Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 73% Latvijas iedzīvotāju vispār nelasa Bībeli; Ukrainā to vēloties lasīt aizvien vairāk

Aizvadīto gadu laikā Latvijā pieaudzis to cilvēku skaits, kas vispār nelasa Bībeli – šādi šogad veiktajā pētījumu centra SKDS aptaujā norādījuši 73% respondentu, informē ziņu aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no bibelesbiedriba.lv

2001.gadā to cilvēku skaits, kas nelasa Bībeli, bija 47%, savukārt 2011.gadā tā atbildējuši 60% aptaujāto. Tikmēr 2016.gadā 63% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka nelasa Bībeli, 2018.gadā – 67%, 2020.gadā – 69% aptaujāto.

Šogad veiktajā aptaujā 12% norādījuši, ka lasa Bībeli retāk nekā reizi gadā, 7% atbildējuši, ka lasa Bībeli pāris reizes gadā.

Savukārt 4% atzīmējuši, ka lasa Bībeli pāris reizes mēnesī, bet 3% – katru vai gandrīz katru dienu, savukārt 2% respondentu bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To cilvēku skaits, kas lasa Bībeli katru vai gandrīz katru dienu, aizvadīto gadu laikā tikpat kā nav mainījies. 2001. un 2011.gadā to cilvēku skaits, kas lasa Bībeli katru vai gandrīz katru dienu, sasniedza 4%. Savukārt 2016.gadā tā norādījuši 3% aptaujāto, 2018.gadā un 2020.gadā – 4% respondentu.

Savukārt Latvijas Bībeles biedrība saziņā ar kolēģiem Ukrainā noskaidrojusi – lai cik  pārsteidzoši tas būtu, bet kara apstākļos, kad cilvēkiem sāk trūkt pārtikas un daudzu citu pirmās nepieciešamības lietu, Ukrainā ir milzīgs pieprasījums pēc Bībelēm. 

Vietnē bibelesbiedriba.lv citēts Ukrainas Bībeles biedrības ģenerālsekretārs Anatolijs Raičņecs: “.. mēs esam satikuši ārkārtīgi daudz cilvēku, kuriem nekad agrāk nav bijusi Bībele, bet tagad viņi grib, lai lūdzam kopā ar viņiem. Tā ir garīgā atjaunotne.” Latvijas Bībeles biedrība sadarbojas ar daudzām draudzēm, kuras lūdz Bībeles. Viena no tām ir Sv. Trīsvienības draudze Harkivā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Un kādēļ būtu jālasa neaktuāla novecojusi dogma?Sen bija laiks pārstrādāt un papildināt atbilstoši mūsdienu laikmetam.

  2
  2
 2. Kāpēc latviešiem būtu svarīgi lasīt to bībeli – žīdu tautas leģendu grāmatu, ko?

  4
  2
 3. Tai bībelē jau smuki aprakstīts, kā žīdi atnāca uz kanāānuno ēģiptes un to okupēja un izkāva visus pirmiedzīvotājus, ieskaitot bērnu un sievietes un visus lopus un dzīvniekus – vai tas mums jāmācās no ēbrejiem, kā iekarot citas tautas un izkaut visus pa tīro, ja?

  3
  1
 4. Vai tie gadījumā nebija kristieši, kas dedzināja “raganas” un devās slepkavnieciskos okupācijas karos? Un kā ir ar priesteriem – pedofīliem? Francijā pēdējo 30 gadu laikā katoļu priesteri veikuši vairāk kā 200 000 ar pedofīliju saistītus noziegumus? Un visiem tāpēc jālas bībele un jaatbalsta tas noziedzīgais kristiešu sektantu grupējums, vai kā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.