Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina atteikties no obligātām ārstu zīmēm kavējuma attaisnošanai pirmsskolas izglītības iestādēs

Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība un Latvijas Ārstu biedrība aicinājusi Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministriju veikt izmaiņas Ministru kabineta (MK) noteikumos, novēršot papildus slogu ārstiem un pirmsskolu audzēkņu vecākiem, ko rada obligātā prasība pēc ārstu zīmēm kavējuma gadījumā, lai saglabātu līdzfinansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā teikts atklātā vēstulē, pašvaldību līdzfinansējums privātajām pirmsskolām tiekot piešķirts tikai par dienām, kad bērns apmeklē pirmsskolu, un dienām, kad to kavē attaisnoti. Kavēto dienu skaits, kas attaisnotas ar ārsta zīmi, nav ierobežots, atšķirībā no dienu skaita, kad kavējumi tiek attaisnoti ar vecāku zīmēm – kalendārajā gadā no 1.janvāra līdz 31.decembrim nedrīkst pārsniegt 60 kalendārās dienas vai 43 darbadienas.

Vienlaikus esot gadījumi, kad bērns neapmeklē pirmsskolu, jo nepieciešams stiprināt imunitāti, īpaši pavasara un rudens periodā. Tāpat bērnam var būt, piemēram, nelielas saaukstēšanās pazīmes, kad vēršanās pie ārsta bērna veselības nodrošināšanai nav nepieciešama, taču vecāki esot spiesti to darīt, neraugoties uz lielo ārstu noslodzi vai arī palikt bez ārsta zīmes un nesaņemt attaisnoto kavējumu, norādījušas biedrības, atsaucoties uz MK noteikumiem par kārtību, kādā izglītības iestāde informē izglītojamo vecākus, pašvaldības vai valsts iestādes, ja izglītojamais bez attaisnojoša iemesla neapmeklē izglītības iestādi.

Latvijas Ārstu prezidente Ilze Aizsilniece uzskata, ka Latvija būtu jāpārskata veids, kā tiek pieprasītas ārsta zīmes iestādēm ne tikai privātajā, bet arī pašvaldības un valsts sektorā, jo salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm Latvijas veselības aprūpē birokrātiskais slogs, saistībā ar slimības attaisnojuma zīmju un citu veselības apliecinošu izrakstu sagatavošanu izglītības iestādēm, “ir milzīgs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības aicinājušas atbalstīt šo iniciatīvu arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju.

Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.