Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Latvijā 27% iedzīvotāju pēdējā gada laikā saskārušies ar grūtībām veikt komunālos maksājumus

Latvijā 27% iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir piedzīvojuši grūtības apmaksāt komunālo maksājumu rēķinus, aģentūru LETA informēja apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus 51% aptaujāto pieļauj iespēju, ka ar šādu situāciju varētu saskarties turpmākā gada laikā.

Grūtības veikt kādu no komunālajiem maksājumiem visbiežāk bijušas Latgales reģiona iedzīvotājiem (35%), bet vismazāk  ar šo problēmu saskārušies vidzemnieki (24%).

Rēķinu apmaksa visvairāk radījusi sarežģījumus cilvēkiem vecumā no 18 līdz 29 un no 40 līdz 49 gadiem, biežāk sievietēm (29%) nekā vīriešiem (25%), liecina “Ergo” aptaujas dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā biežākos iemeslus, kuru dēļ rēķini par mājokli netiek samaksāti, respondenti minējuši līdzekļu trūkumu visu rēķinu apmaksai vai negaidītus izdevumus citā jomā. 

Pēc aptaujas datiem, iespējamās grūtības nākotnē norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem visvairāk uztrauc iedzīvotāji, kuri dzīvo vieni (50%), kā arī ģimenes ar četriem bērniem (57%). Šis jautājums īpaši satrauc iedzīvotājus ar zemiem ienākumiem – tos, kuru mājsaimniecībā ienākumi uz vienu cilvēki ir līdz 150 eiro (88%), kā arī robežās no 151 līdz 350 eiro (78%).

Taču bažas par spēju apmaksāt komunālos pakalpojumus māc arī materiāli nodrošinātākos, tostarp katru piekto iedzīvotāju ar mājsaimniecības ienākumiem virs 1500 eiro uz vienu cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Analizējot respondentu vecuma grupas, secināts, ka nedaudz drošāk par pārējiem rēķinu apmaksas ziņā jūtas iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kā arī seniori 60-74 gadu vecumā.

Nespēja tuvākā gada laikā norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem sievietes (46%) uztrauc vairāk nekā vīriešus (36%). Visnedrošāk par to jūtas Latgales iedzīvotāji (58%), bet vispārliecinātākie ir kurzemnieki – 37% no šī reģiona iedzīvotājiem atbildējuši, ka jūtas droši par spēju nākotnē apmaksāt rēķinus.

Aptauju, pēc “Ergo” pasūtījuma, 2023.gada maijā veikusi tirgus pētījumu kompānija “Norstat Latvija”, tiešsaistē visā Latvijā aptaujājot 1001 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.