilu?

 36. R. Ābelnieks. Vai nav laiks uzņemties politisko atbildību un atkāpties?

 37. Nu beidziet vienreiz zākāties.Nu cik var!!Tiešām,cieniet novada darbiniekus.Vienmēr skolās būs izaicinājumi,būs viss kas.
  Kādreiz nebija ne sociālo,ne psihologu,ne kā!!!Viss bija ok.Tagad visādi dienesti netiek galā.Bērni arī citi.
  Nezaimojiet.
  Bet par IP runājot,tur nav spēcīgu darbinieku.Atlaist un veidot jaunu.
  Es par A.S.
  Gudrs cilvēks.

  1
  1
 38. Raitis daudzām tik mīļš! Neaizstājams politiķis! Atbildību noteikti neuzņemsies! Viņš laikam ne par ko neatbild! Tā turpināt!

 39. Daļa bērnu, vecāku vairs nevar izturēt, bet Jūs – zākas, zaimi…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.