Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Latvijā 68% aptaujāto iedzīvotāju atzīst darba drošības noteikumu pārkāpšanu

Neskatoties uz to, ka 68% Latvijas iedzīvotāji savas zināšanas par darba drošību vērtē kā labas vai ļoti labas, aptaujātie atzīst, ka darba drošības noteikumus ikdienā pārkāpj, liecina tekstila nomas servisa uzņēmuma “Lindstrom” un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” īstenotās aptaujas rezultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biežāk aptaujā minētie pārkāpumi ir darba apģērba mazgāšana mājas apstākļos, darba vietas nepārbaudīšana pirms darba sākšanas un individuālo darba aizsardzības līdzekļu neizmantošana.

Aptaujas dati liecina, ka 56% aptaujāto savas zināšanas par darba aizsardzību vērtē kā labas, kamēr vēl 12% kā ļoti labas. Tikmēr katrs trešais jeb 29% respondentu atzīst, ka zināšanas par darba aizsardzību ir viduvējas, bet tās kā sliktas novērtē 2% aptaujāto.

Visbiežāk minētais darba drošības noteikumu pārkāpums 20% gadījumu ir darba apģērba mazgāšana mājas apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr 15% gadījumu respondentu atzīst, ka nepārbauda savu darba vietu pirms darba uzsākšanas, kamēr vēl 11% gadījumu respondentu neizmanto individuālos aizsardzības līdzekļus, piemēram, aizsargbrilles, cimdus, tādā veidā pārkāpjot darba drošības noteikumus.

Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas datiem, nelaimes gadījumu skaits Latvijā laika gaitā ir pieaudzis, piemēram 2020.gadā kopā oficiāli tika reģistrēti 2016 negadījumi, kamēr 2021.gadā – teju par 300 vairāk jeb 2304 nelaimes gadījumi.

Iedzīvotāju aptauja veikta 2023.gada martā, aptaujājot 1008 Latvijas iedzīvotājus.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.