Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Kopš janvāra samazinājusies iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Kopš šā gada janvāra kopumā samazinājusies Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam, liecina dati «Benu aptiekas» un pētījumu kompānijas «Gemius» veiktajā aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls, pexels.com

Gada sākumā vakcīnu drošumam uzticējās 66%, bet augustā šis rādītājs ir samazinājies par sešiem procentpunktiem, sasniedzot 58%.

Aptaujas dati liecina, ka augusta sākumā Covid-19 vakcīnu drošumam neuzticēties sliecās 31% respondentu, kas ir par trim procentpunktiem vairāk nekā šī gada janvārī. Tāpat, salīdzinot ar gada sākumu, ir pieaudzis neizlēmušo īpatsvars – janvārī konkrētu atbildi sniegt nevarēja 6%, bet augusta sākumā – 11%.

Analizējot datus pēc respondentu dzimuma, novērojams, ka Covid-19 vakcīnu drošumam kopumā biežāk uzticas vīrieši – viņu vidū šis rādītājs ir 60%, kamēr sievietēm – 56%. Tikmēr vakcīnu drošumam neuzticēties sliecas 28% vīriešu un 33% sieviešu, bet vēl 12% vīriešu un 11% sieviešu konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada sākumā būtisku atšķirību šajos rādītājos starp vīriešiem un sievietēm nebija – katrā grupā Covid-19 vakcīnu drošumam uzticējās 66% respondentu, bet neuzticējās attiecīgi 27% vīriešu un tikpat sieviešu, kamēr 7% vīriešu un 6% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas atklājas, ka biežāk Covid-19 vakcīnu drošumam uzticas latvieši – tam uzticas 60% latviešu un 51% krievvalodīgo. Tikmēr pretēju viedokli augusta sākumā sniedza 30% latviešu un 33% krievvalodīgo, bet vēl 10% latviešu un 16% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Salīdzinot ar gada sākumu, kritums šajos rādītājos novērojams abās grupās – janvārī Covid-19 vakcīnu drošumam uzticējās 69% latviešu un 42% krievvalodīgo. Tikmēr vakcīnu drošumam neuzticēties sliecās 27% latviešu un 40% krievvalodīgo, bet vēl 5% latviešu un 18% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Vērtējot rezultātus pēc aptaujāto vecuma, secināms, ka visbiežāk Covid-19 vakcīnu drošumam uzticas iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem (68%), kam seko vecuma grupa no 18 līdz 24 gadiem (64%) un respondenti vecumā no 35 līdz 44 gadiem (63%), bet salīdzinoši retāk minēto vakcīnu drošumam uzticas iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 74 gadiem (55%) un aptaujātie vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem (51%). Aptauju “Gemius” veica 8. un 9.augustā, aptaujājot 1518 respondentus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Pfizer peļņa 2021 – 80 MILJARDI DOLĀRU – žids glābj pasauli , ejiet durties un TĀPAT slimosiet , bizness rullē.

  2. Tagad, kad ir pagājis pietiekami ilgs laiks, tiešām jābūt izcili naivam vai negudram, lai ticētu šai afērai! Obligātā prasība vakcinēties vien jau ir cilvēktiesību pārkāpums, taču izpildītāji nevienā brīdī nevilcinājās šo prasību ievērot – tik gļēvi un zemiski tie izrādījās! Un, protams, cilvēki, kurus “piespieda” vakcinēties – situācijas dažādas, lielai daļai nebija variantu – vismaz saglabājuši darbu, bet vai veselību – diemžēl, lielākoties nē! Un, protams, malači tie, kas turās pretī šim marasmam! Turamies!

    10
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.