Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā Latvijā par 14,5% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits

Aizvadītajā nedēļā, no 5. līdz 11.septembrim, Latvijā par 14,5% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,04 norāda uz infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. Turklāt par 6% pieaudzis arī pacientu skaits stacionāros.

Iepriekšējās nedēļas laikā novērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums vecuma grupā līdz 19 gadiem, un biežāk gadījumi tika reģistrēti Rīgā un Kurzemē.

Laika periodā no jūnija līdz augustam nāves gadījumu biežuma uz 100 000 iedzīvotajiem salīdzinājums parāda, ka cilvēku, kuriem bija primārā un balstvakcinācija, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 4,7 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem un daļēji vakcinētajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt tikai primāro vakcināciju saņēmušajiem nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 4,1 reizi zemāks nekā nevakcinētajiem un daļēji vakcinētajiem.

Analizējot datus par pēdējiem trīs mēnešiem, SPKC norāda, ka no jūlija pieaug atkārtotas inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits. Jūnijā tie bija 17,8%, jūlijā 26,6%, bet augustā jau 31,3% no visiem jaunatklātajiem gadījumiem.

SPKC atgādina, ka no šodienas “Pfizer” un “Moderna” pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abu ražotāju pielāgotās vakcīnas ir paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” un “Spikevax” izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas pieteikties vakcinācijai, ir jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi vai ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetu. Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē “manavakcina.lv”.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendāciju, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus vakcinācija stingri rekomendējama veselības aprūpes personālam, senioriem vecumā no 65 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām, ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam un grūtniecēm.

SPKC vērš uzmanību, ka 2022.gada rudens sezonā tiek rekomendēts veikt primāro vakcināciju, ja tā vēl nav saņemta, kā arī veikt balstvakcināciju, ja pagājuši trīs mēneši pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas cilvēkiem no 65 gadu vecuma un imūnsupresētiem cilvēkiem. Tāpat balstvakcināciju ieteicams veikt cilvēkiem, kuriem kopš pēdējās vakcīnas saņemšanas pagājuši seši mēneši, kā arī tiem, kuriem pēc pārslimota Covid-19 pagājuši četri līdz seši mēneši.

SPKC informē, ka vakcīnas ir apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā. Plānots, ka nākamo pielāgoto vakcīnu kravu Latvijā saņems nākamajā nedēļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.