Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aprit 30 gadi, kopš Latviju atstāja Krievijas bruņotie spēki

Šodien aprit 30 gadi, kopš pabeigta Krievijas Federācijas bruņoto spēku izvešana no Latvijas, aģentūrai LETA pavēstīja Ārlietu ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārlietu ministre Baiba Braže (JV) uzsver, ka ir būtiski apzināties šī notikuma simbolisko, politisko un juridisko nozīmi, jo tas bruģēja ceļu uz mūsu valsts pilnīgu suverenitāti. 

“Šis ceļš nebija vienkāršs – lai arī 90.gadu sākumā Krievija bija piekritusi sava karaspēka izvešanai no Austrumvācijas, Polijas, Čehijas un Ungārijas, Baltijas gadījumā divpusējas sarunas risinājās lēni,” viņa atgādina.

Tādēļ Baltijas valstis pieņēma lēmumu internacionalizēt šo procesu, iesaistot starptautiskās organizācijas – Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju un Apvienoto nāciju organizāciju (ANO). “Mūsu draugu un sabiedroto un šo organizāciju loma, lai aizstāvētu Latvijas intereses un sasniegtu rezultātu – atbrīvotos no Krievijas armijas, bija ļoti nozīmīga,” norādīja Braže.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Okupācijas armijas izvešanas procesā piedalījās daudzas Latvijas amatpersonas, tai skaitā diplomātiskā dienesta pārstāvji. Braže akcentē, ka, pateicoties viņu ieguldītajam darbam, kā arī jautājuma savlaicīgai internacionalizācijai, iesaistot starptautisko sabiedrību, un partneru atbalstam, tika panākts valstij tik nozīmīgais rezultāts.

Ministre atgādina, ka jau 1992.gadā Baltijas valstis iesniedza ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju ar aicinājumu izvest no Baltijas valstīm Krievijas karaspēku. Šīs rezolūcijas ANO tika vienbalsīgi pieņemtas 1992. un 1993.gadā.

Pēc bijušās PSRS armijas izvešanas Latvijai līdzās pārējām Baltijas valstīm pavērās reālas iespējas turpmākai integrācijai Eiropas un transatlantiskajās struktūrās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Okupācijas armijas izvešana pavēra arī reālas iespējas turpmākai Latvijas integrācijai starptautiskajās organizācijās, piemēram, virzībai uz Eiropas Savienību un NATO.

Foto no Latvijas Kara muzeja arhīva, avots: Sargs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Vieni izvācās , citi ievācās , un viss sākas no gala , atšķirība vien tā , ka Varšavas bloks tika likvidēts , bet NATO pretēji solītajam ir pie Krievijas robežas .

    5
    5
  2. Nekas jau nav mainījies, tikai saimnieki citi.Tikai šitie saimnieki visu Latvijā slēdz ciet..skolas, slimnīcas, pasta nod.rūpniecību,lauksaimniecību..komunālo cenas kāpj debesīs..
    Un vēl mūs karā grib iesaistīt ar Krieviju.

    5
    2
  3. žīdnacistu plukatas atstātās mantas izzaga, ēkas – sapuva, man nodokļus palielināja.

    3
    2
  4. Un krievija negrib neko … Negrib atjaunot PSRS, savu ietekmi un varu Baltijā u.tt. Arvienvārdsakot “vismiermīlīgākā valsts pasaulē”, ar kuru visi grib tikai karot vai iesaistīt Latviju karā ar to!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.