Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā Latvijā samazinājusies gripas vidējā intensitāte

Aizvadītajā nedēļā, no 23.janvāra līdz 29.janvārim, Latvijā samazinājusies gripas vidējā intensitāte, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā reģistrēti 429,4 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš tādu bija 502,9. Augstākā saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem no pieciem līdz 14 gadiem.

SPKC dati liecina, ka nedaudz samazinājies to pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1515 pacienti jeb vidēji 2007,7 uz 100 000 iedzīvotājiem, bet nedēļu iepriekš bija 1627 pacienti. Augstāka saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

Kopš gripas sezonas sākuma Latvijā kopā laboratoriski apstiprināts 721 gripas gadījums un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 2943 klīniski apstiprinātiem saslimušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemta informācija par 941 stacionēto pacientu ar gripu un 172 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Saņemta informācija arī par 48 nāves gadījumiem ar laboratoriski apstiprinātu A tipa gripu, pārsvarā tās bija personas virs 60 gadiem, kuras sirga ar vairākām blakus saslimšanām. No šiem cilvēkiem 21 pacients nebija vakcinēts pret gripu, 26 pacientiem vakcinācijas statuss nebija zināms, bet viens pacients bija vakcinēts pret gripu.

Vienlaikus pagājušās nedēļas laikā Latvijā laboratoriski apstiprināti 154 Covid-19 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 177 Covid-19 gadījumi. Salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu SARS-CoV-2 pozitīvo paraugu īpatsvars paaugstinājies par 0,2%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemts 61 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju. Tāpat, iepriekšējā nedēļā reģistrēti astoņi nāves gadījumi Covid-19 pacientiem.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks.

Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Foto: medicine.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.