Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

7., 8. un 9. maijā aicina pārbaudīt zināšanas Eiropas eksāmenā

Otrdien, trešdien, ceturtdien tiešsaistē tiek rīkots Eiropas eksāmens. Kā informē biedrības „Eiropas kustība Latvijā” pārstāvji, dalība Eiropas eksāmenā7., 8., 9. maijā ir viena no vērienīgākajām Eiropas dienas tradīcijām nu jau 10 gadus.  Pagājušajā gadā tika sasniegts rekords – Eiropas eksāmenā piedalījās vairāk nekā 42 000 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad dalība Eiropas eksāmenā ir īpaši nozīmīga, jo atzīmējam Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā. Tāpat kā mūsu ieguvumi no Latvijas dalības Eiropas Savienībā ir daudzveidīgi, arī Eiropas eksāmena jautājumi ir raibu raibie – sports, kultūra, daba, izgudrojumi, nozīmīgi notikumi, personības u.c. tēmas tiek iekļautas tiešsaistes testā, piemērojot tos dažādām vecuma grupām.

Iespēja uzzināt ko jaunu, pārbaudīt esošās zināšanas, izzinoši un jēgpilni pavadīt laiku, mest sev nelielu izaicinājumu, rādītu piemēru citiem – šie ir tikai daži Eiropas eksāmena iepriekšējo gadu dalībnieku minētie iemesli, kas ik gadus rada vēlmi piedalīties un izjust arī sacensību garu. Un kā nu ne – katrs dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, labākajiem – balvas.

Zinām, ka vairāk kā 300 Latvijas izglītības iestādes piedalīsies Eiropas eksāmenā, taču mudinām būt aktīviem arī uzņēmumiem, iestādēm, nevaldības organizācijām – tiks apbalvotas arī piecas aktīvākās no tām. Tāpat nozīmīga ir ikviena iedzīvotāja un ģimeņu dalība Eiropas eksāmenā, apliecinot savu piederību Latvijai un Eiropas Savienībai, uzsver organizatori no biedrības „Eiropas kustība Latvijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Eiropas eksāmenu jums jāzina:

  1. Eiropas eksāmens notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
  2. Ikviens var kārtot Eiropas eksāmenu sev ērtā laikā.
  3. Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi.
  4. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs (standarta un eksperta līmenis).
  5. Eiropas eksāmenā ir jāatbild uz 20 jautājumiem. 1.–3. klases skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem.
  6. Ikviens dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu. Maksimālais punktu skaits – 50.
  7. Eiropas eksāmenā tiek apbalvoti labākie dalībnieki katrā vecuma grupā, aktīvākās Latvijas skolas un klases, kā arī valsts vai pašvaldības iestādes vai uzņēmumi.

7., 8., 9. maijā atveriet tīmekļvietni www.esmaja.lv un aiziet!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību „Eiropas kustība Latvijā”.

Izmantots publicitātes attēls no esmaja.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.