Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 atbalsta 40% Latvijas iedzīvotāju

Ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 atbalsta 40% Latvijas iedzīvotāju, aģentūrai LETA pavēstīja “Benu aptiekas” pārstvāji, atsaucoties uz Veselības monitoringa datiem, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju “SKDS”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr vairāk nekā puse jeb 52% respondentu šādu ideju neatbalstītu, bet vēl 8% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Aptaujas dati liecina, ka ikgadēju vakcinēšanos vairāk atbalstītu vīrieši – viņu vidū pozitīvu atbildi uz šo jautājumu sniedza 43%, kamēr starp sievietēm šis rādītājs ir 36%.Tikmēr 49% vīriešu un 54% sieviešu ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 neatbalstītu, bet vēl 7% vīriešu un 9% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Analizējot rezultātus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, secināts, ka pozitīvāka attieksme pret ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 būtu latviešiem – viņu vidū to atbalstītu 45%, kamēr starp krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 31%. Vienlaikus šādu ideju neatbalstītu 48% latviešu un 59% krievvalodīgo, bet vēl 7% latviešu un 10% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc izglītības līmeņa ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 vairāk atbalstītu iedzīvotāji ar augstāko izglītību – viņu vidū šis rādītājs ir 44%, starp respondentiem ar vidējo izglītību to kopumā atbalstītu 35%, kamēr pamatizglītību ieguvušo respondentu vidū – 31%.

Ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 neatbalstītu 45% ar iegūtu augstāko izglītību, 59% ar vidējo izglītību un 65% respondentu ar iegūtu pamatizglītību.

Tāpat aptaujā secināts, jo augstāks ir ienākumu līmenis, jo biežāk iedzīvotāji sliektos atbalstīt ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19. Piemēram, respondentu grupā ar augstiem ienākumiem to atbalstītu 57%, starp respondentiem ar vidējiem ienākumiem – 39%, bet respondentiem ar zemiem ienākumiem šis rādītājs ir 25%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot datus pēc reģionālās piederības, visbiežāk ikgadēju vakcinēšanos pret Covid-19 atbalstītu rīdzinieki – viņu vidū šādu atbildi sniedza 44%, seko vidzemnieki ar 43%, zemgalieši ar 38%, kamēr skeptiskāk noskaņoti būtu kurzemnieki – 34% un Latgales reģiona iedzīvotāji – 30%.

Aptaujā piedalījās 1005 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Labāk tēva dubļus bridu,
    Ne tautieša laipas gāju
    Tautiets mani maldināja
    Ik pūriņu rītiņā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.