Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 37% autovadītāju pie stūres runā pa telefonu

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% autovadītāju, braucot pie stūres, mēdz runāt pa telefonu, nelietojot brīvroku sistēmu, liecina “Carlsberg 0.0” sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu un pētījumu centru “Norstat” veiktās aptaujas rezultāti. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 34% autovadītāju pie stūres dzer kafiju, 24% – ēd, bet vēl 9% raksta ziņas telefonā. Turklāt 2% autovadītāju mēdz lasīt ziņas vai pētīt sociālo tīklu saturu, bet 42% norādījuši, ka pie stūres nemēdz darīt blakus lietas.

Salīdzinot ar 2022.gadu, ir nedaudz pieaudzis to autovadītāju skaits, kuri braucot mēdz runāt pa telefonu (35% pērn), kā arī to, kuri braukšanas laikā raksta ziņas (7% pērn). Līdzīgi kā pērn, arī šogad pētījums apliecina, ka ar blakus lietām pie stūres vairāk nodarbojas vīrieši, piemēram, ēst pie stūres mēdz 28% vīriešu un tikai 18% sievietes, kafiju pie stūres dzer 38% vīriešu un 19% sievietes. Arī ziņas braukšanas laikā vīrieši (4%) lasa biežāk nekā sievietes (1%).

Aptaujas dati dažādās vecuma grupās liecina, ka ar dažādām blakus lietām pie stūres visretāk nodarbojas autovadītāji vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem, bet visbiežāk – autovadītāji no 18 līdz 29 gadiem. Piemēram, vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem ziņas telefonā braukšanas laikā raksta 16% autovadītāju, kamēr vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem tikai 4%, bet grupā no 60 līdz 74 gadiem tikai 1%. Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem 36% autovadītāju atzīst, ka braukšanas laikā mēdz ēst, kamēr grupa no 50 līdz 59 gadiem tā dara tikai 4%, bet starp autovadītājiem, kuri vecāki par 60 gadiem, šāds paradums ir tikai 1%.

Pētījumā, kas veikts 2023.gada janvārī piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Nekad nerunāju pa telefonu, neēdu braucot pie stūres, ievēroju stop zīmi! Vismaz 1× gadā papildinu valsts buďžetu par ātruma pārsniegšanu. Bet to donoru kas brauca pāri sliedēm pie sarkanā signāla neciešu ni ni

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.