Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā Latvijā gripas vidējā intensitāte samazinājusies

Aizvadītajā nedēļā, no 9.janvāra līdz 15.janvārim, Latvijā gripas vidējā intensitāte ir samazinājusies, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā reģistrēti 417,2 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš tādu bija 744,8. Augstākā saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

SPKC dati liecina, ka samazinājies arī pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos – 1621 pacients jeb vidēji 2232,0 uz 100 000 iedzīvotāji. Arī šajā gadījumā augstāka saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

Kopš gripas sezonas sākuma Latvijā kopā laboratoriski apstiprināti 658 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 2247 klīniski apstiprinātiem saslimušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemta informācija par 762 stacionētajiem pacientiem ar gripu un 148 stacionētajiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju. Saņemta informācija par 37 nāves gadījumiem ar laboratoriski apstiprinātu A tipa gripu, pārsvarā tās bija personas virs 60 gadiem, kuras sirga ar vairākām blakus saslimšanām.

No šiem nāves gadījumiem 17 pacienti nebija vakcinēti pret gripu, bet 20 pacientiem vakcinācijas statuss nebija zināms.

Vienlaikus pagājušās nedēļas laikā Latvijā laboratoriski apstiprināti 264 Covid-19 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 393 Covid-19 gadījumi. Salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu SARS-CoV-2 pozitīvo paraugu īpatsvars samazinājies par 1,3%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemts 101 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju. Jaunatklāto Covid -19 gadījumu samazinājums skaidrojams ar izmaiņām Covid-19 testēšanas algoritmā. Tāpat, iepriekšējā nedēļā reģistrēti 20 nāves gadījumi Covid-19 pacientiem.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks.

Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Ilustratīvs attēls no pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.