Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 61% Baltijas iedzīvotāju atbalsta “Rail Baltica” projektu

Vidēji pozitīvu attieksmi pret “Rail Baltica” projektu pauž vidēji 61% aptaujāto Baltijas valstu iedzīvotāju, kas ir par 1% mazāk nekā 2021.gadā, aģentūru LETA informē AS “RB Rail” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujā secināts, ka Igaunijā 54% aptaujāto piekrīt, ka “Rail Baltica” īstenošana stiprinās Baltijas valstu militārās mobilitātes spējas. Savukārt Latvijā šim apgalvojumam piekrīt 51%, bet Lietuvā – 61% aptaujāto.

Vienlaikus Baltijā vidēji gandrīz 40% aptaujāto uzskata, ka projekta īstenošana veicinās drošību reģionā.

Savukārt pie projekta galvenajiem ieguvumiem aptaujātie visbiežāk minēja ātrāku satiksmi un plašākas ceļošanas un atpūtas iespējas. Uzņēmumā atzīmē, ka vairāk nekā puse aptaujāto katrā valstī kā svarīgu personīgo ieguvumu nosauca labākas ceļošanas izredzes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat “RB Rail” pārstāvji skaidro, ka Igaunijā par vienu no būtiskākajiem ieguvumiem iedzīvotāji uzskata iespēju uzlabot satiksmes savienojumu ar Eiropu un Baltijas valstīm, Latvijā – jaunas darba vietas un augstāku nodarbinātību, bet Lietuvā – iespēju uzlabot sadarbību ar kaimiņvalstīm un Eiropas Savienību.

Aptaujas dati arī liecina, ka 41% Latvijas respondentu min labāku sadarbības veidošanu ar uzņēmējdarbības partneriem Baltijā kā būtisku personīgo ieguvumu no “Rail Baltica”.

Baltijas valstu iedzīvotāju viedoklis par “Rail Baltica” kā videi draudzīgu projektu saglabājas stabils, uzsver uzņēmumā. Kopš 2020.gada tas ir pieaudzis par 7%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Rail Baltica” projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Sākotnēji bija paredzēts, ka “Rail Baltica” izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, bet iesaistītās puses vairākkārt paudušas, ka tās ir būtiski pieaugušas. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju “Rail Baltica” plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2028.gada līdz 2030.gadam.

Aptauja veikta sadarbībā mārketinga pētījumu kompāniju “Berg Research”. Datu vākšana īstenota caur SIA “SolidData” interneta lietotāju paneli aptaujājot vairāk nekā 3000 respondentu vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Foto: Publicitātes attēls

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.