Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina būt uzmanīgiem ar putnu gaļu no Polijas

Polijas Policijas Centrālais izmeklēšanas birojs savācis pierādījumus, ka Polijas vistas, tītari un pīles ir baroti ar lopbarību, kurā izmantota neatļauta sastāvdaļa – tehniskā eļļa. Uz tehniskās eļļas bāzes tiek ražotas smērvielas un biodegviela, un to izbarošana dzīvniekiem ir aizliegta un bīstama to veselībai un patērētājiem, portālu informēja Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācijas (LAPNA) izpilddirektore Anna Ērliha.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka Polijā bāzētais Vācijas uzņēmums “Berg & Schmidt” jau vairākus gadus Polijas putnu barības ražotājiem piegādāja izejvielas, kuru sastāvā konstatētas neatļautas vielas. Šobrīd atbildīgās instances ir uzsākušas izmeklēšanas procesu, lai izmeklētu lietas apstākļus, tai skaitā – lai noteiktu, vai piesārņotā barība ir ietekmējusi putnu gaļas kvalitāti Polijas broileru audzētavās.

Par šo gadījumu publicēts ieraksts arī Eiropas Pārtikas un barības ātrās reaģēšanas sistēmā.

Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija apliecina, ka tās lielākie biedri mājputnu barību gatavo paši no Latvijas izcelsmes izejvielām un ka mazākie ražotāji iegādājas vietējo barības ražotāju gatavo produkciju, tādejādi Polijas izcelsmes neatbilstošā barība nav nonākusi LAPNA biedru saimniecībās un to saražotās olas un gaļa nemainīgi ir augstas kvalitātes un droši lietojama pārtikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošības apsvērumu dēļ, kamēr tiek noskaidrota neatļautās barības sastāvdaļas ietekme uz dzīvnieku veselību un saražoto produkciju, LAPNA aicina izvēlēties Latvijas izcelsmes putnkopības produkciju.

Avots: https://poland.postsen.com/local/108970/The-scandal-on-the-Polish-poultry-market-chickens-ate-fodder-with-oils-for-the-production-of-lubricant.html

LAPNA ir dibināta 2006.gadā un tā apvieno gan lielos uzņēmumus, gan vidējos, gan nelielās saimniecības, kopumā vairāk nekā 50 biedrus. LAPNA biedri saražo 95% nozares produkcijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.